MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Rozłam w Platformie Obywatelskiej? Są przymiarki do odwołania szefa Rady i osłabienia pozycji prezydenta

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 marca 2013, 11:48
Aktualizacja: Piątek, 8 marca 2013, 11:59
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w poniedziałek (4.03) klub radnych Platformy Obywatelskiej dyskutował o odwołaniu Janusza Grodzińskiego z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Przewodniczący Klubu PO Leszek Wrotniewski tego ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza. – Coś jest na rzeczy, ale żadnego komentarza na razie nie będzie – twierdzi. Opozycja mówi natomiast o walce o władzę wewnątrz klubu oraz ogólnym chaosie panującym w partii rządzącej.

O odwołaniu Janusza Grodzińskiego, który przewodniczącym Rady Miejskiej w Jeleniej Górze jest pierwszą kadencję, mówiło się od dłuższego czasu, ale tylko w kuluarach. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że Janusz Grodziński chce przejść do SLD w zamian za poparcie i pozostawienie go na obecnej funkcji.

- Co do odwołania mnie z funkcji przewodniczącego, nie wypowiadam się – mówi Janusz Grodziński. – Dementuję natomiast informację o moim przejściu do SLD. Nie noszę się z takim zamiarem – dodaje przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze.

Bardzo ostrożnie wypowiada się również przewodniczący klubu PO w Jeleniej Górze Leszek Wrotniewski, który mówi, że sprawa ma się rozstrzygnąć w ciągu najbliższych dni.

- Nie będę tej sprawy komentował dopóki nie zostaną podjęte jakieś konkretne decyzje – mówi Leszek Wrotniewski. – Klub ma prawo wybrać swojego kandydata i jeśli ma zastrzeżenia do jego pracy, ma prawo go odwołać i powołać nowego. To nie jest nic niezwykłego. Odwołanie przewodniczącego Rady Miejskiej nie jest jednak w naszych kompetencjach, tylko w całej Rady Miejskiej. My jako klub radnych możemy złożyć wniosek o rozpatrzenie tego przez radę, ale na razie takie wniosku nie złożyliśmy – dodaje L. Wrotniewski.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się też, że ostateczne decyzje mają zapaść na klubowym spotkaniu PO w najbliższy poniedziałek (11.03). Inne partie mówią natomiast wprost, że zmiany w prezydium rady powinny zostać wprowadzony już dawno.

- My jako jedyny klub radnych nie mamy swojego przedstawiciela w prezydium, a naszym zdaniem mieć go powinniśmy, więc od początku byliśmy za zmianami, ale nie tylko z tego powodu – mówi Miłosz Sajnog, przewodniczący Klubu Radnych Razem dla Jeleniej Góry. – Po raz pierwszy w historii Rady Jeleniej Góry panuje taki chaos. Sesje organizowane są zbyt rzadko, przez co podczas posiedzeń w porządku obrad pojawia się ponad 30 punktów i radni nie mają czasu, by się odpowiednio tymi wszystkimi sprawami zająć. Uchwały podejmowane są w pośpiechu, bez przemyślenia i merytorycznych dyskusji. Poza tym sesje nie mają żadnej logicznej organizacji, nie ma żadnych stałych dni, kiedy są zwoływane. Odbywają się od poniedziałku do piątku, co dezorganizuje pracę komisji oraz życie radnym, którzy przecież gdzieś na co dzień pracują. Co do przewodniczącego… Prywatnie nic do niego nie mamy, ale jest on przedstawicielem Rady i reprezentuje ją na zewnątrz. O tym, jak mieszkańcy oceniają pracę Rady świadczą ostatnie ankiety, w których pozytywnie o pracy rady wypowiedziało się osiem procent ankietowanych. To chyba nie wymaga komentarza – dodaje Miłosz Sajnog.

Oliwer Kubicki z Prawa i Sprawiedliwości mówi natomiast o walce wewnątrz jeleniogórskiej PO i i złej wróżbie dla Jeleniej Góry.

