Dolny Śląsk: Różne wyniki naszej koszykarskiej młodzieży

Czwartek, 23 października 2008, 18:05
Aktualizacja: Piątek, 24 października 2008, 13:26
Autor: JEN
Młodziczki Finepharm Karkonosze minimalnie przegrały, juniorzy Sudetów polegli ze Śląskiem II we Wrocławiu, a młodzicy Sudetów wygrali z Gimbasketem w stolicy Dolnego Śląska.

Pechowa porażka

Młodziczki Finepharm Karkonosze uległy na własnym parkiecie WKK Wrocław tylko dwoma „oczkami” i można to uznać za pechową przegraną. Mecz zaczą™ się po myśli gospodyń, które po pierwszej kwarcie prowadziły: 15:8. Jednak drugą kwartę przegrały: 11:14 i po 20 minutach było tylko 26:22 dla miejscowych.
Jeszcze gorzej było po dłuższej przerwie, bo gospodynie poległy w trzeciej kwarcie aż 8:17 i mimo ambitnej walki o zwycięstwo w ostatnich 10 min. spotaknia ta sztuka nie udała się jeleniogórzankom.

Finepharm Karkonosze - WKK Wrocław 50:52 (15:8, 11:14, 8:17, 16:13)
Finepharm: Biesiadzka 12, Aleksandrowicz i Prystrom po 9, Popławska 6, Żmijewska i Ochota po 4, Wyszywacz, Łuczak i Skrzek po 2, Kopiec – Krywyj, Łabuda i Michałowska 0.
Młodziczki Finepharm Karkonosze zajmują drugie miejsce w tabeli (10 drużyn) z dorobkiem 3 mecze 5 pkt, kosze - 229:153.

Juniorzy Sudetów przegrywają z faworytem

Juniorzy Sudetów Jelenia Góra (trener Leszek Oleksy) ulegli we Wrocławiu faworyzowanemu Śląskowi 58:75, który dominował nad naszymi zawodnikami przede wszystkim warunkami fizycznymi. Zadecydowała o tym przegrana jeleniogórzan w pierwszej kwarcie aż 11:26. Wysoka przewaga pozwoliła gospodarzom spokojnie panować na parkiecie do końca spotkania i wygrać pewnie ten mecz.
WKS Śląsk Wrocław – Sudety Jelenia Góra 75:58 (26:11, 13:18, 23:16, 13:13)
Sudety: Raczek 15, Kiełbasa 13, Przydryga 10, Radziszewski 6 i Wróblewski po 6, Hajbowicz, Studniarek, Kozak i Kubus po 2, Popkowski i Horeglad 0.

Młodzicy wygrali

Natomiast wygrali we Wrocławiu mecz z miejscowym Gimbasktetem młodzicy Sudetów, szkoleni przez Ryszarda Strońskiego.

Gimbasket Wrocław – Sudety Jelenia Góra 39:46 (15:11, 9:5, 8:14, 7:15)
Sudety: Taraszkiewicz 17, Ostrowski 16, Rudzki 5, Regner 4, Popiół 2 i Ruciński po 2, Branicki, Czepielewski, Drąg, Obolewicz i Seostianin 0.
Młodzicy Sudetów zajmują piąte miejsce w tabeli (16 drużyn) z dorobkiem: 4 mecze 6 pkt, kosze - 169:242.