MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Rusza e–nabór do szkół średnich

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 31 maja 2015, 8:07
Aktualizacja: 8:14
Autor: UM
Fot. Archiwum
Przypominamy, że od 2 czerwca rozpoczyna się nabór do jeleniogórskich szkół ponadgimnazjalnych drogą elektroniczną, za pomocą witryny www.dolnoslaskie.edu.com. Nabór potrwa do 25 czerwca br.

- W Jeleniej Górze – powiedziała Mirosława Dzika, zastępca prezydenta miasta mamy trzy licea ogólnokształcące, siedem techników, dwie zasadnicze szkoły zawodowe i liceum plastyczne, a baza edukacyjna jest sukcesywnie modernizowana i doposażana. Co roku pojawiają się nowe specjalności, albo interesujące młodzież profile kształcenia. W tym roku będzie to – na przykład – klasa sportowa w ZSOgólnokształcących i Technicznych – piłka ręczna dla dziewcząt i nożna dla chłopców.

A co do nowych kierunków, to pojawią się choćby „technik eksploatacji portów i terminali” w ZSE-T, czy „technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej” w ZST „Mechanik”. Informacji o szczegółowych zasadach naboru można szukać m.in. na stronie www.jeleniagora.pl w zakładce „Edukacja”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zapuszczone okolice Drzymały

Weekend w Bukowcu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 31-05-2015 9:01
Tak - szczególnie ten technik eksploatacji portów i terminali to będzie miał w Jeleniej pole do popisu..... Na praktyki to chyba na Szybowcową będzie "łatał "......
~par... 31-05-2015 10:51
Z przykrością stwierdzam, że nie ma w naszym mieście oferty dla młodziezy niepełnosprawnej, która ukończyła naukę na poziome gimnazjum w szkołach z klasami mintegracyjnymi. Dzieciaki które świetnie radzą sobie w małych zespołach klasowych przy wsparciu dodatkowego nauczyciela naraz ( w najlepszym przypadku) skazywane są na nauczanie indywidualne czyli wykluczenie społeczne na starcie w dorosłe zycie. Pora rozwiązać ten problem i utworzyć klasę integracyjną na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej.
~ja 31-05-2015 16:24
Tak,jeszcze bardziej podkręcajcie te dwie szkoły,żeby czasem ktoś nie zapomniał. Przecież wiadomo,że gimnazjaliści wybiorą kierunek,po którym znajdą pracę. A te kierunki są w innych szkołach w centrum miasta.
~ 31-05-2015 17:56
a do tych klas sportowych to oczywiście już trzeba być dobrym sportowcem ??
~aa 1-06-2015 8:10
Trzeba pisac adres bez www.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karkonosze ulubione

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Konkurs dla seniorów

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2081
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%