MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozkładowa rewolucja. Autobusy przestaną wozić powietrze?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 1 września 2011, 7:27
Aktualizacja: Piątek, 2 września 2011, 17:07
Autor: Agrafka
Fot. RED
Likwidacja linii nr „0” i przejazdu autobusów 2, 12 i 27 przez przystanek „TESCO”, a także zmiany w rozkładach aż 17 linii autobusowych, w tym podmiejskich, to tylko niektóre z „niespodzianek”, jakie od dziś (1 września) wprowadzono w kursach autobusowych Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

Nie muszą się obawiać roszad w rozkładach jazdy pasażerowie linii najbardziej uczęszczanych, takich jak 6, 7, 17, 26 i 27, gdyż kursy tych autobusów nie zmienią się. Na korekcie rozkładu jazdy najbardziej ucierpią pasażerowie z miejscowości w pobliżu Jeleniej Góry, gdzie autobusy będą jeździły rzadziej lub wcale. Takie ograniczenia wprowadzono po analizie „potoków pasażerskich”, z której wynikało niewielkie obłożenie likwidowanych kursów.

W Jeleniej Górze zlikwidowana została tymczasem linia nr „0” oraz przejazd autobusów linii nr 2, 12 i 27 przez przystanek „TESCO”. W zamian autobusy będą zatrzymywały się na przystanku „Grunwaldzka" przy Al. Jana Pawła II. Kursy autobusów linii nr 15 kończące swój bieg na przystanku „Michałowice Śnieżna” zostaną wydłużone do przystanku "Michałowice".

Zmianie uległy rozkłady jazdy autobusów linii nr 1, 3, 4, 5, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 25, 33 i NOC, które naniesione zostały na podstawie przeprowadzanych spisów ilości pasażerów jeżdżących danymi kursami, a także z porozumieniem gmin i części ich mieszkańców. Nocne autobusy z centrum miasta na Zabobrze i do Cieplic, będą kursowały o godz. 24.00 i 4.00. Szczegóły pasażerowie znajdą na rozkładach zamontowanych na przystankach lub na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Od 7 września 2011 r. będzie obowiązywał nowy cennik przewozu. Koszt jednorazowych biletów normalnych wyniesie 2.60, a ulgowych lokalnych 1.60 zł. Od 1 października zmieni się też cena biletów miesięcznych, które teraz będą kosztowały 90 zł – bilet normalny i 50 zł - lokalny bilet ulgowy.

Sonda

Jak oceniasz zmiany w rozkładzie jazdy MZK?

Oddanych
głosów
642
Poprawią jakość obsługi pasazerów
5%
Nic się nie zmieni
13%
Jest gorzej niż było
82%

Ogłoszenia

Czytaj również

Komisja w terenie

Radni KO przeciw kupcom?

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Komentarze (109) Dodaj komentarz

