MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozkładowe roszady w MZK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Od 12 października Miejski Zakład Komunikacyjny wprowadza korekty w rozkładzie jazdy niektórych linii autobusowych.

Dodatkowe kursy linii nr 13 zostaną uruchomione od poniedziałku do piątku. Połączą one pętlę autobusu nr 7 w Sobieszowie z papiernią w Piechowicach. Ma to ułatwić dojazd pracownikom do pracy i powrót do domu.

– Kursy linii nr 13 będą zsynchronizowane z kursami linii nr 7 – podał MZK
Odjazdy autobusów linii nr 13: z Sobieszowa: 13:41*; 14:09*; 21:36*, z Papierni: 13:46*; 14:18*; 22:10*.
Jednocześnie, aby umożliwić połączenie z linią nr 7, odjazd autobusu linii nr 7 z Sobieszowa w kierunku Zabobrza zostanie opóźniony z godz. 22:05 na godz. 22:25.

– Odjazd autobusu linii nr 16 z przystanku Spółdzielcza w kierunku Morcinka zostanie przyspieszony z godz. 6:15*M na godz. 6:10*M – poinformował Leszek Chmielewski, szef działu marketingu MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyniki matur w Jeleniej Górze

Wszczęto śledztwo w sprawie KPR–u

Turystyczna niedziela bez samochodu

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Yanec_BW 10-10-2006 13:17
Dla pracowników pracujących w Papierni w Piechowicach będzie to bardzo dobrym rozwiązaniem, bo "dziewiątki" jeżdżą tamtędy bardzo rzadko po sierpniowej powodzi.
~Paulina 10-10-2006 13:29
A ja dalej nie rozumiem dlaczego linia nr.9tak rzadko jeździ przez Piastów?
~Yanec_BW 10-10-2006 13:51
Linia nr 9 jeździ rzadko przez Piastów dlatego, że pewnie Dyrektor MZK Pan Leszek Chmielewski tak rozporządził rozkład jazdy autobusów linii nr 9. Czas zweryfikować rozkład jazdy i puścić z dwa lub trzy autobusy, które by jeździły cały czas do Piastowa, bo 8 kursów przez Pakoszów to jest całkiem za mało.
~xyz 10-10-2006 15:45
Pan Leszek Chmielewski nie jest dyrektorem MZK sprawdzić można na stronie - www.mzkjgóra.pl
~do Yanec-BW 10-10-2006 16:51
GRATULUJE!!! To sie nazywa czytanie zew zrozumieniem o ile Leszek Chmielewski jest dyrektorem MZK to gratuluje. PRZECZYTAJ W TEKSCIE KIM JEST!
~wkurwiony piechowiczanin 10-10-2006 17:09
Na piechowice powinna być puszczona jeszcze jakaś inna linia oprócz 9. Jest to chyba najdłuższa trasa w całym MZK bo aż od dworca PKP do Piechowic a jeździ nią tak mało autobusów.Już nie wspominam o sobotach i niedzielach bo wtedy wydostać się z tej wiochy to już wogóle jest problem.
~ pg 10-10-2006 17:22
niech piechowice zrobial swoja komunikacje
~ikoo 10-10-2006 17:22
nowa linia powinna powstac np.z zabobrza,,kiepury,,do piechowic grn. , a kursy przez pakoszów,piastów sa wystarczajace a i tak mało kto z nich korzysta wsiadajac czy wysiadajac w piastowie,pakoszowie
~Kwadratus 10-10-2006 18:25
NO zgodze się z Pauliną... Na Sobieszów nich dołożą jeszcze z 3 linie..a na Piechowice dalej niech jeździ "9" bo po co...
~Yanec_BW 10-10-2006 18:55
A może by tak przywrócić linię nr 29 i puścić ją z Sobieszowa do Piechowic, Górzyńca i Kromnowa!? Kursy do Kromowa przydałyby się, gdyż tam jedzie tylko jeden autobus szkolny linii nr 9 w ciągu dnia.
~mieszczuch 10-10-2006 20:36
