MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozkładowa ruletka

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 7 lipca 2007, 23:00
Autor: anzol
Fot. Archiwum
Nowe rozkłady jazdy zaczną obowiązywać od wtorku, ale już wiszą na przystankach i wprowadzają zamęt.

– Jest zamieszanie, bo wielu pasażerów o zmianach nie wie. Patrzy, o której nadjedzie autobus i na próżno czeka – poinformował nas pan Jurek z Jeleniej Góry.
– Tym bardziej, że informacja o tym, że nowy rozkład będzie ważny dopiero 10 lipca jest podana bardzo drobnym drukiem – dodaje.

Sprawa dotyczy zmian w kursowaniu linii 6, 7 17, 27.
– Teraz przez trzy dni pasażerów, zwłaszcza niedoinformowanych, czeka rozkładowa ruletka – przypuszczają korzystający z komunikacji miejskiej.

Miejski Zakład Komunikacyjny o zmianach poinformował w komunikacie w mijającym tygodniu. Pisaliśmy także o tym na łamach naszego portalu.

Kiedyś, kiedy naklejano nowe rozkłady jazdy, były one zasłonięte do początku obowiązywania. Gdyby do tego wrócić, nie byłoby żadnego problemu.

<b> Rozkład się zmieni </b>
Od wtorku pojazdy linii nr 6 i 7 oraz pochodne (linie nr 17, 26 i 27) na wspólnym odcinku trasy, ulicy Wolności, będą jeździły w równych odstępach. Oznacza to koniec denerwującego pasażerów podjeżdżania na przystanek kilku autobusów na raz. W godzinach szczytu pojadą co 6 minut, a poza tymi godzinami &#8211; co 12 minut &#8211; i nie będą grupowały się w stada. Łączna liczba kursów tych linii nie ulega zmniejszeniu. MZK wznowi od wtorku kursowanie autobusów zawieszanej na okres wakacji linii nr 17, której dotychczasowa trasa na odcinku od przystanku &#8222;Skłodowskiej-Curie&#8221;(pawilon PLUS) przez Podwale &#8211; Osiedle Robotnicze do przystanku Różyckiego &#8222;Ogińskiego&#8221; (pawilon RONDO) zostanie zmieniona. Siedemnastki pojadą przez Bankową, Wojska Polskiego oraz Różyckiego.

Czytaj również

Problem z oświetleniem ulicznym  

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Chcą powtórki wyborów!

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~mieszkaniec 7-07-2007 12:11
i tak sie autobusy spoznialy, wiec jak teraz nie ma aktualnego rozkladu to niewiele sie zmienia...
~Patol 7-07-2007 14:14
jak zwykle dno i wodorosty
~wa 7-07-2007 15:36
wiecej autobusów wieczoraki!! nie ma jak wrócić z Jeleniej do Cieplic.
~xxx 7-07-2007 16:25
zamiast na przystankach wrzucili by nowy rozkład na www.
~Priomos 7-07-2007 19:40
to tylko u nas :///
~727 7-07-2007 21:58
Do autorów tego artykułu: Artykuł jest juz od rana i dziwie sie skąd niby sobie wyssaliście że niby rozkłady nowe są na przystankach ? o godzinie 15–16 na zadnym przystanku w centrum nie było nowego rozkladu 6,7,17,26,27 ! Bądźcie troche bardziej wiarygodni !
~Rysmen 7-07-2007 22:12
Na mzk.jgora.pl jest jeszcze napisane ze autobus nr 26 zmieni swój rozkład
~??? 7-07-2007 22:51
W tytule powiio chyba być będą obowiązywać od wtorku.
~spa do 727 7-07-2007 23:44
pod koroną w kierunku Jeleniej nowy rozkład jazdy dla szóstki "wisi" już od piątku tj.6 lipca a ma obowiązywać dopiero od wtorku tj. od 10 lipca... to jest gorzej niż absurd!
~tom 8-07-2007 1:07
Tak to prawda, od Sobieszowa w kierunku Jeleniej Góry rozkłady są pozmieniane.W drugą stronę są stare.
~Margarita 8-07-2007 12:05
Przydałyby się również kursy autobusów z miasta na zabobrze po godzinie 23
~cabanek 8-07-2007 12:48
Myslalem, ze te zmiany ulatwia korzystanie z komunikacji miejskiej ale bardzo sie zawiaodlem. Inaczej wyobrazalem sobie ta "rewolucje" :/ Dalej jest tak jak bylo, czyli np w sobote z Cieplic, w strone Zabobrza o godzinie 20.30 jedzie 6 i 7 w przeciagu 6 minut a pozniej przez godzine pusto. Czy w tym mzk ktos mysli? Moze przydala by sie prywatyzacja lub wprowadzenie konkurtencji, jak to jest w innych miastach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O jeleniogórskim rynku

Nietypowa akcja

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Lwówek dla pszczół

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
706
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%