MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozpędzić stada autobusów

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 23 czerwca 2007, 19:36
Autor: DOB
Fot. Agnieszka Gierus
Miejski Zakład Komunikacyjny przymierza się do zmian w rozkładzie.

Nadjeżdżające jeden po drugim autobusy, a potem – półgodzinna przerwa w kursach – to udręka dla pasażerów MZK. Niebawem ma się to zmienić

Chodzi o to, by np. autobusy linii nr 6 i 7, które od Cieplic aż do Zabobrza jeżdżą prawie taką samą trasą, nie jeździły o tej samej godzinie. Obecnie często się zdarza, że na przystanek podjeżdżają praktycznie razem. W planach, szóstki i „siódemki mają jeździć regularnie, co 12 minut w szczycie i 24 minuty poza szczytem, i względem siebie mają być przesunięte, by nie jeździć razem (autobus co 6 minut w szczycie i co 12 poza szczytem).

Regularne i zsynchronizowane przejazdy wprowadzono na próbę na tych liniach w weekendy. – Pomysł się sprawdza. Jeszcze w wakacje wprowadzimy je w dni robocze – mówi Marek Woźniak, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

MZK planuje także zmiany w trasach niektórych linii. Wcześniej projekt zostanie poddany publicznej dyskusji: trafi na stronę www firmy, będzie omawiany podczas spotkań z mieszkańcami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Charytatywny piknik  

