MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Rozmowa ze studentami o zagrożeniach

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 października 2017, 8:11
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Z inicjatywy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 2 października odbyło się spotkanie ze studentami I roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. W spotkaniu uczestniczyło około 140 osób, w tym studenci z Ukrainy i Białorusi. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o potencjalnych zagrożeniach oraz o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.

Ze strony Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udział w spotkaniu wzięły : podinsp. Małgorzata Gorzelak z Zespołu Komunikacji Społecznej oraz st. sierż. Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze.

Funkcjonariuszki zapoznały studentów ze strukturą oraz rekrutacją do policji . Kilkudziesięciominutowe wykłady dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości oraz po użyciu środków odurzających. Ponadto policjantki poinformowały o zagrożeniach wynikających z rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy.

Była mowa o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym czy konsekwencjach prawnych, grożących za zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz za posiadanie i handel środkami odurzającymi, a o zagrożeniach w dyskotekach i pubach w zawiązku z możliwością dosypania do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości.

Ponadto policjantki poinformowały o zagrożeniach w sieci oraz w jaki sposób należy postępować w sytuacjach, kiedy padnie się ofiarą oszustwa. Mówiły też o oszustwach i kradzieżach na szkodę osób starszych i prosiły, aby uczulili swoich najbliższych na tego typu sytuacje. Studenci dowiedzieli się też, gdzie i w jaki sposób skontaktować się z policjantami jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia.

Na zakończenie przedstawiciel jednej z firm medycznych zaprezentował jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznał młodzież z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Ponadto studenci dowiedzieli się o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Działka nad zabytek?

Wakacje „pod lupą” policjantów

Kolizja na Lubańskiej

Nadbrzeżna gotowa

Drastyczne billboardy

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%