MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Rozpruwacze drzwi oszukują ludzi!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 stycznia 2009, 9:15
Aktualizacja: 9:21
Autor: Ania
Fot. ......
Na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze grasuje firma z Kielc, która bez skrupułów naciąga ludzi starszych na zakup nowych drzwi. Jej pracownicy podsuwają do podpisu umowę kredytową. W ten sposób skołowani lokatorzy zaciągają pożyczkę myśląc, że kwitują wykonaną przez pracownika administracji pracę.

Pracownicy firmy przedstawiają się za administratorów budynku. Proponują wymianę drzwi za symboliczną kwotę 80 złotych. Do wykonania pracy przystępują od razu.

Przed oszustami przestrzega Pan Tomasz z Jeleniej Góry. - 20 stycznia, jak co dzień, przyjechałem do mojego ojca (86 lat), który mieszka w bloku na Zabobrzu. Jest osobą niedowidzącą i ma osłabiony słuch. Zdziwiłem się kiedy zobaczyłem „wyprute” wraz z futryną drzwi wejściowe do mieszkania. Okazało się, że drzwi wymienia jakaś firma z Kielc (danych mi nie udostępniono).

– Ojciec powiedział, że są z administracji i chcą za to 80 złotych. Nadmienił, że trzeba to zrobić bo stare są nieszczelne, a pies hałasuje itd. Dwie osoby, czyli przedstawiciel i kierownik ekipy zagadywali ojca w pokoju, a monterzy w tym czasie pruli drzwi wejściowe. Zacząłem więc czytać przedstawioną do podpisu umowę ponieważ jestem właścicielem rzeczonego mieszkania. Otóż wymiana tych drzwi miała kosztować 1400 złotych. Umowy nie podpisaliśmy. Dołączona do niej była także umowa kredytowa z dość wysokimi odsetkami (stąd te 80,-zł).

Podobnych sytuacji w Jeleniej Górze było już wiele. Naciągacze najczęściej grasują od godziny 13:30 do 14:30, kiedy starsze osoby są same w domu, bo młodsi mieszkańcy albo nie wrócili z pracy, albo właśnie do niej wyszli. Oszuści to osoby specjalnie wyselekcjonowane, działające z premedytacją i wzbudzające zaufanie.

Nie powinno więc zdziwić, gdy do naszego dziadka czy babci zapuka sympatyczny grubasek , który z wrodzonym wdziękiem przedstawi wyjątkowo korzystną ofertę, opatrzoną w konkretne argumenty. Wyprośmy go! O rozwagę i ostrożność podczas podpisywania każdej umowy apeluje Jadwiga Reder-Sadowska, miejska rzeczniczka konsumentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kupiono fotopułapki