- Dotychczas pojawiały się niepokojące precedensy podczas sesji, jak zdjęcie z porządku obrad ważnego projektu uchwały o podwyżce cen wody czy zamykanie dyskusji w sprawach ważnych dla miasta i mieszkańców, i nikt z PO się temu nie przeciwstawiał, więc było na to przyzwolenie – mówi Oliwer Kubicki. – Teraz natomiast radni PO chcą odwoływać swojego przewodniczącego… To ciekawe. Moim zdaniem to walka o władzę wewnątrz tej partii. Jest to najlepszy obraz tego, co dzieje się w Platformie Obywatelskiej i to nic dobrego nie wróży Jeleniej Górze, i inwestycjom. Radni partii rządzącej zajmują się bowiem swoimi rozgrywkami, zamiast realnymi problemami miasta – dodaje Oliwer Kubicki.

Bardziej stonowany głos w tej sprawie ma natomiast jeleniogórski klub SLD.

- Od wielu lat panuje taka niepisana umowa, że to klub, który ma większość, wybiera swojego przewodniczącego i my to akceptujemy. W tej sprawie zbierzemy się jutro i dopiero po spotkaniu klubowym będę mógł przedstawić nasze stanowisko – mówi Wojciech Chadży, przewodniczący jeleniogórskiego Klubu SLD.

Nieoficjalnie mówi się natomiast o osłabieniu w ten sposób pozycji prezydenta Marcina Zawiły, którego Janusz Grodziński był jednym z nielicznych zwolenników w obecnym Klubie Radnych Platformy Obywatelskiej. Wielu radnych, choć nieoficjalnie, jest przeciwnych prezydentowi. Niewykluczone więc, że stąd taki ruch w Platformie.

Na giełdzie nazwisk na nowego szefa rady funkcjonują dwa nazwiska: Leszka Wrotniewskiego i Grażyny Rehlis-Pawlukiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pustostan po premierze

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Rowerem z Cieplic na Sudecką