Spotkanie z historią

Pożegnali Słońce

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~Radek 23-06-2007 17:35
Od roku–co kilka miesiecy pojawia się taka informacja. A w niedzielę po 19–35 z "Małej Poczty" nie da sie dojechać do Cieplic... Dzwońcie do "koordynatora" ruchu (nr. na przystankach) jak macie duużo czasu do autobusu. Ma świetne argumenty;–] *"Na dziórę ześ Pan trafił"
~tomas79 23-06-2007 18:01
HEHE:) 5 lat dojezdzalem z Cieplic do Jeleniej właśnie "Stadami" i zawsze mnie to wkurzało. Wreszcie po tylu latach ktoś wpadł na jakże innowacyjny i rewelacyjny pomysł:):)Ciekawe ,jak długo nad tym myśleli :D Mi juz nie pomoże,bo od kilku lat nie mieszkam w Jeleniej,ale Ciepliczanie powinni się cieszyć.
~marl 23-06-2007 18:35
Niesamowita sprawa! Przecież na cos takiego to mógł wpaść tylko geniusz – niesamowity mózg. Pomysł racjonalizatorski to i premia bedzie! Przecież coś takiego wymyslić to nie byle co. W końcu ktoś pomyślał o pasażerach.
~Maura 23-06-2007 19:22
Najwyższy to czas na takie zmiany! Znajomi, którzy tu przyjeżdżają z innych miast już dawno naśmiewali się, że autobusy w Jeleniej są zwierzętami stadnymi.
~Brzydko 23-06-2007 19:40
Odbieracie żer stadom taksówek!
~pytajacy 23-06-2007 20:04
DO REDAKCJI!! kiedy bedzie ogloszenie wynikow konkursu gdzie mozna prawko wygrac??
~xxx 23-06-2007 20:06
Co do 6 i 7 prawie taka samą trasą robi jak w Żywcu różnicę. W Jeleniej autobusy jeżdzą tak rzadko ,że ktoś nieprzyzwyczajony pomyśli ,że nikt autobusami nie jeździ.Korzystam wprawdzie rzadko z usług MZK, ale aby pojechac autobusem bez nauki rozkładu jazdy to prawie cud, właśnie dlatego,że jeżdżą bardzo rzadko i na niepokrywajacych się trasach , a bilet jest droższy niż w niejednej metropolii.
~Nati 23-06-2007 20:16
Szanowna i Genialna Dyrekcjo MZK, a może odrobinkę więcej autobusów pod i z Kolegium?! Byłoby cudnie! Póki co nikt nie jest w stanie się tego doprosić...
~Nika 23-06-2007 20:52
no natreszcie jakiś rozsądny pomysł , brawo !!!!
~kacper 23-06-2007 22:03
ej a może państwo instruktorzy naucsyliby kierowców MZK jak robić przyklęk* na przestankach!! *przyklęk– obniżenie podłogi autobusu w autobusach niskopodłogowych na przystankach przy wsiadaniu niepełnosprawnych lub matek z wózkami dla dziecie za pomocą pneumatycznych podnośników a nie jK CEP kierowca podjezdza na przystanek i widząc wózek inwalicki nie robi przyklęku!! IDIOTYZM
~Normalny 23-06-2007 22:07
stado betonogłowych siedzących wtym biurowcu juz dawno powinno byc rozgonione bo takie drobne zmiany wymuszone zyciem nic za wiele nie zmienią tylko tyle ze bilety podrożeją
~realista 23-06-2007 22:21
Jak znam jeleniogórskie realia ,to kolesie za pomysł "genialny i nowatorski" wezmą se nagrody, a życie dalej będzie skrzeczyć i zostanie jak było
~mieszczuch 23-06-2007 22:33
Do znudzenia to powtarzam: DYREKTOROM TEGO zakładu NIE POZWOLIĆ KORZYSTAĆ ZE SŁUŻBOWYCH SAMOCHODÓW – A Z PRYWATNYCH OGRANICZYĆ DO WYJAZDÓW DO KOŚCIOŁA I POZA JELONKĘ
~Zeber 23-06-2007 23:30
Chciałem zauważyć, że z przystaku Sygietyńskiego linia nr 6 w kierunku Osiedla XX lecia i linia nr 7 w kierunku Sobieszowa jeżdzą dosłownie w tych samych godzinach – mam na myśli godziny od 11–17 – i gdzie tutaj logika, bo ja nie widze żadnej. Potem oczywiscie 25 minut bprzerwy między nimi. Genialny pomysł....
~ja 23-06-2007 23:40
Co do tych linii to mi wszystko jedno ale .... fajnie by bylo gdyby dali wiecej autobusow do Piastowa bo to jest masakra nie ma wogole bana o 15, 16, i 17 nie ma sie stąd czasami jak wydostac!!
~adams55@poczta.onet.pl 24-06-2007 3:27
Ten "pomysl" pochodzi z lat szescdziesiatych, gdy do Podgorzyna jezdzila jeszcze 4 tramwajowa. W MZK zawsze bylo wielu geniuszy dawniej partyjnych, na pewno teraz sa to ich potomkowie. Typowo polska nieudacznosc, oni z niczym sobie poradzic nie potrafia.
~jelonek 24-06-2007 10:06
Szkoda ze MZK pomyślało tylko liniach 6 i7, bo z synchronizacją na innych trasach tez jest kiepsko:( Mieszkam na os łomnickim(Jelenia Góra) i na przystanku przy tunelu potrafią przyjechać 3 autobusy 11,3,20 a na następny trzeba czekac 40 min.Jeden autobus co 20 chyba bedzie lepszym rozwiązaniem tym bardziej ze ten trzeci autobus jest prawie pusty:D