~ 1-09-2011 7:59
jak pamiętam zawsze bardziej opłacało się jeździć autobusami bo jest po prostu taniej... teraz wychodzi, że taniej jest poruszać się autem... co się porobiło, autobus to dziś można rzec luksus na który ja sobie pozwolić nie mogę...
~ 1-09-2011 8:07
odkąd pamiętam jeżdżę na gapę mnie podwyżki nie obowiązują, bo ceny z kosmosu cena ropy w ostatnich czasach się ustabilizowała a bilety podrożały... no comment :/
~ 1-09-2011 8:29
teraz beda mialy wziecie prywatne przewozy jak Krycha i tp, typowy przyklad lobbingu, widac , ze Chadzy nie darmo zasiada w Ratuszu, juz oni tam umia zakrecic sie kolo swojego interesu, wiec po co to czajenie , zlikwidowac MZK , jest Chadzy
~a numer 11 ? 1-09-2011 8:30
nikt nie wspomni, że autobus do Wojnowa jedzie o szóstej rano, a następny cztery godziny później !? jak ludzie do pracy mają dojechać, jak ludzie do szpitala !? SKANDAL, bo mimo, że niema autobusów, druga strefa (za trzy pzystanki) obowiązuje !! co to znaczy, 90,00 PLN za brak autobusów mm płacić ? JUŻ NIGDY NIE KUPIĘ BILETU
~wykluczony 1-09-2011 8:34
Renciści zostali wykluczeni z ulgi! Podwyżka najwyższa w województwie dolnośląskim ! Wszędzie w Polsce emeryci i renciści posiadają ze względu na ogólną mizerię ulgi. W naszy grajdole rencistów pominięto. W naszym grajdole ceny jednorazówki poo 2,60. W Legnicy, Wałbrzychu, Wrocławiu a nawet w ościennej Zielonej Górze podwyżki do 2,40 i nigdzie nie pominięto rencistów. Chyba jako wykluczeni musimy ze sprawą zaznajomić ministra od wykluczeń Arłukowicza bo chyba z tymi rządami miłości coś nie tak. Należy ten fakt zapamiętać przy najbliższych wyborach.
~zoza 1-09-2011 8:45
To jest normalnie SKANDAL. Od 1 września została zlikwidowana połowa autobusów z Piechowic dolnych. A bilet podrożał do 140ZŁ!!!!. Nie ma jak dojechać na godzinę 8.00 do Jeleniej Góry. Osoby z Piechowic proszę o kontakt, musimy coś zrobić z tej sprawie.
~xxx 1-09-2011 8:48
bilety mięsieczny na dni robocze był wazny od poniedziałku do soboty teraz po podwyzce będzie wazny tylko od poniedziałku do piątku głupota panie zawiła ułatwia pan zycie mięszkancą jeleniej nie chcemy takiego prezydenta a pozatym jak poszły bilety w góre to dlaczego likwidujecie tyle autobusów
~pasażerka 1-09-2011 8:50
Kto ustalał nowy rozkład jazdy 16 i dla kogo? Z Morcinka na Zabobrze nie można dojechać do pracy ani na 7 ani na 8. Zlikwidować tą linię bo już dzisiaj wiozła powietrze! A wczoraj jeszcze pasażerów!
Robert_Goduszyn 1-09-2011 9:05
Mieszkańcy Goduszyna na początku roku wnosili o zmianę rozkładu jazdy linii nr11, aby był on przyjazny dla dzieci wracających ze szkoły. Po dwumiesięcznych konsultacjach otrzymaliśmy pismo że zmiany zostaną naniesione od 1 września. Niestety ktoś zapomniał!!! Dzisiaj po rozmowie z urzędnikami dostałem zapewnienie że rozkład zostanie zmieniony najwcześniej 15 września i uwzględni nasze sugestie. Nie ma jak zmiany dla zmian, a konsultacje społeczne w głębokim poważaniu, ale w końcu jesteśmy tylko petentami!!
~prawda na100 1-09-2011 9:15
ktoś zapomniał że komunikacja miejska jest dla ludzi i zazwyczaj pozwala odkorkować miasto - jednak w czerwonej kotlinie zawsze jest na opak i to my mamy padać na kolana przed mzk w podziękowaniu za ich dobroć już nie wspominając, że kto może zbierze się w 4 osoby i będą dojeżdżać do pracy samochodami --> większe korki
~Agula 1-09-2011 9:19
Proszę o kontakt osoby jeżdżące autobusem linii nr 3 z Mysłakowic po godz. 14.00 Obecnie nie ma żadnego połączenia po tej godzinie z Jelenią Górą. Nie mam powrotu z pracy. Jeżeli ktoś ma taki problem jak ja proszę o kontakt, będziemy pisać petycje o zmianę rozkładu jazdy.