Komentarze (72) Dodaj komentarz

~ 7-03-2013 12:10
szczury zaczynaja uciekac z tonacego okretu /platformy/
~ 7-03-2013 12:17
Panu w czerwonym sweterku już dziękujemy. Ostatnie obsadzanie stołków osobą "Dżozefa" zwyczajnie mnie dobiło. To już nawet śmieszne nie jest. Na dodatek za moje i Wasze (podatnicy-czytelnicy) pieniądze.
~ 7-03-2013 12:26
ICH WSZYSTKICH CZYLI TYCH Z PO, PiS, SLD. PSL, Ru.PALIKOTA TRZA POD PRAWDZIWY POLSKI SĄD ZAPROWADZIĆ TAM DOSTANĄ TO NA CO ZASŁUŻYLI - ROZBIÓR RESZTY KRAJU TRWA A W TAKIM MIEŚCIE JAK JELENIA DZIURA WIDAĆ TO DOKŁADNIE
~ 7-03-2013 12:32
co jeszcze zostało do rozwalenia??
~Gość 7-03-2013 12:34
Nareszcie te Platformuchy się sypią zbieranina ... w jednej beczce
~HaHa 7-03-2013 12:35
Panie Zawiła gratulujemy w sprawie "Zaczarowanego Parasola". Czyżby to miała być przyszła siedziba spółki Termy Cieplickie?
~Ryś z Klanu 7-03-2013 12:46
Jak długo jeszcze interes partyjny będzie najważniejszy!? http://www.jow.pl/blog/maciej-doruchowski/odwolywalnosc-posla-jow.html
~@ 7-03-2013 13:03
Przykre... Jelenia Góra moglaby być tak miłym miasteczkiem, gdyby zarządzano nią z myslą o jej mieszkańcach, a nie...o własnych ambicjach o "stołkach"...Ale taki model rządzenie najwyraźniej w tej chwili obowiązuje w naszym kraju.
~ 7-03-2013 13:12
uuuuu,uuu?
~Hi... 7-03-2013 13:31
Rzeczywiście jak przewodniczącym był H.Papaj rada lepiej funkcjonowała i częściej były posiedzenia - to fakt. Z drugiej strony nowy przewodniczący nie taki zły, przyjdzie mu zapłacić za poparcie pana prezydenta :(
~PO 7-03-2013 13:37
Jeleniogórskie Platfusy nie znoszą jak ktoś ma swoje zdanie. Poprzednio kopali Marka Obrębalskiego, teraz Grodzińskiego, a kiedy skopia Papaja, Pokoja, Wrotniewskiego, Zawiłę i innych bossów PO
~ 7-03-2013 13:41
to nie są bossowie PO prawdziwi bossowie PO są w Moskwie i Izraelu ludzie czy wy tego nie widzicie
~do 13:41 7-03-2013 13:51
Ludzie widzą że czubków jak ty nie brakuje.Poza tym czemu przyp.. się do Izraela skoro królowa polski i jej syn z tamtąd pochodzą.
~ 7-03-2013 14:04
do 13;51 a skąd on ma to wiedzieć,wie tylko,że trzeba się przy-alać i wyjaśnienia nie są mu do życia potrzebne.
~xxx 7-03-2013 14:13
Co, Zawiła nie chce Pani Wrotniewskiej dać prezenciku w postaci gruntownie odremontowanego Przedszkola na ulicy Tuwima, no to KOLESIE Wrotniewskiego zabierają się za Zawiłe.
~pola20 7-03-2013 15:04
Już chyba dość nie udalnych rządów PO -straciłam córkę i wnuków,bo mieszkają w U.K.D
~jako 7-03-2013 15:12
Ludzie w Jeleniej chcą nas zniszczyć,bo jesteśmy z Dolnego Śląska a Tusk nas nie lubi,bo tu Schetyna i Zdrojewslki .....a o PREZYDENCIE Wrocławia nie wspomnę,bo się szybko wyczłonkował z PO.Bądzmy razem i walczmy o nasz Wolny Śląsk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~mina 7-03-2013 15:14
Dość Zawiły i jego kumpli z Niesiołowskim na czele........dość.....
~mare 7-03-2013 15:15
Zróbmy coś i niech Zawiła odejdzie w niebyt-nic nie robi dla naszego miasta
~mts 7-03-2013 15:20
Daliście PO ponad 50% w ostatnich wyborach to teraz szczaw z nasypów jeśc będziecie.
~Wiem 7-03-2013 15:46
