MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozwiązanie Fotozagadki z Jelonki – to ulica Jelenia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 grudnia 2008, 22:10
Aktualizacja: Środa, 17 grudnia 2008, 8:29
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Znów nie było łatwo! Odpowiedzi dostaliśmy sporo, poprawnych niewiele. Wygrał pan Andrzej Kukieła, który dostanie paczkę od Wydawnictwa Plan.

Sfotografowane miejsce to nieistniejący już budynek na tyłach dzisiejszego Urzędu Statystycznego, wcześniej – siedziby Biura Podróży Orbis. Fotografia obejmuje zabudowania ulicy Jeleniej wyburzone kilka miesięcy po zrobieniu tego zdjęcia. – W budynku po prawej był kiedyś warsztat szewski, na wprost (za kratami) mieściła się szwalnia Mody Dolnośląskiej, a po lewej dekoratornia sklepów MHD – szczegółowo określił laureat tej edycji Fotozagadki Jelonki, Andrzej Kukieła.

Czytelnicy kojarzyli ten zakątek z innymi zakamarkami w mieście: były sugestie, że to tyły ulicy Bankowej, czy Osiedla Robotniczego. Niestety, zawiedli bywalcy Klubu Street, który mieści się dziś w ocalałych od wyburzenia dawnych oficynach. Miejsce po szwalni jest dziś parkingiem. Charakterystycznym punktem odniesienia była i pozostaje wieża kościoła parafialnego św. Erazma i Pankracego.

A fotografia – jako jej autor chwilę temu poświęcę – powstała w upalne lato, w lipcu 1992 roku. Co oczywiste, jeszcze na materiałach tradycyjnych, czarno-białych. W tym czasie dokonywało się wiele remontów, a centrum miasta przypominało jeden wielki plac budowy. Poza takimi właśnie zakątkami, które – choć nie piękne – dodawały miastu „nieco” klimatu. Czy lepsza jest pustka parkingu? Niech Czytelnicy osądzą.

Pana Andrzeja zapraszamy po odbiór paczki od Wydawnictwa Plan do naszej redakcji przy ul. Skłodowskiej-Curie 13/1 w godz. 11- 16 od poniedziałku do piątku. A wszystkich Czytelników zachęcamy do udziału w konkursie za tydzień. Obiecuję: będzie łatwiej

Ogłoszenia

Czytaj również

Aż chce się wtedy pracować

Spór o edukację seksualną

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Zdzichu 16-12-2008 22:40
wcale nie wygląda teraz lepiej niż na poprzedniej focie !
~zdegustowana 16-12-2008 22:58
Panie Redaktorze zapraszam do mnie - stąd też może Pan zrobić ładne zdjęcie ;-p
~paklum♣ ҉ 16-12-2008 23:12
Szkoda, że nie wyremontowano tego budynku. Miejsce po szwalni nie jest zbyt piękne, ale jak już tam jest ten parking, to możnaby go wyrównać i utwardzić, aby trochę lepiej wyglądał. Nie jestem zmotoryzowana, ale rozumiem innych, że niekiedy musza gdzieś zostawić auto, jak załatwiają sprawy np. na ul. 1Maja.
~mila 17-12-2008 8:24
Czyli mamy w Jeleniej dwie ulice Jelenie : tu i w Cieplicach - Cervi.
HankaOdRumcajsa 17-12-2008 8:54
...dla mnie dzisiaj trudna zagadka była...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Przebudowa Alei Wojska Polskiego  

Mino Cinelu gwiazdą urodzinowego koncertu Marka Napiórkowskiego

Złoty Krokus dla...

Brama do parku nadal zamknięta  

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
311
Tak
56%
Nie
36%
Nie wiem
8%