MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Rozwiązanie Fotozagadki Jelonki – to ul. Konopnickiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 7 kwietnia 2009, 20:55
Aktualizacja: 20:57
Autor: TEJO
Fot. TEJO/archiwum
Tym razem bez żadnych kłopotów odgadli Państwo dzisiejsze zadanie. Nagrodę wylosował Michał Sobczak, który otrzyma paczkę od Wydawnictwa Plan.

Wprawdzie wspomniany zakątek sfotografowany dziś wygląda zupełnie inaczej niż przed przeszło 30 latami, ale wskazanie tego miejsca przyszło naszym Czytelnikom bardzo łatwo. Kiedy robiono zdjęcie, nie było bowiem Bramy Wojanowskiej, która miała tu trafić w 1998 roku. Jak pamiętamy, był to powrót tego obiektu w pierwotne miejsce. Brama została bowiem usunięta z ulicy Konopnickiej w XIX wieku, bo tamowała rozwijający się ruch.

Historycznie rzecz biorąc, była tu granica dawnej Jeleniej Góry otwierająca ulicę Konopnickiej (dawniej Schildauerstrasse, czyli ulicę Wojanowską). Obecna zabudowa, poza odbudowanym ze zniszczeń w roku 1715 kościółkiem św. Anny, pochodzi z XIX oraz z początku XX wieku. Widoczny na zdjęciu sklep Mody Dolnośląskiej niemile wspomina nasz Czytelnik, Marcin Herba. – Można było tu uszyć odzież na zamówienie. Zamówiłem tzw. szwedkę, wtajemniczeni wiedzą, o co chodzi. Okazało się, że uszyto ją ze zbyt krótkimi rękawami. Byłem w tym sklepie dwa razy: pierwszy i ostatni – pisze pan Marcin.

– W sklepie. zakładzie usług krawieckich uszyto mi na miarę mój pierwszy garnitur, a właściwie garniturek do pierwszej komunii. Pamiętam to dobrze bo chyba z pięć razy chodziłem do przymiarki, jest to oczywiście ul. M. Konopnickiej, naprzeciwko sklepu stoi kaplica św. Anny – czytamy w mailu pana Artura, innego Czyteknika.

– Obok słynna piętrowa knajpa Karaś, obecnie CCC sklep z butami – zauważa pani Czesława Baranowska. Restauracja ta słynęła z potraw z ryb, które bardzo „lubiły pływać”. Wielu konsumentów traktowało tu bowiem rybkę jako zakąskę pod coś mocniejszego. A na jednym kieliszku raczej się nie kończyło. Knajpę rozpoznawało się zresztą po zapachu smażonej ryby, który snuł się aż do placu Kościelnego przez przejście „tunelem” między kamienicami…

Nagrody i szczęścia gratulujemy panu Michałowi Sobczakowi. Zapraszamy po odbiór nagrody do naszej redakcji od poniedziałku do piątku w godz. 11- 16. Prosimy także naszych pozostałych troje laureatów poprzednich edycji o odwiedziny. Paczki od Wydawnictwa „Plan” już na Państwo czekają! Korzystając z okazji wszystkim wielbicielom Fotozagadki życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych. Następne zadanie – w poświąteczny wtorek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Kolejne roje pszczół

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~wkurzony 8-04-2009 8:26
z tymi nagrodami to wielka jedna sciema.Dlaczego ten pan wygrał jak nie ma zadnej jego wypowiedzi.Totalna bzdura
TEJO 8-04-2009 8:32
do wkurzonego - proszę się nie denerwować, tylko pomyśleć - nagrody są losowane, a nie przyznawane za wypowiedzi - raz tak zrobiliśmy, to zostaliśmy zganieni przez Czytelników i słusznie zresztą. Laureat po prostu napisał prawidłową odpowiedź i to wystarczyło:-) więcej optymizmu i mniej zaciekłości życzę - Konrad Przezdzięk
~ago 8-04-2009 9:09
... ale błyskawiczna odpowiedź!... :-) ... mówisz i masz! :-)
~kontestant 8-04-2009 9:12
do wkurzonego - wkleić informację z wikipedii lub innego www to żaden problem, można też zeskanować jakąś mądrą książkę i kopiuj wklej do maila i jaki to by był konkurs? Liczy się szczęście i chwała za to Redaktorom Jelonki. Ja nie zrezygnuje z dalszego udziału w tej fantastycznej zabawie, a Pan Panie wkurzony nie powinieneś wyładowywać swoich frustracji i niepowodzeń na forum. Pozdrawiam i życzę szczęścia.
~kontestant 8-04-2009 9:16
a na dodatek swojego usprawiedliwienia jako nagrodzony dodam, że przez pewien czas na parterze tego budynku mieściła się siedziba jednego z pierwszych sklepów komputerowych w Jeleniej Górze, bodajże Studio7. Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie.
~kontestant 8-04-2009 9:18
a na dodatek swojego usprawiedliwienia jako nagrodzony dodam, że przez pewien czas na parterze tego budynku mieściła się siedziba jednego z pierwszych sklepów komputerowych w Jeleniej Górze, bodajże Studio7. Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie.
~wkurzony 8-04-2009 22:19
Może jestem wkurzony może nie.Wiem jedno,ja też napisałem z głowy,nie z książki jak to niektórzy opisują całe wypracowanie na dany temat.Mieszkam w Jelonce od urodzenia,znam każdy zakątek,ale nie rozpisuję się w danym temacie bo i po co.Powinno być krótko i na temat,tak uważam i zdania nie zmienię.Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fundusze dla powiatu

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Bobry na Zabobrzu

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%