Teraz bidolic i pi......lic to potraficie.A gdzie byliscie jak byly wybory.Wszyscy jestescie temu winni.Obrebalski odchodzac z PO wiedzial co tam sie dzieje. To nie partia ktora slozy spoleczenstwu , lecz okreslonym celom i ludziom.PO to partia obiecywaczy , mamy tego przyklad, kupowanie glosow za stanowiska 2 radnych.Nie wspominam o SLD.Jesli w przyszlym roku nowe wybory , narod opowie sie za PO to nas rozwala,miasta , gminy ledwo ciagna , ale ciagle propaganda sukcesu ma sie dobrze.Pytam skoro tak dobrze w miescie to dlaczego tylu zwija swoje interesy.W miescie brud ,pracy nie ma,a PO pokazuje o co tak naprawde w ich szeregach sie bija. WLADZA I SZMAL ,STANOWISKA O to cele wyborcze Parti ktora ponoc tyle chce zrobic dla Kowalskiego.Jak na to sie patrzy i slucha to zygac sie chce.Wroc Obr
~ 7-03-2013 16:06
do 13:51 a co prawda zabolała - po pierwsze nie jest to moja królowa i ani ona ani jej syn mnie nie interesują, po drugie prawdziwi Polacy a takich jest niewielu/bo zostali wymordowani lub wysiedleni za chlebem/ nie wierzą w ta królowa bo religia to opium dla mas - a po trzecie jak jesteście tacy fajni to po co mnie opluwacie weźcie się przyjrzyjcie tym co sami robicie a no i przyjrzyjcie się co robią zwłaszcza w palestynie i na świecie wasza siła którą reprezentujecie też nie przetrwa wszystkie mocarstwa i dyktatury kończą się już na samym początku i was też kiedyś czeka - pozdro z szerokim uśmiechem
~fagot 7-03-2013 17:49
NO CIEKAWE CZY WROTNIESKIEMU UDA SIĘ ROZWALIĆ PLATFORMĘ W JELENIE GÓRZE????
~Boss 7-03-2013 17:54
Ludzie kiedy do was dotrze że jesteście niewolnikami pracującymi na utrzymanie kacyków partyjnych ich kolesi i rodzin wszystkie ,urzędy,instytucje,szkoły,sądy,prokuratury,szpitale opanowane są przez biznesowo- partyjne układy finansowane z budżetu i służą określonej grupie ludzi nowym trendem jest skok na unijną kasę przywłaszczanie setek milionów złotych pod przykrywką szkoleń,audytów,koordynacji projektów unijnych ich obsługi prawnej, należy jak najszybciej pozbyć się partyjniaków wszystkich opcji zabrać im i ich rodzinom całe majątki jako częściową rekompensatę za rozmontowanie państwa pozbawić praw publicznych władzę należy oddać w ręce ludzi niezepsutych,uczciwych ,mądrych bezpartyjnych zgodnie z zasadą że władza pełni rolę służebną wobec społeczeństwa
~ 7-03-2013 17:57
Byle nie wrotniewski, jest bez skrupółów i ma straszne parcie poza tym brak wychowania.
~fm 7-03-2013 18:13
To prawda pan Wrotnieski pójdzie z każdym kto rzuci cokolwiek ma pożarcie jego chorym ambicjom. Prystrom będzie dobry.
~ 7-03-2013 18:18
a niech się zagryzą, w końcu
~ 7-03-2013 18:21
DOLNOŚLĄZAK. Do Naczelnika Wydziału Dialogu Społecznego. Szanowny Panie Naczelniku. Kieruję do pana te słowa jako intrygant polityczny do intryganta politycznego, który praktyczną naukę zawodu odbywał w tych samych firmach. Niekomfortowa sytuacja jeleniogórskiej PO może być pomyślnie rozwiązana. Wystarczy, że poda się pan do dymisji. Wówczas radni PO odzyskają suwerenność myślenia i działania. Prezydent Zawiła, powierzając swój wizerunek w pana ręce STRZELIŁ SOBIE W KROCZE Z OBRZYNA. PO-partia nie ma żadnego programu społeczno-gospodarczego dla J.G., a ten z prezydenckiej kampanii wyborczej okazał się iluzją. Niech ta rada w niezmienionym składzie dodryfuje do końca kadencji. Radni opozycyjni + 2 radnych PO mogą spowodować, że Grodziński pozostanie. I niech tak się stanie.
~ 7-03-2013 18:33
Cd. z 18:21. Syndrom Nowickiej z Sejmu może znaleźć zastosowanie w Radzie Miasta Jelenia Góra. Jeżeli tak się stanie. Radni opozycyjni + 2 radnych PO będą mieli możliwość odwołania Naczelnika Wydziały Dialogu Społecznego. I być może wówczas prezydent - uwolniony od swojego nieszczęścia - dialogu społecznego, będzie miał możliwość godnie i z honorem dokończyć misję powierzoną przez jeleniogórzan. Radnym wszystkich opcji życzę zachowania rozwagi i zdrowego rozsądku podczas głosowania. DOLNOŚLĄZAK