Pytania do dyrektora MZK. 1. kiedy autobusy przestaną kursować stadami? 2. czy p. dyrektor korzysta z usług swojej firmy na codzień?
~xxx 10-10-2006 20:45
wszystko fajnie tylko przydał by sie jeszcze jakiś autobus którym pracownicy mogli by dojechać na 7 rano bo niektórzy tak pracują. A może by tak przywrócić linie pośpieszne z kiepury do Piechowic. Bo teraz trzeba sie tłuc prawie godzine i to z przesiadkami.
~Jasne pfff 10-10-2006 20:59
A może ktoś pomyśli o dodatkowe linie numer 9 z Sobieszowa do Cieplic ????? One jeżdżą raz na 20-30 minut... Parodia
~sainz 10-10-2006 21:31
a co z 23 !! do kolegium karkonoskiego?
~fazzini 10-10-2006 21:44
A ja chcę linie CIEPLICE-GODUSZYN
~ad 11-10-2006 0:28
czytam te wasze komentarze i smiac mi sie chce. Ten chce to, tamten chce tamto.. a ja chce gwiazdke z nieba ;]
~karola 11-10-2006 8:37
wy macie przynajmniej co godzine autobus a my ze staniszowa 6 na krzyz , o sobocie nei wspominajac
~Yanec_BW 11-10-2006 17:49
Z wprowadzeniem na trasy nowych autobusów MZK Jelenia Góra powinny zostać dodane nowe linie autobusowe. Powinna powrócić linia nr 29, która jeździłaby z Sobieszowa do Górzyńca, Piechowic i Kromnowa, co godzinę, czyli dwa autobusy...
~... 11-10-2006 19:23
ZRóBCIE COś Z 9 PAKOSZóW-PIASTóW- PIECHOWICE...!!!
~ktos 11-10-2006 20:11
ale to ze jezdzi za malo autobusow do piechowic przez piastow to nie tylko wina mzk ale i gminy piechowice, poniewaz czesc kosztow utrzymania tej lini ponosi rowniez gmina piechowice. tak wiec zwieksze ilosc kursow powni byc tez kierowane do nich bo to gmina zdaje sie zawiera z nimi umowe jakas na okreslona liczbe kursow chodz zawsze moge sie mylic :)
~badyl17 11-10-2006 20:45
Zaspokajanie zbiorowych potrzeb mieszkańców w zakresie lokalnej komunikacji zbiorowej jest zadaniem własnym gminy. Gmina może uruchomić swoją własną komunikację lub zlecić, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, swiadczenie usługi przewozowej wyspecjalizowanym firmom. Ponieważ występuje szereg uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów, gmina winna zrekompensować przewoźnikowi utratę wpływów z tytułu udzielonych uprawnień. Jeżeli gminę stać kupuje więcej kursów, jeżeli nie, kursów jest mniej. Legalny przewoźnik przestrzegający przepisów może realizować tylko kursy zlecone przez gminę zgodnie z uzgodnionym rozkładem jazdy i po cenach określonych taryfą przewozu. Tak więc wszystkie swoje bolączki kierujcie do władz gminy a nie do przewoźnika.
~Yanec_BW 12-10-2006 8:28
Fakt, że gmina tłumaczy się tym, że nie ma w ogóle pieniędzy na dodatkowe kursy lub linie autobusowe, ale w przypadku "dziewiątki" można zmienić parę autobusów do jazdy przez Pakowszów i zwiększyć liczbę kursów z Piechowic do Gózyńca i Kromnowa.
~xxx 17-10-2006 20:57
Co to jest Pakowszów - kto tam mieszka, zeby co chwilę autobus? A Michałki to co od macochy? Tam tylko 15 i to niezbyt często.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wokół wotum zaufania

Przetarg na Krótką – drugie podejście

Dyplomy wręczone

Dużo drożej za śmieci

Kradzież pszczół

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
502
Tak
20%
Nie
77%
Nie mam zdania
2%