MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Rusza przebudowa remizy w Zachełmiu

Wiadomości: Podgórzyn
Niedziela, 14 października 2018, 6:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 października 2018, 7:07
Autor: WAC
Fot. użyczone
Po wielu staraniach udało się znaleźć wykonawcę modernizacji budynku dawnej remizy strażackiej w Zachełmiu.

Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie, które podjęło się wyremontowania dawnej remizy pozyskało na ten cel ponad 200 tysięcy złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Według planów, obiekt po przebudowie ma zmienić się w lokalne centrum dziedzictwa i aktywności twórczej. W jego wnętrzach ma powstać multimedialne muzeum wsi, w którym będzie można m.in. zobaczyć archiwalne zdjęcia miejscowości, przedmioty przywiezione przez repatriantów ze wschodu w 1945-46 roku, poznać tajniki haftu zachełmiańskiego oraz obejrzeć filmy z rozmowami z najstarszymi mieszkańcami. Znajdzie się też miejsce na pomieszczenie, w którym będzie można przeprowadzić warsztaty lub zebranie wiejskie.

Przez wiele miesięcy społecznikom, mimo ogłaszanych przetargów, prowadzonych negocjacji i poszukiwań różnymi kanałami nie udawało się znaleźć wykonawcy modernizacji. Dopiero w ostatnim czasie ich zabiegi zakończyły się sukcesem i już jutro (15.10) jedna z jeleniogórskich firm wejdzie na plac budowy. Jednak zaproponowana przez wykonawcę stawka o około 30 tysięcy złotych przekracza zaplanowaną w budżecie inwestycji.

- W tej sytuacji na wyposażenie obiektu pozostało nam jedynie około 9 tysięcy złotych – mówi sołtys Zachełmia Robert Balcerek. - Zmusza nas to, aby poszukać dodatkowych środków zewnętrznych na realizację naszych planów. Prace remontowe mają się zakończyć do 30 kwietnia przyszłego roku

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
67%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Staranował samochodem trzy pojazdy

Śmierć na żwirowni

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Saalberg 14-10-2018 13:18
Panie Balcerek, to w tym roku na kogo będzie Pan głosował w wyborach -co??? Ależ Pan zostal "przeczołgany" przez bobabudowniczego... żal było patrzeć...
~Grześ 14-10-2018 16:06
No to aktywiści z Zachełmia sięgnijcie do kieszeni (własnych) i uzupełnijcie budżet. Przecież to dla was ta przebudowa. Poprawicie swoje ego i będzie pięknie.
~Malaparte 14-10-2018 20:54
Brawo Zachełmie
~🧙🏻‍♂️Projekt super 14-10-2018 22:51
Zgromadzone fotografie Zachełmia !!! Coś niesamowitego , lokalny zespół grający , narazie , Nie Ma Nic,teraz to tylko , leć muzyczko..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć w mieszkaniu

KD "odmrażają" kolejne połączenia

Znowu auto na chodniku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Objazd na singletracku

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
688
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%