~Tromk 7-03-2013 18:48
COMPLEX wstydu oszczędź ABDYKUJ!!!!!!!
~Wiem 7-03-2013 18:50
Panie Zawila jak panu doradzali aby nie mieszac sie w te miejskie rozgryfki, sklocone po przez walke o stolki, o wladze to drwil pan . Teraz z obolala twarza wstyd spojrzec ludziom w twarz , i powiedziec , ze nie mialem sily czy mozliwosci wykonanie mych blagierskich obietnic wyborczych.Teraz w obliczu wewnetrznych walk personalnych trzeba sie za kims opowiedziec.A jak wies gminna niesie do glosu dochodza jastrzebie, ktorzy z przyjaciol stali sie sedziami pana poczynan.Kiedy sie walczylo o wladze nie wazne byly obietnice, wazne to iz dorwalo sie do wladzy,i to na panskich plecach.Ale czas zweryfikuje, wladze PO w najblirzszych wyborach.Dzis Zawila nie pasuje do zawiazujacych sie ukladow.Czas pomyslec iz czas sie konczy i trzeba odejsc z twarza, i przeprosic za grzechy obietnic. Do widzenia
~luis 7-03-2013 18:55
Ha, ha, ha mogli mieć prezydenta na dwie kadencje. Ciekawe kto tym kręci ??? Nie trudno zgadnąć!!!
~gość II 7-03-2013 18:58
Niech jeszcze Zawiła odejdzie.
~kotekmamrote 7-03-2013 19:02
Wrotniewski niech zajmie się Jeżowem Sudeckim, w którym mieszka.
~ 7-03-2013 19:24
w Polsce należy zrobić tak jak zrobili ludzie na ISLANDII - wtedy bedzie tez dobrze w J.G.
~wróż 7-03-2013 19:42
UWAGA! NADCHODZI !
~vigor 7-03-2013 20:07
Pani Rerhlis? A to ciekawe... Panu Bogu świeczke, a diabłu ogarek,czy na odwrót ?
~do 19;24 7-03-2013 20:07
Co chcesz żeby mieszał. Szkoda Jeżowa Sudeckiego.NIECH ODDA MANDAT RADNEGO jak nie mieszka w Jeleniej Górze.
~klik 7-03-2013 20:26
Zawiła myślał, że ludzie których namaścił będą zabezpieczać mu tyły, a oni robią mu koło pióra. Polska prowincja jest urocza.
~Icek 7-03-2013 20:30
Kiedy Mosad ruszy? Przecież już się zaczeły tarcia wewnętrzne, zaś reakcji żadnych??. Czyżby Argamedon ?? Towarzyszu Lenin ty nie grzmisz??
~Układny 7-03-2013 20:57
Nareszcie pęka układ. Najpierw odszedł Michał, teraz dalsze pęknięcia...
~ 7-03-2013 20:58
Szambo zrobili w szambie się babrają i do tego nas wszystkich w różnych opłatach wciagają.Niby wszystkim po równo ale ONI mają wszystko my mamy g...o.
~radniak 7-03-2013 21:00
Wrotniewski na prezydenta Dziwiszowa!!!!!!!!!!!!!!!!!Brawooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~jeronimo 7-03-2013 21:11
pewnie cfffaniak Wrotniewski zameldował się w Jeleniej i udaje że mieszka u mamusi... Czy na takich nie ma jakiegoś paragrafu???
~Starykaowiec 7-03-2013 21:38
wrotniewski = karierowicz
~ 7-03-2013 21:42
jeronimo paragraf się znajdzie tylko zgłoś sprawę do prokuratury
~Reinkarnacja 7-03-2013 21:45
...a kogo to..? Kolega Marcin ma Nas tam gdzie i my powoli powinniśmy Go mieć... Pozdrawiam wierzących w cuda, bo może się uda... polityka..? tam tylko kłamstwa i ... Nie ważne, napijmy się... Prawda? Panier Z. ?
~powskaciota 7-03-2013 22:35
http://fakty.interia.pl/ankiety/ankieta-czy-jestes-za-odwolaniem-rzadu-donalda-tuska,qId,63007
~ 7-03-2013 22:37
Polacy pilnujcie dzieci, samo pilnowanie portfeli już może nie wystarczyć. Arogancja i buta władzy, która de facto jest utrzymywana z naszych podatków przekroczyła, już chyba punkt kulminacyjny, a obywatele, zwłaszcza ci najbiedniejsi są coraz bardzie sfrustrowani. Przed rewolucją, francuscy arystokraci budowali wytworne pałace i nie widzieli (nie chcieli) dostrzec, że ich poddani umierają z głodu, jak wiadomo nie skończyło się to dla nich zbyt dobrze…
