MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozpoczyna się akcja „Znicz”

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Piątek, 29 października 2010, 8:32
Aktualizacja: 12:22
Autor: Aga
Fot. TEJO
Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypada w poniedziałek, oznacza nie tylko przedłużony czas odwiedzin na cmentarzach. To także wzmożony ruch na drogach, który rozpocznie się już od dzisiejszego popołudnia. To również okazja dla złodziei, którzy lubią wykorzystać tłok na cmentarzach.

Zadumę i wspomnienia o utraconych bliskich co roku burzą informacje o wypadkach drogowych i ich ofiarach. W okresie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zdarzeń drogowych jest znacznie więcej. – Pamiętajmy jednak w tych dniach o naszym bezpieczeństwie. Policja, jak co roku, będzie starała się nam pomóc. Od dziś do nadchodzącego wtorku (2 listopada) prowadzona będzie ogólnopolska „Akcja Znicz” – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zarówno w okolicach cmentarzy, jak i w trakcie dłuższej trasy. Działania będą także prowadzone w całym powiecie jeleniogórskim, m.in. nasilone patrole (mundurowe i cywilne) oraz ułatwienie komunikacji.

W Jeleniej Górze wytyczone będą dodatkowe miejsca do parkowania przy ulicy Sudeckiej (cmentarz stary): przy prawych krawędziach części dwujezdniowej ulicy Mickiewicza, plac przy Zakładzie Zieleni Miejskiej, prawa strona jezdni ulicy Skowronków (ruch jednokierunkowy) oraz jezdni ulicy Głowackiego.

Dodatkowo na parkingu przy ulicy Sudeckiej (naprzeciwko bramy głównej) wydzielona będzie część dla pojazdów osób niepełnosprawnych. – Pamiętajmy także o zakazie zatrzymywania i postoju na całej długości ulicy Sudeckiej – apeluje policja. Parkingi przy Cmentarzu Nowym mają wystarczającą liczbę miejsc, dlatego nie jest tam wymagany stały nadzór Policji – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

W Cieplicach dodatkowe miejsca zorganizowane będą także obok cmentarza przy ulicy Jagiellońskiej. Zaparkować będzie można na placach: przy Dworcu PKP, byłym szpitalu nr 2 oraz przy ulicy Mieszka I. Wytyczone będą także obszary na ulicy Dworcowej - przy jej lewej krawędzi w kierunku ulicy Sobieszowskiej oraz przy prawej krawędzi jezdni ulicy Marcinkowskiej (w kierunku Dworcowej). Cała ulica Jagiellońska zostanie częściowo zamknięta dla ruchu pojazdów na odcinku wzdłuż cmentarza. Policja chce nas także chronić przed kradzieżami. Pamiętajmy, by zabezpieczyć przed wyjazdem nasz dom oraz strzec się „kieszonkowców”, dla których tłoczne cmentarze to dobre pole do działania – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska. Policja prosi też, aby zwracać uwagę na cmentarne hieny: złodziei kradnących z grobów kwiaty i znicze.

Czytaj również

Piaskarka w rowie

O jeleniogórskim rynku

Kolizja autobusu MZK z busem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~diabelek 29-10-2010 9:10
bardzo przydałby sie kontakt Policji z Laweciarzami, aby źle zaparkowane samochody odholowywac, a nie zakladac blokady, gdyz samo ukaranie mandatem nie udrożni ruchu ... ogólnie przydałoby sie ustalenie sudeckiej od "basenu" jako jednokierunkowej i puszczenie ruchu od strony Karoacza np przez łomnice i sosnówke ... rozwiazałoby to coroczny problem przy starym cmentarzu, wystarczy ustawić znaki i kilku funkcjonariuszy. jeleniogórzanie sobie poradza, parkując nawet w bocznych uliczkach, jednak przyjezdni nie zawsze są w stanioe "wyszukać" sobie boczne dróżki. rozwiązanie jest proste jak powyżej ... powodzenia
~2 30-10-2010 13:57
~diabelek módl się za zmarłych a nie wypisuj bzdór

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożar Hotelu Gołębiewski

Chcą powtórki wyborów!

Zatrzymany miał narkotyki i broń z amunicją

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
698
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%