MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ruiny w remoncie

Wiadomości: Stara Kamienica
Piątek, 28 września 2018, 6:28
Aktualizacja: Sobota, 29 września 2018, 6:32
Autor: WAC
Fot. WAC
Kolejne pomieszczenia w przyziemiach ruin zamku w Starej Kamienicy zostały wyremontowane w ramach tegorocznego etapu prac renowacyjnych. Gmina na realizację tej inwestycji otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przypomnimy. Renowacja pozostałości ruin pałacu w Starej Kamienicy wraz z otoczeniem trwa już od jakiegoś czasu. W poprzednich latach oczyszczono teren z porastających go samosiejek, wywieziono gruz oraz wszelkiego rodzaju nieczystości zalegające w fosie, odnowiono prowadzący do ruin czteroprzęsłowy kamienny most oraz odremontowano część pomieszczeń znajdujących się w przyziemiach. W tym roku odnowiono dwie kolejne piwnice w przyziemiach wraz z umocnieniem ich stropów, wzmocniono mury na narożach oraz połączono most z pozostałościami ruin budowli.

Samorządowcy chcieliby, aby z czasem w odnowionych wnętrzach po zakończeniu ich renowacji powstało muzeum z detalami architektonicznymi oraz inne przedmiotami wydobytymi przez archeologów z fosy oraz piwnic obiektu.

Twoja reakcja na artykuł?

29
88%
Cieszy
0
0%
Dziwi
4
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Chojnik pięknieje

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wypadek przy sądzie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~MarciSZ 28-09-2018 8:09
super fajnie, że zadbali o tą pamiątkę! warto dobudować jakieś ławki, wytyczyć ścieżkę dookoła zamku. Ten Rybnicy też ciekawy, ale nie ma tam bezpiecznego podejścia dla turystów.
~save me 28-09-2018 9:48
Bardzo mi się to podoba. Im więcej takich obiektów w bliskiej okolicy Jeleniej Góry tym więcej turystów.
~Gliniak 28-09-2018 10:23
W gminie Podgórzyn też są tego typu atrakcje, obecnie pozarastane chwastami samosiejkami, nikomu niepotrzebne, a szkoda. Widać jak obecna władza i była jest zainteresowana rozwojem turystycznej gminy pod względem turystyki. Żyją przesłaniem że skoro gmina leży w tak atrakcyjnym miejscu to turysta i tak przyjedzie, więc na poprawienie warunków nie robią kompletnie NIC.
~gold digger 28-09-2018 11:10
Tylko nie wiadomo dlaczego nadal archeolodzy nic tam nie szukają a z pewnością w ziemi zalega nie jeden artefakt
~Jork, 28-09-2018 18:36
Do "golddigger". Tak się składa że tydzień temu oglądałem to co zostało już znalezione. W ogromnej większości odnaleziono przepiękną bramę główną która jest opisana w kilku dokumentach historycznych.A jest to majstersztyk sztuki kamieniarskiej. Odnaleziono także wiele monet, kafli ceramicznych i nawet podkowy. Z tego co wiem nadal są przesiewane "hałdy" ziemi. Jestem pewny że nadal będą odnajdywane ciekawe przedmioty. A historia tego zamku jest bardzo, bardzo interesująca i zasługuje na godną ekspozycję. I wierzę że tak będzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Stop marginalizacji średnich miast

Odnowią parking przy cmentarzu

Ciemno i niebezpiecznie

Książka o jeleniogórskich autobusach

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
694
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%