~grabiamiwpo 7-03-2013 22:41
Jak wsłucha się w głos ulicy i wróci,to się dogadamy" To WAŻNE zdanie ze względu na słowa "Głos ulicy" wydrwiwane przez POlitycznie POprawny "salon",który kocha "ulicę",kiedy czas wyborów i jego lokatorzy pchają się na swoje fotele,a PO... mają tą dopiero,co chołbioną "ulicę" w głębokim POważaniu!!! To My ta "Ulica" jesteśmy najliczniejszą częścią tego społeczeństwa,to My jesteśmy solą tej ziemi,to My musimy dźwigać ciężar utrzymania państwa i wychowania jego przyszłych obywateli! A,wy?! Rozwalacie w wygodnych fotelach swoje 4litery wpychając swoje głowy do szklanego pudła wydając kolejne POuczenia i POlecenia oczekując ciągle POsłuszeństwa oraz kolejnych wyrzeczeń !!! Mam przed oczami obrazy, cieszyliśmy się z wyboru każdego z was, i pamiętam tamte obiecanki za "krótkotrwałe zaciskanie p
~widłynapo 7-03-2013 22:43
Za to wzywam: Stary oportunisto i renegacie katolicki, oddaj Polsce i Polakom to co pozwoliłeś nagrabić! Tadeusz Mazowiecki - ósmy na liście największych szkodników polskich publikowanej na blogu Ryszarda Opary http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/58019,lista-hanby-plebiscyt-ranking-politykow-i-decydentow-iii-rp Cytuję z tamtąd: Pierwszy premier wolnej Polski - „sejmu kontraktowego”. Wyraził zgodę i aktywnie popierał „Plan Balcerowicza”. Kosztem milionów Polaków ich majątku i pracy - wprowadzono przygotowany przez „Wall Street” - Georga Sorosa program reform gospodarczych, niekorzystny dla Polski -a „Eldorado” dla reformatorów i obcego kapitału. Efekty reform Balcerowicza są główną przyczyną obecnych problemów gospodarczych kraju. Wiedząc, że istnieje alternatywny plan wol
~hdh 8-03-2013 7:09
Jak czyta się powyższe posty, to nic dziwnego, żę 30 proc. społeczeństwa wierzy w zamach w smoleńsku i inne bzdury z populistycznych trybun. Ręce opadają, ale łatwiej coś zniszczyć niż zbudować.
~łubudubutoja 8-03-2013 7:33
Na stadionie przy Lubańskiej "coś"jest przykryte i gnije,czy tojakaś instalacja obronna? .
~kiwi 8-03-2013 7:39
Niespełnione ambicje mają niszczycielską moc.
~alaliza! 8-03-2013 9:09
A co będzie z wielkim dialogowcem społecznym Zygmusiem czy mu się do 4 liter tez dobiorą?
~ 8-03-2013 9:13
po co tak jęczycie - jak przyjdą kolejne wybory to i tak nie pójdziecie na nikogo głosować a efektem będzie TO ŻE ONI PO RAZ KOLEJNY WYBIORĄ SAMYCH SIEBIE BO JEST ICH WYSTARCZAJĄCO DUŻO I JAK ZAGŁOSUJĄ ONI I ICH RODZINKI I PARU KOLESI CO JEST Z NIMI W UKŁADZIE TO STARCZY ŻEBY ZNOWU PRZEJŚĆ NA NASTĘPNĄ KADENCJĘ - JEST POMYSŁ : WSZYSCY IDZIEMY GŁOSOWAĆ I SKREŚLAMY WSZYSTKICH KANDYDATÓW A ZWŁASZCZA TYCH KTÓRZY NIE SA PRAWDZIWYMI POLAKAMI TRZEBA SPRAWDZIĆ KORZENIE KANDYDUJĄCYCH TAK DO CZWARTEGO POKOLENIA I BĘDZIE OK NIE JESTEŚ POLAKIEM Z DZIADA PRADZIADA NIE MASZ PRAWA RZĄDZIĆ TYM KRAJEM
~ja 8-03-2013 13:42
same darmozjady
~jelgor 8-03-2013 18:03
Do "Icka":towarzysz Lenin nie grzmi ale już oddycha więc początek już jest.
~dolii 8-03-2013 21:24
żenujące, broniac sie pograza swoich partyjnych kolegów ktorzy mieszkaja poza granicami jelonki, a sa radnymi jeleiniej gory
~lolomo 8-03-2013 21:47
grodziski to najgorszy przewodniczacy w dziejach historii rp, po trupach do celu
~omo 8-03-2013 21:50
ogladajac sesje czulem sie jak na sali sadowej slyszac jak grodzinski mowil do radnych panie biegly lu wysoki sadzie, zenada
