MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Rozmowy kontrolowane… w sądzie (foto)

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 września 2016, 7:58
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Rejestrowanie rozmów ma m.in. zniechęcić do zgłaszania fałszywych alarmów o ładunkach wybuchowych podłożonych w sądzie
Fot. Archiwum Jelonki.com/Angelika Grzywacz–Dudek
– Od jakiegoś czasu, zanim połączymy się z jeleniogórskim sądem, musimy wysłuchać regułki, że „ze względów bezpieczeństwa oraz w trosce o podnoszenie jakości usług, rozmowy mogą być rejestrowane” – mówi pan Adam z Jeleniej Góry. – To kolejna instytucja, która nagrywa rozmowy. Z czego to wynika i czy sąd ma do tego prawo? – pyta Czytelnik.

- Ja słyszałem, że nagrywanie rozmów przez banki, sądy czy inne instytucje to bezprawie – mówi pan Adam. – I co w momencie, kiedy nie zgadzamy się, by nasza rozmowa była rejestrowana? - pyta jeleniogórzanin.

Andrzej Wieja, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wyjaśnia, że nagrywanie rozmów z pracownikami sądu ma da powody.

- Po pierwsze - decyzja o nagrywaniu rozmów została podjęta po fali telefonów z fałszywymi alarmami o podłożeniu ładunków wybuchowych w sądzie – wyjaśnia sędzia Andrzej Wieja. – Rejestrowanie rozmów jest w takich przypadkach zabezpieczeniem dowodów przeciwko sprawcom. Z drugiej strony natomiast, zdarzało się że nasi prasownicy byli obrażani podczas rozmów telefonicznych lub też oskarżani o słowa, których nie wypowiedzieli. Jednak jeśli ktoś nie zgadza się na nagrywanie jego rozmowy, może wybrać inną formę kontaktu z sądem: może przyjść do sądu osobiście, wysłać pismo pocztą, mailem czy faksem – dodaje sędzia A. Wieja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Trwa nabór do Straży Granicznej

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~JanuszJG 20-09-2016 8:17
Panie Adamie z Jeleniej Góry: Sąd ma prawo nagrywać rozmowy telefoniczne, ponieważ w przeszłości dochodziło do fałszywych alarmów bombowych lub obrażania pracowników Sądu. Jeżeli ma Pan jakiekolwiek pretensje o nagrywanie rozmów telefonicznych, to proszę je mieć do autorów tychże fałszywych alarmów bombowych oraz osób obrażających pracowników Sądu, a nie do Sądu w Jeleniej Górze.
~szok! 20-09-2016 8:52
panie Adamie! co? nudzimy sie na emeryturce? nie podoba sie nie dzwon! a moze jestes jednym z tych co wyzywaja przez telefon, i teraz nogawki lataja... NIE MASZ INNYCH PROBLEMOW CZLOWIEKU? Proponuje Jelonce nie lansowac takich postaci z takimi problemami...
~do autora 20-09-2016 11:04
To jest bardzo ważny artykuł. Niech wszyscy czytelnicy, wiedzą z jakimi problemami muszą zmagać się mieszkańcy Jeleniej Góry, w szczególności Pan Adam. Dziękuję Jelonce za to, że zajął się tak istotnym problemem. Szacun
~sajmon 20-09-2016 11:40
Panie Adamie na prawie się zbytnio nie znam :) ale wiem z doświadczenia że kontaktując się z firmami które taki system nagrań stosują odpłacam tym samym :) czyli mówię " Pan / Pani pozwoli że też nagram nasza rozmowę " I wie pan co że bardzo rzadko ktoś odmawia :) A rozmowa staje się klarowna i bez kruczków i zakłamań :) A to tylko jedno kliknięcie w kompie :)
~KRECIK 20-09-2016 21:17
Wszystkie rozmowy jakie odbieram z nr.zastrzezonych zaczynam slowami ,ze rozmowa jest nagrywana. 99%takich polaczen jest przerywana i nie dzwonia wiecej :-)
~ 21-09-2016 2:24
A mnie tam mogą sobie nagrywać. Nie mam nic do ukrycia
~ 21-09-2016 7:00
" sądu ma da powody", "że nasi prasownicy" - na całe szczęście angelka nie prasuje w sądzie. Ale może nadaje się tylko do żelazka. Togi nie są tak skomplikowane jak język polski.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promesy dla strażaków  

Mały Strażak dla jednostek OSP

Czyżby Andrzej Duda?

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
628
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%