MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

„Różnorodności” w Galerii Inspiracje

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 maja 2016, 8:25
Aktualizacja: 8:27
Autor: Wiktoria Ciepiela
Fot. Wiktoria Ciepiela
Obrazy rysowane ołówkiem, malowane farbami, a także rzeźby i płaskorzeźby w drewnie oraz szkło artystyczne można zobaczyć w Galerii Inspiracje w Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej 27 w Jeleniej Górze. Prace uczniów Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych prezentowane są pod wspólnym tytułem „Różnorodności”.

- Jest to wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, która prezentuje możliwości poszczególnych pracowni tej szkoły. Wernisaż został przygotowany pod kierunkiem nauczyciela Marcina Znamienkiewicza - mówiła Joanna Jagodzińska z Książnicy Karkonoskiej. - Tytuł „Różnorodności” oddaje zawartość tej wystawy, ponieważ są tam prace w drewnie, w szkle oraz rysunek, malarstwo i grafika. Jest to także przegląd talentów młodych artystów – dodała.

To już druga wystawa młodzieży z tej szkoły w Galerii Inspiracje. Wernisaż można oglądać do końca maja, a w czerwcu będzie można zobaczyć wystawę poplenerową.

Młodzież liceum plastycznego w zeszłym tygodniu zakończyła plener w Przesiece. Prace schną, i jak mówił dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze Bogdan Helik, będzie można je zobaczyć w Galerii Inspiracje w Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~bywalec 22-05-2016 19:16
Wielkie brawa dla organizatorów, a w zasadzie pań organizatorek. Druga wystawa równie ciekawa jak pierwsza, z niecierpliwością czekam na następne. Dzieki Książnicy mają szanse zaistnieć młodzi ludzie, a my możemy zobaczyć jacy oni są zdolni. Miejsce świetne, bo trudno nie zauważyć. Jeszcze raz brawa i tak trzymać!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Zaczytaj się z Jelonką.com

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
757
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%