Wybiorą sołtysa

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~1111 27-01-2009 9:20
A to nie jest sprawa dla Prokuratora????
~portier 27-01-2009 9:53
zatrudnić w każdym bloku portiera, niech selekcjonuje wchodzących i odrzuca domokrążców :)
~dex 27-01-2009 9:59
Handel zawsze był i zawsze będzie. Nie rozumiem tylko dlaczego ludzi którzy chcą zarobić aby utrzymać swoje rodziny z góry mierzy się jedną kreską. Nazywa się oszustami, naciągaczami, pracują oni przecież w legalnych firmach. Fakt, są oni do swojej pracy szkoleni, tak aby pozyskanie klienta trwało jak najmniej czasu. Wiadomo ich czas to pieniądze.,,Wyprośmy go!''- lepiej niech idzie kraść albo niech się stoczy? Jeżeli ktoś nie ma ochoty rozmawiać wystarczy podziękować i wszystko. Nie ma rozmowy, nie ma sprzedaży. Wiele osób starszych mieszka samotnie, rodziny o nich zapomniały, nie mają do kogo się odezwać. Niespodziewana wizyta elegancko ubranego handlowca, sprawia że te osoby mogą z kimś chociaż przez parę minut porozmawiać. Nie mówimy tutaj o podejmowaniu decyzji a o zwykłej rozmowie. Chcesz- kupujesz, bierzesz ,nie chcesz- nie kupujesz, nie bierzesz. A wiem co piszę i o czym mówię bo pracowałem podobnie przez 2 lata.To dzięki firmie wstałem na nogi, poznałem wielu wspaniałych ludzi i poznałem swoją obecną żonę. Zabobrze jeszcze kilka lat temu było dobrym terenem, gdzie warto było iść z artykułem. Dziś jest dużo ciężej tam cokolwiek sprzedać właśnie dzięki takiej pani jak Jadwiga Reder-Sadowska i dzięki takim artykułom prasowym. Proszę o komentarze tylko osoby które wiedza co to handel, a nie osoby które harują w fabrykach bo inaczej niż pracą fizyczną nie potrafią zarobić...
~kl 27-01-2009 10:05
a gdzie policja?
~PijMleko 27-01-2009 12:03
b...ki !!! i nic Wiecej
piipi 27-01-2009 12:20
..DAJCIE dziadkowi spokoj,bo on jest starszym mezczyzna !!.PRZYPOMNIENIE :*mezczyzni w podeszlym wieku ..wszystkiego sie boja.
Locke 27-01-2009 12:23
Ostrzegam także przed firmą z Oleśnicy montującej drzwi na Orlim w listopadzie 2009 roku. Po miesiącu od montażu drzwi przestały się domykać. Zarówno telefoniczne jak i pisemne zgłaszanie reklamacji nie dało nic. Musiałem na własny koszt usunąć usterkę.
~Ti 27-01-2009 12:36
Dla prokuratora. Ale pamiętajmy, że umowę kredytową można wypowiedzieć w terminie 10 albo 14 dni o ile mnie pamięć nie myli.
~do dex 27-01-2009 13:39
"Niespodziewana wizyta elegancko ubranego handlowca, sprawia że te osoby mogą z kimś chociaż przez parę minut porozmawiać." -w nosie mam taką miłą rozmowę wynikiem której jest tylko wciśnięcie mi jakiegoś towaru(przeważnie marnej jakości za niezłe pieniądze). "Dziś jest dużo ciężej tam cokolwiek sprzedać właśnie dzięki takiej pani jak Jadwiga Reder-Sadowska" -dopiero bez takich rzeczników mielibyście(akwizytorzy po krótkim z reguły kursie marketingu) prawdziwe eldorado. -Ja jak chcę coś kupić to sam szukam odpowiadającego mi towaru za pieniądze które mi odpowiadają...
~do dex 27-01-2009 15:34
Miła rozmawa z przyjemniaczkiem a potem kredyt do spłacania, zamek "typu gerda", tekturowe drzwi i gipsowe progi!!! Taki przyjemniaczek nie ma najmniejszej ochoty na pogawędkę ze starszym człowiekiem a wyłącznie swój interes do załatwienia!!! UWAŻAJCIE na takich !!!!!!!!
~marcycho 27-01-2009 17:19
do piipi Byłem wczoraj w aptece-jeszcze nie ma lekarstwa na twoją chorobę.
~Spity Gonzales 27-01-2009 19:04
Piipi ! A marchewkę, marchewkę czy kupiłaś? Pytam.
~Łowca byków 27-01-2009 19:08
