MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozpoczęły się matury

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 maja 2018, 10:29
Aktualizacja: Sobota, 5 maja 2018, 12:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj absolwenci szkół ponadpodstawowych rozpoczęli maturalny maraton. Na początek przyszło im się zmierzyć z pisemnym językiem polskim. W jeleniogórskim Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 wszyscy absolwenci podeszli do egzaminu dojrzałości – 159 osób, z czego na poziom rozszerzony (o godz. 14:00) zdecydowało się 60 osób.

W Jeleniej Górze do matury przystąpiło 779 osób. Najwięcej z ZSO Nr 1 (159). Zarówno dyrekcja, nauczyciele, jak i abiturienci przyznają, że stres jest, ale są dobrej myśli. - Matura to przede wszystkim podsumowanie wieloletniej, trudnej pracy młodych ludzi - podkreśliła Małgorzata Kozińska, dyrektor ZSO Nr 1. - Jesteśmy bardzo zdenerwowani, być może nawet bardziej niż sami maturzyści, bo czujemy na sobie pewną odpowiedzialność i chcemy, aby nasi absolwenci mieli jak najlepszy start w życiu - dodała dyrektorka, która wspominając własny egzamin dojrzałości nie kryje, że miała koszmary nocne przed maturą, ale teraz miło wspomina tamten czas.

Absolwenci przed wejściem do auli zostawiali wszelkie zabronione przedmioty, jak telefony komórkowe, portfele, itp. Ze sobą mogli zabrać jedynie długopisy, dowód tożsamości i ewentualnie butelkę z wodą. - Z jednej strony jest stres, ale z drugiej radość, że to będzie już za nami - wyznała Magda Semenowicz z klasy matematyczno-fizycznej, która w rozszerzeniu wybrała matematykę, fizykę i informatykę oraz angielski, a celuje w Politechnikę Wrocławską. Na egzamin nie można wnosić żadnych przedmiotów na szczęście, więc dziewczyny mobilizują się duchowo. - Pamiętam, że bliscy są ze mną i Pan Bóg i będzie dobrze - stwierdziła Magda. - Mam swoją wiedzę i to wystarczy - dodała Kasia z klasy mat-fiz.

- Nastrój dobry, jakoś to będzie. Chciałbym, aby pojawiło się Wesele lub Pan Tadeusz - mówił Wojciech Czosnyka. - Najlepiej czuję się z matematyki i angielskiego. Całe trzy lata nauki, a potem już tylko powtórki - dodał absolwent Żeroma, który chce studiować programowanie w Londynie, ewentualnie będzie to Kraków lub Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mechanik: "Chłodnych głów, gorących serc"

Bilety MZK też podrożeją?

Nie zaśmiecajmy Kropelki

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~zgred 4-05-2018 13:18
Mam wrażenie ze matura to tylko jest w "Zeromie" jest tyle szkół w których można porobić fotki i wrzucić do artykułu każdy chce zobaczyć swoje dziecko które zdaje maturę
~ 5-05-2018 13:28
do: ~zgred (13:18)
Zerom jest najbardziej elitarna szkola w Jeleniej, 7 miejsce na Dolnym Slasku, uczniowie Zeroma maja najwieksze osiagnięcia, więc to chyba nic dziwnego ;)
~dsfdsf 4-05-2018 14:24
Matura z Polskiego była tak banalna w tym roku ,ze nawet debil ze szkoły specjalnej powinien sobie poradzić :)
~Anna Sz 4-05-2018 18:07
do: ~dsfdsf (14:24)
Chciałam zauważyć że do szkół specjalnych też chodzą ludzie, więc wypowiadanie się o nich w tak chamski sposob jest bardzo nie na miejscu i tylko swiadczy o tobie
użytkownik facebook 4-05-2018 21:33
Powodzenia znajomym maturzyatom 2018.
~Bhj 5-05-2018 0:22
Było dawno temu lat bo nie chcę bez matura to lepiej koniec ale mam średnia to lepiej profesor raz pierwszy historia
~znawca 8-05-2018 14:33
dziewczyna przy stoliku nr 5 !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podnieś kwalifikacje i zdobądź dobrą pracę

Po morskiej wyprawie

Dużo drożej za śmieci

PiS apeluje do mieszkańców

Ostatni absolwenci

Sonda

Jest projekt podatku od bezdzietności. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
1106
Tak
18%
Nie
77%
Nie mam zdania
5%