~ksawercia 9-03-2013 9:55
A może w miarę niezależnie myślący przewodniczący mec.Grodziński nie dość uważnie wsłuch...je się w wypowiedzi mgr od jazdy w stylu western wodza platformerskiej gawiedzi z powiatu jeleniogórskiego? Człowieka słynnego z mieszania się w sprawy Jeleniej Góry i knucia przeciwko niezależnie myślącym członkom rozpadającej się- powoli lecz systematycznie- Platformy Obywatelskiej. Może czas ,by członkowie jeleniogórskiej PO sami stanowić zaczęli i przyszłości swych członków, o losach stolicy Karkonoszy nie bacząc na podszepty i intrygi płynące z Western City?
~Obserwator 9-03-2013 11:51
Tak Papaj zrobił tyle fakultetów to jakoś , rączkami innych działaczy chce wtargnąc tylnymi dzwiami na stołek już działa wybory tuż, tuż.A jeszcze jest troszeczkę do zpieprzenia i zniszczenia !!!!!!!!
~jerry 10-03-2013 11:11
Koniec świata przecież Ci co rozrabiają to już byli i co ? Ano nic nic nie zrobili, więc o co cała awantura. Grodziński jest rozważny i merytoryczny, więc lepszy Grodziński niż Sajnog pozdrawiam Jerry
~jucci 10-03-2013 11:27
Sajnog z Prystromem nie mają czasu na pierdoły. Teraz blokują rozbudowę galerii na Zabobrzu. Przy 1 maja się udało. myślę że nic tam się nie wydarzy przez najbliższe 10 lat. Wszyscy inwestorzy szerokim łukiem omijają Jelenią Górę. Brawo panowie. Najlepsze zakupy na targowiskach i na giełdzie.
~radar 10-03-2013 14:27
Ciekawe dlaczego zawiłę trzymano tak długo w drugiej linii.Przecież to krynica pomysłów ba nawet gejzer!Jedną rzecz zawile nie wolno odpuścić to Pałac w Czarnem tam przecież wpakowano kupę kasy z UM+ pieniądze unijne a dzisiaj ma iść do"Zyda" przez podstawione osoby.Może ktoś mi powie w czyim władaniu jest Dom Towarowy i czyją kasę zasila czynsz.Na mojego czuja to jest w rączkach fundacji
~radar 10-03-2013 14:48
Do 11.27.Pamietam jak prystrom i byłym pre.wydmuchali inwestora[tego od garażu wielopoziomowego] u Jaworowicz drwili z gościa pytając a kwity to Pan ma,gdy tamten powoływał się na ustne umowy dotyczące garazu i Galerii na 1-Maja.Prostactwo nie rozumie.że w biznesie istnieje coś takiego jak obyczaj gdzie podaje się ręce i umowa zostaje zawarta.Sajnog i Prystrom grają swoje co niekoniecznie może być zdrowe dla miasta.
~jerry 10-03-2013 22:43
To teraz wiecie dlaczego bronię Grodzińskiego.
~avw 13-03-2013 20:41
ogólnie kicha
~wva 13-03-2013 20:50
zostawić Grodzińskiego. On wspiera odłączenie Cieplic od Jeleniej mając poparcie Zawiły i całych Cieplic. Nasz Konrad Grodziński i Wallenrod Zawiła rozpirzą Jelenią i jak feniks Cieplice wzlecą w niebiosa.
~alexpand52 16-03-2013 16:40
Trzeba zacząc od oceny rozpadu PO w Wałbrzychu...a wtedy można dyskutować wiecej o wydarzeniach w naszym Ratuszu. Mogę powiedzieć tylko tyle. Mieszkancy Jeleniej Góry powinni odczuwac zadowolenie z faktu że mec. Grodzińskiego wreszcie wywalili z PO i stracił funkcje Przewodniczącego Rady. To dopiero początek Jego odejścia w niesławie. Trzeba pczekać.
~Zanim 13-04-2013 10:30
Zanim co to zrobmy liste dziesieciu nowych kandydatow wybranych z radnych i nie tylko.Zrobmy takie probne wybory tu. Albo na F-booku ? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Alarmy bombowe

Góry otwarte dla wszystkich

Wraca pomysł łączenia muzeów

Ulica Krakowska gotowa

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
83
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%