Redakcja jelonki.com emitując wpisy forumowiczki lub forumowicza o nicku „piipi” daje jawne przyzwolenie na wyśmiewanie i obrażanie innych użytkowników jakimi w tym przypadku są mężczyźni. Jak długo tak będzie? Większość wpisów wychodzi poza netykietę jaka obowiązuje w sieci. Zabrany głos nie wnosi nic wartościowego do komentowanego artykułu. Poza tym wywołuje dyskusję wzorującą się na tych bezsensownych tekstach. Inni uczestnicy sprowokowani tym stylem dedykują również teksty nie mające związku z tematem – sam się na tym nie raz złapałem. Czy o to chodzi redakcji? Ten osobnik przestaje przestrzegać ogólne zasady przyzwoitego zachowania w sieci, drażni swoimi wypowiedziami znaczną ilość użytkowników forum, czego wyrazem są liczne protesty czytających posty na www.jelonka.com. Osoba ta wprowadza zamieszanie i generuje złość w gronie czytających. Czy nie nadszedł już czas na odcięcie niegrzecznego członka tej społeczności?
~ago od kosmosu 27-01-2009 19:46
do ~Łowca byków. A Pan jest mężczyzna w starszym wieku? Bo jeśli tak to szczere wyrazy współczucia!! Wyobrażam sobie co Pan teraz przeżywa. To może być gehenna nie do wytrzymania. I tu jeszcze ta wiecznie komentująca Piipi na dodatek, jakby tego wszystkiego było jeszcze za mało... A niech Ją gęś kopnie!!
~ago od kosmosu 27-01-2009 20:00
do ~Spity Gonzales. a co Ty tak z tą marchewką? Surówkę ma sobie utrzeć czy co?
~ago od kosmosu 27-01-2009 20:16
do Piipi. Na mężczyzn trzeba chuchać i dmuchać, tylko nie za mocno, bo można całkiem zdmuchnąć i gdzieś polecą.
~do dex 27-01-2009 21:20
To ja przepychałem sie przez 4 godziny z opisanymi naciągaczami, a potem jeszcze musiałem naprawic, co zniszczyli. Oczywiście drzwi pozostały stare. Przekonali mojego ojca że są z zarządu wspólnoty i nie dali mu dojść do słowa. Inie wypisuj jakichś pierdół o handlu, bo to z uczciwa postawą nie miało nic wspólnego. Pani Reder-Sadowska jako Rzecznik Praw Konsumenta wykonuje "kawał dobrej roboty" i dzięki niej w takim społeczeństwie jak nasze można probować walczyć z "naciągactwem" wszelkiej maści. Policja oczywiście przy sprawie była, trwają czynności wyjaśniające, potem sprawa prawdopodobnie trafi do prokuratury. I zwracam uwagę na fakt, że żaden dokument nie został podpisany, a kto rozpoczyna robotę bez papieru w ręce ...
mami 27-01-2009 23:04
Przyłączam się do apelu 27-01-2009 19:08 | ~Łowca byków | . Najwyższy czas aby administratorzy www.jelonka.com baczniej przyglądali się wpisom "piipi". Obraza mężczyzn to seksizm w najczystszej postaci. Dla "piipi" każdy mężczyzna jest z założenia zły i winny wszelkiego zła na świecie (podobnie jak w filmie "s...xmisja" z tą różnicą, że żyjemy w realu a nie w fikcyjnym świecie) a w dodatku jest alkoholikiem. Już zdarzało się, że "piipi" bezpodstawnie oskarżała ofiary wypadków (mężczyzn) o to, że w chwili zdarzenia byli pod wpływem alkoholu. Przykłady: sprawa sprzed kilku tygodni, w której mężczyzna zginął na torach. Wpis "piipi" wyraźnie sugeruje to, że poszkodowany nie był trzeźwy, z artykułu nie wynika żeby ktokolwiek był pod działaniem alkoholu - Sobota, 10 stycznia 2009, 00:06 „Śmiertelny wypadek na torach”. Drugi przykład to sprawa z zeszłego roku kiedy to sprzedawca telefonów komórkowych stracił życie w wyniku wypadku samochodowego - Wtorek, 18 listopada 2008, 09:50 „Nie przeżył uderzenia w pień”. Komentarz "piipi" zdjęty na szczęście. Również wtedy "piipi" sugerowała to, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Więcej przykładów nie chce szukać bo jak tylko widzę pod artykułem wpis „piipi” to wiem czego mogę się spodziewać. Do redakcji: ile jeszcze „piipi” ma obrazić ludzi (mężczyzn) żebyście wyciągnęli jakieś wnioski? Rozumiem, że jest wolność słowa i każdy może wypisywać co mu się podoba ale są pewne granice dobrego smaku i przyzwoitości. Pozdrawiam, mami.
~do dex 28-01-2009 0:29
Wciskają starszym osobą g...ne drzwi warte 400 zł za 1400 zł !!! a ty to nazywasz handlem. To jest zwykłe naciąganie ludzi. Pewnie sam pracowałeś w tej firmie.
~dex 28-01-2009 10:55
Nikogo nie bronię w tej sprawie, a każdy sądzi po swojemu. I nie pracowałem w tej firmie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Ćwierć wieku Teatru Maska

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

O bezpieczeństwie

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
331
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%