MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozśpiewani wśród kwiatów – dzieci zakończyły letni wypoczynek w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 lipca 2012, 6:59
Aktualizacja: Niedziela, 29 lipca 2012, 6:49
Autor: Agnieszka Gierus
Fot. Agnieszka Gierus
Mini koncertem i pokazem filmowym zakończył się w piątek IV turnus Letnich Warsztatów Artystycznych „Śpiewnik zielarki”, organizowany przez MDK „Muflon”.

Przez cały miniony tydzień dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych zamieniały się w śpiewających zielarzy, którzy nie tylko znają nazwy kwiatów i ziół, ale potrafią również o nich śpiewać. Były więc zajęcia muzyczne na scenie, podczas których dzieci uczyły się pracy z mikrofonem i zachowania scenicznego. Nie zabrakło zajęć plastycznych, na których uczestnicy warsztatów wykonali śpiewniki zielarki i zielarza.

Wiedzę teoretyczną sprawdzali z kolei podczas wycieczki do Bukowca, gdzie wśród łąk, stawów i lasów, pracownik Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych zapoznawał dzieci z bogatą florą i fauną naszych terenów. Młodzi zielarze mieli okazję złapać w siatkę żabę, motyla, świerszcza czy nawet ważkę i poobserwować przez lornetkę dzikie ptaki. Po wyprawie przez łąki nie zabrakło oczywiście ogniska z kiełbaskami.

Na finał uczestnicy warsztatów zaprosili swoich najbliższych na przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny. Scena na sali widowiskowej MDK „Muflon” zamieniła się przez chwilę w łąkę, rozświetloną kolorami słońca i zieleni, ze śpiewem ptaków, świerszczy, szmerem strumyka. W tej scenerii uczestnicy warsztatów w uplecionych własnoręcznie wiankach, wykonali dwie piosenki: urokliwą „Balladę o człowieku z kwiatami” i popularną „Gdzie strumyk płynie z wolna”, włączając widownię do wspólnej zabawy. Niespodzianką dla rodziców i opiekunów był również film z nagranym zabawnym wierszem „Niezłe ziółko”.

Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał prezent i pamiątkowy dyplom. – Cieszymy się, że nasze dziecko mogło tutaj być. Każdego wieczora nasza córka nie mogła się już doczekać, żeby znów przyjść do „Muflona” – mówili po zakończeniu występu zadowoleni rodzice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zderzenie motocykla z fordem

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Poznali wyniki rekrutacji

Dużo drożej za śmieci

Nowy sposób na wyższą emeryturę

Parkowanie z legendami

Zniszczeń w Wielkiej Kalwarii Krzeszowskiej dokonali młodzi wandale

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
122
Tak
25%
Nie
74%
Nie mam zdania
2%