Ryba 1-09-2011 9:22
Czyli teraz roczny koszt biletow bedzie zblizony do ceny dobrego roweru. A to tani zdrowy ekologiczny i (przy odrobinie kondycji) szybszy srodek transportu. A przede wszystkim zawsze jest miejsce siedzace ;)
~ 1-09-2011 9:26
Najlepiej to zlikwidować wszystkie linie i zostawić jedną dookoła miasta, będzie wtedy najtaniej, najwygodniej i najbezpieczniej, he he.
~wow 1-09-2011 9:37
ceny biletów do góry i mniej kursów to chyba tylko w jelonce takie ułatwienia dla pasażera:)
~do 9.05 1-09-2011 9:41
Zmiany dla zmian ? Tak jak w jedynie słusznej parti? Zmienia się np sekretarza ? Eeee, chyba nie. No, może żeby papierki pukładał.
~sizzly 1-09-2011 9:54
45 zł? z informacji na str. MZK wynika, że bilety ulgowe dla dzieci i młodzieży będą w cenie 50 zł za wszystkie dni i 38 zł za dni od poniedziałku do piątku. O co więc chodzi?
~ 1-09-2011 10:00
... ale juz za pare dni za dno pare SKM rozwiąże wszelkie problemy ... te parę dni mozna sie przemęczyć ...
~justa 1-09-2011 10:13
do ~wow : komentarz krótki ale jakże dosadny! :)
~ŁUKASZ6 1-09-2011 10:18
Od kiedy to P.Prezydencie sobota jest dniem świątecznym -SKANDAL. Trzeba coś z tym zrobić .Proszę się przejść po mieście i zobaczyć ilu ludzi pracuje w soboty i oni zostali pozbawieni biletu na sobotę.Może dla P.Zawiły sobota jest świąterczna ale nie dla zwykłych ludzi .Jesteśmy niezadowoleni z takich Pana rządów.W ST Y D
~ufo 1-09-2011 10:20
Ale 3 okrojona! Współczuję tym którzy tą linią jeździli. Ale kanał!!
~lol 1-09-2011 10:23
i pewnie, ze dobrze zrobili , nie chcę płacić za 2 osoby w autobusie lub za powietrze tylko po to aby kierowca miał nadgodziny i pracował za 200 % stawkę, cały szum z likwidacją nierentownych kursow robią związkowcy z MZK i kierowcy, którzy pozbawieni zostaną pracy za 200 %.
~Tik tak 1-09-2011 10:36
Kierowcy MZK dziękują za ograniczenie możliwości dojazdu w nocy do pracy i powrotu z niej.
~pasażerooo 1-09-2011 10:40
i zlikwidowali mi autobus nr 9 który na Daniłowskiego był o 17:30 a jeździło nim dużo ludzi, więc nie rozumiem jaką analizę przeprowadzono ehhh...
~prawda na100 1-09-2011 10:45
"By żyło sie lepiej" - już wiecie na kogo nie głosować
~rat 1-09-2011 10:51
Autobusy "wożące powietrze" to nie jest "wina" mieszkańców miasta, którzy niby nie lubią się z autobusami. Bo nikt mi nie wmówi, że ludzie tylko siedzą w domach i nie mają potrzeby nigdzie jeździć. Taki stan, to wina "bandy decydentów", która ustala trasy autobusów i rozkłady jazdy. Cała sieć komunikacji miejskiej jest niestety nieprzemyślana. Miasto się zmieniło a korekty tras były tylko kosmetyczne. Tak samo z rozkładami - zamiast wprowadzić takt na wszystkich liniach, to się "ustawia" rozkłady, tak żeby mieszkańcom było "lepiej". I tak zamiast pewnego środka transportu w postaci autobusu co każde 2 godziny przez cały dzień (np. w przypadku jakiejś wioski), mamy autobus o 5 rano dla pracujących "standardowo", o 7 dla młodzieży szkolnej... a potem powrotne 15, 17. cdn.
~mały autobus 1-09-2011 10:55
no to zadzy . zarobi i POdniesie mi stawke na 3,80 on dobry pan. Dzięki amen. Jednak opłacało się pisać 10gr zawsze coś
~x 1-09-2011 10:55
jak zwykle nieokielznany bajzel
~aa 1-09-2011 10:56
W linii 16 w sobote zlikwidowano kilka autobusow miedzy godz. 9 a 13, a w tych godzinach bardzo duzo osob - zwlaszcza starszych, którzy nie przesiądą się na rower ani do samochodów - jezdzilo na Zabobrze na zakupy. I kto mi powie, że ta zmiana jest logicznie przemyslana? Czasem warto zapomniec o pieniadzach, a pomyśleć o drugim człowieku. I tak bedziemy placic duzo wiecej pieniedzy i za co, za kursy, których nie ma??
