Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4640
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ruszą na szlak cysterski. Festyn w Krzeszowie już w sobotę

Piątek, 4 listopada 2011, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: Angela
REGION: Ruszą na szlak cysterski. Festyn w Krzeszowie już w sobotę
Fot. Organizator
Turnieje rycerskie, konkursy rodzinne, jarmark ekologiczny i średniowieczna muzyka na żywo – to tylko niektóre atrakcje pikniku rodzinnego, który jutro, 5 listopada, odbędzie się na terenie byłego Opactwa Cystersów w Krzeszowie. Impreza promować będzie „Południowo–Zachodni Szlak Cysterski”. Początek – godz. 11.30.

Festyn zostanie podzielony na dwie strefy: rycerską i dziecięcą. W pierwszej turyści oraz okoliczni mieszkańcy przeniosą się do średniowiecznej wioski, w której będą mogli m.in. wziąć udział w turnieju rycerskim, postrzelać z łuku, skosztować rycerskiej strawy czy odwiedzić warsztat płatnerza - średniowiecznego rzemieślnika, który na oczach widzów pokaże, jak wykonywano zbroje. Średniowieczni wojowie, wyposażeni w miecze, buławy, topory pokażą walki rycerskie, a chętnym zdradzą tajniki sztuki rzemiosła wojskowego.

Wyścigi w workach, sztafeta rodzinna, rzut ringiem czy wyścig malucha to z kolei propozycje zabaw w strefie dziecięcej, których uczestnicy będą nagradzani medalami i nagrodami rzeczowymi. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i zabawach indywidualnych.

Poza strefami rozrywek na terenie pikniku pojawią się m.in. stoiska jarmarczne z ekologicznymi, regionalnymi produktami, oraz wystawa fotografii, prezentująca cysterskie i pocysterskie obiekty. Całości towarzyszyć będzie średniowieczna muzyka na żywo. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30 i potrwa do 17.00.

Południowo-Zachodni Szlak Cysterski” to efekt partnerstwa czterech województw, dwunastu gmin oraz czterech regionalnych organizacji turystycznych. Samorządy połączyły swoje siły, by spoić rozproszony dorobek „szarych mnichów” i wykorzystać go do celów turystycznych. Szlak cysterski obejmuje swoim zasięgiem obiekty cysterskie i pocysterskie m.in. w Trzebnicy, Lubiążu, Legnicy, Jeleniej Górze i Kamieńcu Ząbkowickim. Realizacja projektu kosztowała ponad 35 mln zł, z czego 85 proc. pokryły fundusze unijne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo zagłosujesz w 2 turze wyborów w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
506
Jerzy Łużniak
44%
Hubert Papaj
56%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Karkonosze
Wniosą dwie dziewczynki na Śnieżkę!
 
112
Najechał na autobus
 
112
Potrącenie dziecka
 
Polityka
Jelenia Góra: 2 tura Łużniak vs. Papaj
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group