MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozwiń swoje możliwości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 kwietnia 2008, 12:42
Aktualizacja: 12:42
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Porady psychologa, warsztaty ze specjalistami, konsultacje z doradcą zawodowym oraz szkolenia to przykłady bezpłatnej pomocy, z jakiej będą mogli skorzystać uczestnicy projektu „Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie – Rozwój”. Pomoc przewidziana jest dla osób od 16. do 25. roku życia. Nabór chętnych potrwa do końca kwietnia.

Masz zaległości w nauce, chciałbyś się bezpłatnie doszkolić lub znaleźć dobrą pracę? Teraz taką szansę daje Środowiskowy Hufiec Pracy, który w ramach unijnego projektu pomoże młodym w odnalezieniu się na rynku pracy.

Ci, którzy zgłoszą się do udziału w projekcie wezmą udział m.in. w warsztatach z lekarzem, prawnikiem i psychologiem oraz zajęciach edukacyjnych. Poza tym będą uczestniczyli w konsultacjach z doradcą zawodowym, szkoleniach z zakresu ABC przedsiębiorczości, kursach zawodowych, językowych, komputerowych czy prawa jazdy. Chętni będą mogli skorzystać z sześciotygodniowych praktyk zawodowych.

– W projekcie wezmą udział dwie grupy po piętnaście osób. Jedna grupa, w wieku 16-17 lat, złożona będzie z uczących się osób. Do drugiej grupy trafią pozostałe osoby w wieku 16 – 25 lat, które nie uczą się i nie pracują – mówi Ewa Reguła, wychowawca ze Środowiskowego Hufca Pracy w Jeleniej Górze. W projektach unijnych, które realizujemy od dwóch lat udział wzięło około czterysta osób.

Tegoroczny nabór kandydatów potrwa do końca kwietnia. Zajęcia mają się rozpocząć na początku maja. Działanie dla Priorytetu POKL Projektu „Szkolenie – Praktyka – Zatrudnienie - Rozwój” finansowane jest ze środków unijnych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Jeleniej Górze i powiecie spodziewane burze z gradem

Turystyczna niedziela bez samochodu

37. MFTU rozpoczęty!

Klub seniora poczeka...

Świetne półkolonie

Radio mobilne dla strażaków

Giną woreczki na psie odchody

Dużo drożej za śmieci

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
590
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%