~rat 1-09-2011 11:01
cd. A co jeśli pracuję w innych godzinach? Co jeśli wypadnie mi wizyta u lekarza o godz. 12? Gdyby autobusy jeździły w takcie nie byłoby problemu. Można powiedzieć, że w szczycie autobus jedzie pełen, a dla jednego człowieka jadącego do lekarza nie opłaca się wysyłać autobusu. Ale ten człowiek jakoś musi dojechać. Załatwi sobie inny, pewniejszy transport. Prawdopodobnie po prostu kupi samochód. A mając samochód, to i dzieci do szkoły odwiezie i żonę do pracy (albo ona jego). Wtedy właśnie autobusy zaczynają wozić powietrze - gdy ludzie na własnej skórze przekonają się, że nie można na nich polegać.
~ 1-09-2011 11:08
Aleście "zbadali strumień"... Z 16 odpadły kursy, którymi ludzie zazwyczaj wracali z pracy ,a zostały te ze środka dnia, którymi naprawdę nikt nie jeździ. Tak to przynajmniej wygląda z perspektywy ulicy Wiejskiej, gdzie 16 jest jedyną linią. Nie ma to jak stawianie na rozwój komunikacji zbiorowej...
~Mam 1-09-2011 11:24
Badanie "strumienia" było takie, że jeżdżąc do pracy i z pracy codziennie tylko raz spotkałem bardzo niesympatycznego pana, który coś zapisywał.
~klubvectra 1-09-2011 11:57
Jezdzic na gape to moze zrozumieja ze bilety sa za drogie
~jana 1-09-2011 12:02
Chętnie podpisze sie pod petycją w sprawie zlikwidowanych autobusów nr.3 ja tez mama problem bo nie mam jak odebrac dziecka z przedszkola o godz 13 gdyz dwie trójki zlikwidowano 12.30 i 13.02 zresztą to nie tylko ja mama taki problem
~:) 1-09-2011 12:15
Rozkład jest po prostu śmieszmy. Szczególnie jeśli,patrzy sie na różne autobusty to najbardziej ucierpała linia nr 4 gdzie jest " sito" jest chodzi o kursowanie autobusów. Zmiany, zmianami rozumiem ale bez przesady by wyłączayć połowę autobosów z ruchu. Kilka miesięcy temu mówiono , że poza podstawowymi liniami (7,6 etc ) była jeszcze linia nr 9 która przewozi prawie połowę pasażerów tak samo jak 7 czy 6 , a teraz mówi się, że zostają tam wprowadzone zmiany. Co drugi autobus z Piechowic jedzie przez Piastów, a dolne Piechowice? co z nimi? Najpierw zamiast badania wypadałoby zapytac sie mieszkańców samych miejscowosći co sądzą o takich połączeniach i dopiero je zmienić a nie robić zupelnie odwrotnie. Bilet miesięczy, też pozostawia wiele do życzenia jak zwykle cena za wysoka.
~Emerytowany ucyciel 1-09-2011 12:21
Ja to mam szczęście! Już nie mam małych dzieci i wszędzie jeżdżę na rowerze. Dopóki nie ukradną. Potem na piechotę
~:) 1-09-2011 12:23
jeśli uczniowie mają dojrżdząć do szkoły własnymi autami to, mogliby zlikwidować w okolicach szkół parkomaty albo zrobić specjalny parking dla uczniów - jak zwykle Polska sto lat za murzynami :)
~?? 1-09-2011 12:49
nie tylko cenna biletów jest nie do przyjecia,ale również została zmieniona strefa.Dzieci które jadą do szkoły w ŁOMNICY z osiedla muszą płacić dwie strefy. Za to pewnie możemy podziękować wójtowi.
~MZK 1-09-2011 12:58
ZROBIŁO SIĘ JEDNE WIELKIE DZIADOSTWO!!!!!!!!! Ludzie niemają czym do pracy dojechać tak więc kolejni zrezygnują z ich usług najgorzej dla tych co nie mają prywatnych aut... a wszystko dlatego że zakładem MZK żądzi Jeleniogórski ratusz który ma brak jakielkolwiek wiedzy na temat KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ i NADAL nie robi NIC by było nam mieszkańcom lepiej i korzystniej w podróżowaniu... Już wcześniej o tym pisałem, kompletne dno i GWIZDY DLA MZK... Mam dla nich ofertę jeśli nie macie pojęcia co robicie to z tego zrezygnujcie bo to z dnia na dzień robi się dalej Załosne