~gonia 24-06-2007 10:37
heh...to by byl naprawde dobry pomysl...bo udreka pasarzerow jest czekanie na kilkadziesiat minut na kolejny autobus...
~zzz 24-06-2007 11:03
bardzo dobry pomysł.
~joten52 24-06-2007 12:14
MZK olewa nas, pasażerów, swoich karmicieli. Co prawda punktualność kursowania jest zupełnie niezła, ale... Pare uwag – głównie o linii 7, z której korzystam codziennie. Kierowcy palą papierosy w autobusie, czasami w trakcie jazdy, ale głównie na postoju. Kiedy startują z pętli przy Kiepury (lub w Sobieszowie), na pierwszych kilku przystankach smród jest ohydny. Nawet w lecie, kiedy temperatury są rano w okolicach +10 do +15, nie chce im się tyłka ruszyć i wyjść, tylko zasmradzaja wnętrze. Dokładnie odwrotnie jest w trasie: stają sobie np. przy Rataja i zostawiając autobus na chodzie, idą po bułeczki, przy okazji ucinając sobie pogawędki ze znajomymi. Potem, przy Muflonie wychodzą sobie po gazetę i papierosy, znowu zostawiając autobus na chodzie bez nadzoru. Notorycznie gadają w trakcie pracy ze spotkanymi znajomkami, nie patrząc na drogę, a gestykulując i śmiejąc się często do rozpuku. Nieraz obrabiaja tyłki wspólnym znajomym operując przy tym nazwiskami. Potrafia wyzwać pasażera, który z racji wieku chce wysiąść przednimi drzwiami, bo tak mu jest bliżej. Często, po zatrzymaniu się, mimo że widzą iż ludzie chcą wysiadać, bezczelnie nie otwierają drzwi dla wysiadających, tylko pokrzykują "A przycisk nacisnąć nie łaska?" Wychowawcy pos..ni się znależli! Wielokrotnie zwracałem się do Kierownika Działu Eksploatacji Hanczarka (tel. 075 7648736 w.117) z tymi sprawami. Podawałem daty, numery autobusów, fakty... I co? Myślicie że cokolwiek się stało? Słyszałem tylko gładkie pitolenie o "podjęciu starań żeby wyeliminować te nieprawidłowości" i... nic. To skandal, takiego gościa należy postawić do pionu, jeśli nie potrafi w swoim ogródku zrobić porządku. A jeśli pion Mu nie pasuje, to może bezrobocie posmakuje?
~mała 24-06-2007 12:31
mogliby cos zrobic z linia numer 9. bo jak 7 czy 6 jezdza co 20 minut to 9 albo raz na pol goziny albo co godzine. najgorzej jest wieczorami: 19:56, 20:30 i dopiero 21:40. MASAKRA.
~koszt zmian 24-06-2007 12:59
Za wnioski racjonalizatorskie w KGHM dostaliby po pareset tysięcy honorarium. Ile wezmą u nas premii, nagród, orderów, awansów?
~Mysłakowice 24-06-2007 18:18
a linia nr 3?? Z Jeleniej Góry jedzie o godzinie 15.56 (z tunelu), a potem dopiero 17.58! a w soboty to dopiero 18.40! czyli tj. 2 godziny ,a w soboty prawie 3 godziny przerwy! zróbcie cos z tym!
~jeszcze mieszkanka tego miasta 24-06-2007 19:24
joten 52–––––zgadzam sie z Toba co do slowa,pogaduszki sa na porzadku dziennym,wyjscia z autobusu tez,nie wspominajac juz o paleniu i rozmawianiu przez komorke,luz blus
~cieplik 24-06-2007 19:35
13 lat temu pracowałem w mzk i wtedy też mówili o tym samym,nic się nie zmieniło,nawet zarząd i pewnie nic się nie zmieni.
~znawca tematu 24-06-2007 19:41
........kupta se samohody , nie bendzieta czekaly na autobusa ......
~xxx 24-06-2007 20:51
Joten52 – coś z Toba nie tak? Zawsze ganisz za błędy a tym razem odpuściłeś sobie(patrz np. kacper)? Czyżby temat był ważniejszy?
~do xxx 24-06-2007 21:22
Ten nick jest mój .Nie podszywaj się .Chciałeś chyba napisac zzz.
~joten52 25-06-2007 7:17
Owszem, ganię za błędy, ale głównie w sytuaji, kiedy "błędzący" dodatkowo pitoli bez sensu nie mając pojęcia o czym błędzi". Poprawiając każdego, zapisałbym się na śmierć.
~tralala 25-06-2007 12:34
W końcu.... mogliby jakiś nocny dac ok. 3 ;–) bo nie ma jak z baletow wracac, a do 4 czy tam 5 nikomu nie chce sie siedziec :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla kobiet w Czekoladziarni

Teraz lepiej widać

Studium na początek

Usłyszał zarzut zabójstwa

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
100
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%