MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Rusza Akademia Senioralnych Zdarzeń. Wystawa i festyn dla wszystkich

Wiadomości: Region
Środa, 26 czerwca 2013, 7:59
Aktualizacja: 8:01
Autor: Mea
Fot. Organizator
Dzisiaj w Kowarach (26.06.) rusza czterodniowy projekt pn. Dolnośląska Akademia Senioralnych Zdarzeń. Będą warsztaty, wystawa, a w sobotę – festyn Dolnośląski ŚpwiewoGraj Ludzi Wieku Senioralnego. Organizatorem jest Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach. Wstęp na wystawę i festyn jest wolny.

Konferencja „Aktywność seniorek/rów na Dolnym Śląsku” dla zaproszonych uczestników - dzisiaj na rozpoczęcie projektu. Następnie odbędzie się prezentacja Elżbiety Zakrzewskiej, dyrektorki SPZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze pt. „Inicjatywy podejmowane dla zdrowia”. Maria Bierska ze Stowarzyszenia Ludzi Wieku Senioralnego we Wrocławiu opowie o sprawach dolnośląskich seniorów w regionalnej telewizji, radiu i prasie „Nic o nas bez nas w masmediach”. Ponadto Mirosława Gorczyńska z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i Stowarzyszenia Ludzi Wieku Senioralnego opowie o „Naszych dobrych praktykach w realizacji projektów senioralnych” (Duszniki Zdrój 2010, Polanica Zdrój 2011 i Kudowa Zdrój 2012. Na zakończenie pierwszego dnia Jerzy Rafał Baniak z Fundacji Instytutu Innowacji i Rozwoju Społecznego ANIMAR przedstawi prezentację „2013 Europejski Rok Obywateli”.

Na drugi dzień projektu zaplanowano konferencję „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dietetyk z SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze pokaże prezentację „Co i jak jeść, by zdrowo żyć”. Z kolei psycholog z tego samego szpitala powie „Jak się pięknie i zdrowo starzeć”. Po południu uczestnicy programu zwiedzą starówkę w Kowarach, a wieczorem zintegrują się przy ognisku z poezją, balladą i biesiadą.

Na piątek zaplanowano w warsztaty pod hasłem „Senioralny kalejdoskop zdarzeń i artystycznych wrażeń”. Janina Lacel z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ziębicach poprowadzi zajęcia z decoupage. Następnie odbędą się zajęcia z rzeźby i zdobnictwa oraz carvingu. W godz. 16.00-19.00 każdy będzie mógł zobaczyć wystawę twórczości artystycznej dolnośląskich seniorek i seniorów.

A w sobotę - „Dolnośląski ŚpiewoGraj Ludzi Wieku Senioralnego”, który rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 15.00. Wstęp jest wolny. Wystąpią m.in.: Grupa Wokalno – Artystyczna „Wschodnie Klimaty”, Chór „Fantazja”, Zespół Folklorystyczny „Rybniczanki”, Zespół Folklorystyczny „Szarotka”, Zespół Ludowy „Gościniec”, „Zespół Śpiewaczy „Sokolik”, Zespół Wokalny „Sybiraczki - Kresowiaczki”, Ludowy Zespół „Jeleniogórzanie” Zespół „Kowarskie Wrzosy”, Zespół Ludowy „Lubin” oraz Zespół „Agat”.

Impreza zorganizowana jest w ramach projektu pn. „Dolnośląska Akademia Senioralnych Zdarzeń" zadania publicznego realizowanego przy wsparciu finansowym budżetu województwa dolnośląskiego w otwartym konkursie na realizację zadania publicznego pn.: „Polityka zdrowotna i promocja zdrowia” w obszarze aktywizacji środowisk lokalnych na rzecz rozwoju środowiskowych usług dla osób starszych w 2013 roku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Przetarg na kolejną stację

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
537
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%