MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Środa, 2 września 2015, 19:17
Aktualizacja: Czwartek, 3 września 2015, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Wczorajsze (1.09) uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Lema w Kowarach tradycyjnie obfitowało w podniosłe chwile. Wśród gości byli m.in. burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska oraz Andrzej Dobrowolski – prezes zarządu Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.

Dyrektorka placówki Krystyna Patynowska życzyła zgromadzonym uczniom wytrwałości w dążeniu do realizacji celów, jakie przed sobą postawią. - Pamiętajcie, że wiedza to jedyne bogactwo, którego wam nikt nie odbierze – mówiła. - Proszę was, byście nie zapomnieli o szacunku dla siebie i waszych nauczycieli, by wasze zachowanie nie przyniosło nikomu krzywdy, byście myśleli o uczuciach innych osób. Pamiętajcie, że wśród was są słabsi i nie wykorzystujcie tego, udzielcie im wsparcia, to powód do dumy – dodała dyrektorka zwracając się jednocześnie do uczniów, by pamiętali o tych, którym 1 września 1939 r. nie było dane pójść do szkoły.

- Dziś wszyscy mamy wielki przywilej korzystania z wolności okupionej krwią wielu milionów ludzi. Dlatego korzystajmy ze wszystkich dobrodziejstw, które nam wywalczyli nasi poprzednicy, korzystajmy w sposób rozsądny, świadomy a nade wszystko odpowiedzialny, aby wywalczona wolność nigdy nie przeradzała się w samowolę – argumentowała.

Z rąk prezesa Andrzeja Dobrowolskiego zaproszenie do Warszawy otrzymał stypendysta Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, Mark Mościcki – uczeń klasy III, który będzie miał okazję zwiedzić Sejm, Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to także okazja do przyznania wyróżnień. Po raz kolejny zostały wręczone statuetki "Kowarskiego Lemoludka" – jest to sposób na podziękowanie osobom, które aktywnie działały na rzecz środowiska szkolnego. Do nagrodzonych w tym roku dołączyli:
Grażyna Krakowiak - emerytowany wieloletni dyrektor szkoły, to za jej kadencji szkole zostało nadane imię Stanisława Lema oraz sztandary. Gabriela Kolaszt - emerytowana wieloletnia wicedyrektorka szkoły, przewodnicząca Stowarzyszenia Miłośników Kowar - to właśnie dzięki niej kwitła współpraca pomiędzy SMK a placówką przy ul. Szkolnej oraz prof. Karol Boromeusz Janowski - wybitny politolog, absolwent tutejszej szkoły, od lat zaangażowany w życie placówki, fundator stypendium dla wybitnych uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Mały Strażak dla jednostek OSP

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~985643 2-09-2015 20:25
Dobra Szkoła Na 20 licealistów 3 zdało Maturę
~smutek 3-09-2015 9:49
Myślałem ,że zaczną budować a oni spicz za spiczem.A gdzie hala sportowa?
~ 3-09-2015 13:48
skoro to takie turystyczne miasto, to gdzie sąjakieś parkingi żeby bezpiecznie zostawić samochód i móc sięprzejść kilka godz do lasu lub na miasto ?
~Maturzysta 3-09-2015 21:31
Do matury przystąpiło 38 osób. Najlepiej bezpośrednio zapytaj u"źródła" ile osób ją zdało i nie podawaj błędnych informacji. Może sam nie zdałeś Matury i dlatego u Ciebie tyle jadu.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Nowa rektor w KPSW

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
85
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%