MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Ruszą na szlak cysterski. Festyn w Krzeszowie już w sobotę

Wiadomości: REGION
Piątek, 4 listopada 2011, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: Angela
Fot. Organizator
Turnieje rycerskie, konkursy rodzinne, jarmark ekologiczny i średniowieczna muzyka na żywo – to tylko niektóre atrakcje pikniku rodzinnego, który jutro, 5 listopada, odbędzie się na terenie byłego Opactwa Cystersów w Krzeszowie. Impreza promować będzie „Południowo–Zachodni Szlak Cysterski”. Początek – godz. 11.30.

Festyn zostanie podzielony na dwie strefy: rycerską i dziecięcą. W pierwszej turyści oraz okoliczni mieszkańcy przeniosą się do średniowiecznej wioski, w której będą mogli m.in. wziąć udział w turnieju rycerskim, postrzelać z łuku, skosztować rycerskiej strawy czy odwiedzić warsztat płatnerza - średniowiecznego rzemieślnika, który na oczach widzów pokaże, jak wykonywano zbroje. Średniowieczni wojowie, wyposażeni w miecze, buławy, topory pokażą walki rycerskie, a chętnym zdradzą tajniki sztuki rzemiosła wojskowego.

Wyścigi w workach, sztafeta rodzinna, rzut ringiem czy wyścig malucha to z kolei propozycje zabaw w strefie dziecięcej, których uczestnicy będą nagradzani medalami i nagrodami rzeczowymi. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i zabawach indywidualnych.

Poza strefami rozrywek na terenie pikniku pojawią się m.in. stoiska jarmarczne z ekologicznymi, regionalnymi produktami, oraz wystawa fotografii, prezentująca cysterskie i pocysterskie obiekty. Całości towarzyszyć będzie średniowieczna muzyka na żywo. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30 i potrwa do 17.00.

Południowo-Zachodni Szlak Cysterski” to efekt partnerstwa czterech województw, dwunastu gmin oraz czterech regionalnych organizacji turystycznych. Samorządy połączyły swoje siły, by spoić rozproszony dorobek „szarych mnichów” i wykorzystać go do celów turystycznych. Szlak cysterski obejmuje swoim zasięgiem obiekty cysterskie i pocysterskie m.in. w Trzebnicy, Lubiążu, Legnicy, Jeleniej Górze i Kamieńcu Ząbkowickim. Realizacja projektu kosztowała ponad 35 mln zł, z czego 85 proc. pokryły fundusze unijne.

Ogłoszenia

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Tomy M. 4-11-2011 11:06
Widzicie gdzieś na tym szlaku JELENIĄ GÓRĘ albo CIEPLICE? ... podziękujcie władzom tego buraczanego miasta. Ale co tam takie smętne imperzy ... Prezydent punkt IT na starym zagrzybiałym CPN'nie buduje! Powodzenia!
~Swój cysters 4-11-2011 14:13
Cieszmy się ,że klasztor w Cieplicach jest już na Szlaku Cysterskim. Pierwsze koty za płoty.W najbliższych latach trzeba to będzie mocno akcentować.Może to być stały punkt wydarzeń kulturalnych w regionie.
~do Festynu 4-11-2011 18:46
Klasztor pocysterski w Krzeszowie zapomniał , że miał prepozyturę (oddział-przedstawicielstwo) w Cieplicach.
~Kick 4-11-2011 21:09
Tomy M. wybierz się do JZO, albo zaimplementuj przeglądarkę, która powiększa JPG. Bo na tej mapce akurat Jelenia Góra zwyczajnie sobie jest. Miłego weekendu. Nie musisz odpisywać. Ja nie troluję.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Znowu auto na chodniku

Miastu na urodziny

Lokator celowo podpalił mieszkanie

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1035
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%