MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Rozwiązanie fotozagadki – to ulica Wolności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 14 października 2008, 18:22
Aktualizacja: 23:19
Autor: TEJO
Ulica Wolności z widokiem na Śnieżne Kotły
Fot. TEJO
Zasypaliście Państwo naszą redakcyjną skrzynkę odpowiedziami: w 99 procentach prawidłowymi. Na zdjęciu widzimy dzisiejszą ulicę Wolności u zbiegu Wojska Polskiego, Szewskiej i Traugutta. Wygrał Michał Gańka. Gratulujemy!

Dostaliśmy niemal 200 Waszych e-maili. Dzwoniliście też, drodzy Czytelnicy, z odpowiedziami przez telefon, udzielaliście ich w komentarzach. Przyjęliśmy jednak zasadę, że zwycięzcę wyłaniamy spośród tych, którzy podają rozwiązanie pocztą elektroniczną.

Państwa odpowiedzi były w znacznej większości poprawne. Postanowiliśmy wyróżnić tę najbardziej wyczerpującą: pana Michała Gańki.– Niemiecki fotograf ustawił swój statyw na chodniku ówczesnej
Warmbrunner-Str. u zbiegu z Wilhelm-Str., czyli przy dzisiejszej fontannie u styku ulic Wolności i W. Polskiego. W tym miejscu pod tymi ulicami przepływa Pijawnik, a wówczas Schwarzbach, który częściowo przynajmniej "wynurzał" się mniej więcej w miejscu dzisiejszego narożnego skwerku przed (pożal się Boże) obecną fontanną – pisze pan Michał.

– W budynku widocznym po lewej, przez wiele powojennych lat funkcjonował sklep nabiałowy, tzw. "mleczarnia". Była to pozostałość niemieckiego zakładu mleczarskiego, który zajmował cały parter tego budynku. – Pierwsza po prawej to: Blücher-Str.(Szewska), potem mała przerwa, gdzie teraz znajduje się solarium i obok zakład szewski, i następna Fichter-Str.(Traugutta). Miło powspominać dziecięce lata, kiedy biegaliśmy na wyścigi ulicą Piotra Skargi do ul. Stalina(!) i z powrotem – czytamy.

Nasza zagadka rozbudziła wspomnienia wśród innych internautów. – Na zdjęciu widać dzisiejszą ulicę Wolności, na wysokości skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego po lewej stronie. Dalej w prawo ulica Szewska i Traugutta. Pod mostem płynie słynny Pijawnik. Chodziliśmy z kolegami na bosaka, w ciemnościach pod mostem od W. Polskiego do Piotra Skargi. W oddali widzę swój dom rodzinny. Przyjemnie wspominać czas sprzed 50 lat – napisał Eugeniusz Ragiel.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie gratulując świetnej znajomości jeleniogórskiej topografii. Następna edycja fotozagadki – w kolejny wtorek. A pana Michała po odbiór nagrody zapraszamy do redakcji w godz. 11 - 16 od poniedziałku do piątku (ul. Skłodowskiej-Curie 12/1).

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Będzie nowa świetlica

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~albert 14-10-2008 21:04
Najpierw nagroda miała być losowana a później dajecie nagrodę człowiekowi który najlepiej opisał miejsce ze zdjęcia. Za tydzień wkleje Wam pół Wikipedii i mam nadzieję na wygraną!!
~Sabath 14-10-2008 21:38
łatwizna dobrze odpowiesz ale stawiasz sobie kolejne pytanie czy wygrasz oprócz tego że napiszesz jak najbardziej wyczerpująco musisz być pierwszy a potem jak są losowania " modlić się " ale trzeba się z tego cieszyć że wzięło się udział a nie marnuje swoją wiedzę
~s. 14-10-2008 22:28
Macie informacje jaki to rok ? Wygląda mi to początek lat dwudziestych.
~misiekjga@wp.pl 15-10-2008 15:54
Zgadzam się całkowicie z opinią wyrażoną przez "alberta". Dziękując więc Redakcji Jelonki za wyróżnienie mojego trafnego rozwiązania foto-zagadki, proszę o dołączenie tej nagrody w postaci jeleniogórskiego albumiku - do następnej zagadki w tym bardzo sympatycznym cyklu. Niech jednak "ślepy los" decyduje o wygranej spośród trafnych odpowiedzi. Z poważaniem - Michał Gańko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

60 okrążeń na 60 lat

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Klasyki zjechały do Kowar

Stalowe rumaki w Karpaczu

Odpust na Śnieżce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
562
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%