Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: Ruch zrewanżował się jeleniogórzankom

Sobota, 20 stycznia 2018, 21:22
Aktualizacja: 21:24
W sobotnim (20.01) starciu 14. kolejki PGNiG Superligi KPR Jelenia Góra zmierzył się z sąsiadującym w tabeli Ruchem Chorzów. Przez cały mecz rywalki podtrzymywały kilkubramkową przewagę, jednak nasz zespół w drugiej połowie wykazał się wolą walki i było blisko odwrócenia losów spotkania. Niestety skończyło się dziesiątą porażką w tym sezonie.

Faworytkami tego spotkania były jeleniogórzanki, które w pierwszej rundzie rozgrywek wygrały w Chorzowie po rzutach karnych. W ligowej tabeli KPR miał przed tym spotkaniem 4 punkty przewagi nad ekipą prezesa znanego z pierwszej edycji Big Brothera, czyli Klaudiusza Sevkovicia.

Początek meczu był nerwowy z obu stron, po 6 minutach gry na tablicy wyników było zaledwie 1:2. W dalszej części spotkania szczypiornistki poprawiły skuteczność, jednak to chorzowianki utrzymywały jedną/ dwie braki przewagi. W 24. minucie po bramce Marty Tomczyk było 10:11, ale końcówka pierwszej połowy należała już do "Niebieskich" i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 11:15.

Po zmianie stron rywalki powiększyły przewagę do pięciu trafień (12:17, 14:19), ale waleczna Asia Załoga zmniejszyła dystans do trzech bramek (16:19). Wtedy kolejne trzy trafienia były dziełem gości (16:22) i wiara miejscowych kibiców w końcowy sukces została stłumiona. Ku uciesze fanów żółto-niebieskich tym razem nasz zespół również poderwał się do walki doprowadzając do stanu 19:22. Ławka jeleniogórzanek odżyła, podopieczne Michała Pastuszko mozolnie zbliżały się do rywalek i w 53. minucie było już tylko 25:27. W tym niezwykle ważnym momencie przy niezłej postawie w obronie i ataku zabrakło wsparcia między słupkami, przez co Ruch wygrał wojnę nerwów, a cały mecz zakończył się wynikiem 29:32.

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 29:32 (11:15)
KPR:
Wierzbicka, Filończuk - Załoga 9, Jasińska 5, Kobzar 4, Oreszczuk 3, Karwecka 2, A. Tomczyk 2, Żukowska 2, M. Tomczyk 2, Dubiel, Bielecka, Jurczyk, Konofał.
Ruch: Jaśkiewicz, Kuszka - Jasinowska 7, M. Drażyk 7, Stokowiec 6, Piotrkowska 5, Lipok 4, Lesik 2, Masłowska 1, A. Drażyk, Doktorczyk, Nimsz.

Kary: 6 minut (KPR) - 6 minut (Ruch).
Widzów: 250.

W następny weekend jeleniogórskich kibiców czeka duża dawka szczypiorniaka. Od piątku do niedzieli (26-28.01) w hali przy ul. Złotniczej będzie się odbywać turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek (z udziałem KPR-u Jelenia Góra), w sobotę (27.01) seniorki powalczą ze Startem Elbląg o ligowe punkty, a w niedzielę (28.01) z tym samym zespołem o awans do ćwierćfinały Pucharu Polski.