MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Rozpatrzą wniosek dyrektora

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 19 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 20:24
Autor: Gazeta Wyborcza
W czwartek jeleniogórski Sąd Okręgowy zdecyduje, czy proces oskarżonego o korupcję byłego dyrektora bolesławieckiego szpitala psychiatrycznego będzie się toczył w Bolesławcu
Psychiatra Jan K. chce, żeby sąd wyłączył ze sprawy wszystkich sędziów z Bolesławca, bo nie są obiektywni. Janina Jakubiec, prezes Sądu Rejonowego w Bolesławcu: - Twierdził, że naciskałam na sędziów. Ale to nieprawda.

Jan K. przyznał się, że wziął ponad 30 tys. złotych łapówek. Chciał dobrowolnie poddać się karze. Z prokuratorem uzgodnił wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu i trzyletni zakaz sprawowania funkcji kierowniczych w służbie zdrowia. Miał też zapłacić ponad 100 tys. złotych grzywny. Ale sędzia, która miała rozpatrzyć wniosek, uznała, że proponowana kara jest za niska i w tej sprawie powinien się toczyć proces.

W odwecie Jan K. złożył w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze wniosek o wyłączenie wszystkich sędziów. Jeśli sąd się zgodzi, będzie musiał przekazać sprawę do innego miasta.

Jeleniogórski sąd rozpatrywał już raz podobny wniosek w tej sprawie. Wtedy złożyli go wszyscy sędziowie z Bolesławca, twierdząc, że znają Jana K., który był biegłym w miejscowym sądzie. Sędziowie napisali, że boją się, że mogą być zarzuty co do ich bezstronności. Sąd jednak ten wniosek odrzucił.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Bezpieczne place zabaw

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przetarg na kolejną stację

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
607
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%