MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Rozpoczął się cykl szkoleń siatkówki kobiet na siedząco

Wiadomości: Borowice
Środa, 29 października 2008, 16:23
Aktualizacja: Czwartek, 30 października 2008, 22:09
Autor: JEN
Jak już pisaliśmy w ośrodku wypoczynkowym Opolanin w Borowicach rozpoczęło się szkolenie zespołu koszykówki kobiet na siedząco zorganizowane i prowadzone przez klub start Simet Jelenia Góra.

W ubiegły weekend odbyło się pierwsze z serii pięciu zgrupowań nowo tworzonej grupy kobiet z Dolnego Śląska kobiet, które zgłosiły się do uprawiania tej dyscypliny. W efekcie wszystkich szkoleń wyłoni się z tej grupy drużynę, która da początek tworzonej reprezentacji kraju. Po uzupełnieniach stworzy się potem kadrę Polski, która weźmie udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy planowanych jesienią 2009 r.

Jak powiedział Wiktor Żuryński, który razem z Janem Kazimierzem Kowalskim prowadzi zajęcia w pierwszych wzięło udział 16 pań, w tym 6 jeleniogórzanek. Naukę rozpoczynają od nauki podstaw w tej dyscyplinie, bo spora część ma pierwszy kontakt z siatkówką na siedząco.

Następne zajęcia finansowane w całości przez Urzędu Marszałkowski we Wrocławiu, odbędzie się ponownie w Borowicach od 7 do 10 listopada.
Drużyna pań będzie miała okazje do wzięcia udziału w męskim finale Pucharu Polski, który odbędzie się 9 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11.

Panie, które chcą się sprawdzić w siatkówce na siedząco mogą się jeszcze zgłaszać do tworzącej się drużyny, bo są jeszcze wolne miejsca. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 601952560 lub napisać zgłoszenie mailem: simet@interia.pl.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
730
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%