MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Różne oblicza ceramiki w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 września 2015, 13:53
Aktualizacja: 13:58
Autor: MDK "Muflon"
Fot. MDK "Muflon"
Wernisaż wystawy czternastu artystów–ceramików z Polski, Francji i Rumunii, „Ślady i oblicza ceramiki” – edycja II odbył się 23 września w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze. 30 form ceramicznych można oglądać do 23 października w Galerii Muflon. Wstęp jest bezpłatny.

Prace powstały podczas VII Międzynarodowego Pleneru Ceramicznego w Zdunach na przełomie lipca i sierpnia 2015 r. Wzięli w nim udział nie tylko ceramicy, ale również artyści malarze i graficy, co spotęgowało różnorodność i ekspresję twórczą prezentowanych prac. Plener zakończył Festiwal Pogranicze Kultur oraz konkurs rzeźbiarski "Zduny Miastem Pogranicza". Organizatorem był Zdunowski Ośrodek Kultury wraz z Fundacją Insolita oraz komisarzem pleneru Włodzimierzem Ćwir.

Na wystawie w Miejskim Domu Kultury „Muflon” można zobaczyć prace ceramiczne wykonane metodami: raku nue, raku-redukcja, zadymień w piecu malijskim z wykorzystaniem elementów organicznych fauny i flory, prace wykończone wypałem w piecu węgierskim oraz w piecu z powracającym płomieniem.

Na wernisażu była obecna artysta-ceramik Agnieszka Marciniak-Kucharska, przedstawicielka Fundacji Insolita. Gościom zaprezentowano fotorelację z pleneru, dzięki której mogli zobaczyć różne techniki wykonywania prac. Wydarzenie uświetnił koncert muzyki improwizowanej na dwa klarnety w wykonaniu Mateusza Rybickiego.

Kuratorem wystawy jest Agata Makutynowicz – artystka-malarka i ceramik, instruktor ds. plastyki w MDK „Muflon”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Koncert organowy Františka Vaníčka

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Śmierć na żwirowni

Kino plenerowe w Gryfowie Śląskim

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%