~:) 1-09-2011 13:06
w ogóle nie powinno być podziału na strefy bo jakim prawem okoliczne miejscowości płacą więcej za miesięczny niż sami mieszkańcy Jeleniej?! chociaż może być droższe o 10 zł a nie po 90.
~mieszkaniecj 1-09-2011 13:18
Mzk idzie na dno. Najpierw wymienic tabor , zatrudnic KULTURALNYCH kierowców a póżniej podniesc ceny biletów. Oby Pan Chadży wprowadził komunikacje prywatną typu busy jak w wałbrzychu i mzk by miało puste przejazdy........
~;/ 1-09-2011 13:34
Troche lipnie zrobili. Nawet nie mam jak do szkoly dojechac :D masakra.
~zoz 1-09-2011 13:43
Dalej głosujcie na PO!!! Coraz lepiej w tym mieście...
~ 1-09-2011 13:56
Podwyżka cen biletów?!!! Jakim prawem? Dobrze,że wyjeżdżam z Jeleniej Góry do Wrocławia na studia. Jelenia to miasto ,,umierające''.
~prawda na100 1-09-2011 14:05
ja wyjechałem a wróciłe po do wiekszego syfu - z Tobą "młody" też tak będzie :) bo wrocław niestety nie nadaje się do pracy i życia, koszta cie wykończą przy podobnych dochodach jak tu - ///// zlikwidowano bardzo dobrą linie 9 która koło biedronki niedaleko NFZ była około godziny 16.10 - teraz ma być o 16.30 czyli wszyscy wracający tym autobusem w zależności od miejsca pracy powinni siedzieć dłużej lub kombinować o zmiane czasu pracy - wielki dzięki...
~cvb 1-09-2011 14:18
Polgodzinna dziura lini 9 ruszajacej rano z PKP. Dzis spoznilem sie do pracy bo opozniono autobus...a rzoklad stary na przystanku Nie ma alternatywy.Musze latac na dalsze przystanki a deszcze i sniegi juz niedlugo. BRAWA DLA RATUSZA I MZK ZA TAKI BAZJEL!!! ps mam niemal rowne koszty dojazdu autem i MZK...zgadnijcie co niedlugo wybiore,,..... P.S.2 NIECH KTOS POKAZE JEDNA CHOCBY POZYTYWNA OPINIE O ZMIANACH....
~... 1-09-2011 14:46
...A WIDZIELIŚCIE KTO LICZYŁ TE "POTOKI PASAŻERÓW"....? bez komentarza...
~KANAR 1-09-2011 14:55
Tych bez bilecików dorwę wszystkich i mandaty dam takie, że Heeeeeeeeeej!
~ 1-09-2011 15:06
cięcia rozkładów jazdy i ich rozłażenie w czasie jest w gestii urzędu miasta i poszczególnych gmin, co wy chcecie od mzk ?!
~thx1138 1-09-2011 15:06
macie wasze PO głosujcie tak dalej
~Lena12321 1-09-2011 15:32
Jak uczniowie kończący zajęcia o 14.15 mają dojechać do Mysłakowic, skoro autobus o 14.36( na ulicy Paderewskiego) jedzie tylko do Łomnicy szkoły, a kolejny do Mysłakowic jest dopiero o 15.38?
~./.M 1-09-2011 16:04
Miała być rewolucja a skończyło się na likwidacji kursów. Nadal na terenie miasta jedzie kilka autobusów tym samym odcinkiem trasy (czyli stadami) np. 2,3,11, 20 a później nie ma nic przez kilkadziesiąt minut. Skomunikowanie jest żadne. Jak ktoś chce przesiąść się na Podwalu do innej linii to może zapomnieć. Wiele kursów zostało zlikwidowanych w godzinach porannych kiedy ludzie dojeżdżają do pracy. Ktoś nie ma zielonego pojęcia o układaniu rozkładów. Efektem będzie kolejne zmniejszenie ilości pasażerów, którzy przesiądą się do samochodów i tak w kółko.
~ 1-09-2011 16:14
Zlikwidować autobusy! Zlikwidować pociągi! Zlikwidować szkoły! Więcej marketów! hie hie. ŻAL!
~gtr 1-09-2011 16:21
masakra żeby miesięczny tyle kosztował !!
~studentka:) 1-09-2011 16:32
cvb - ciekawe gdzie Ty pracujesz/pracowałeś we Wrocławiu, że zarabiałeś tyle ile w Jeleniej? mniej niż w Jeleniej Górze chyba nie da się zarabiać. Pracowałam w wielu miejscach we Wrocławiu i pocztąkowe stawki zaczynaja się/są o około 3zł na godzine wyższe niż w jg;) poza tym wrocław większe miasto, tramwaje i autobusy nowsze a bilety tańsze... ciekawe jak to się dzieje. czekać tylko aż to miasto wymrze całkowiście
~Mieszkaniec 1-09-2011 16:46
Powietrze? Hahahh! Wyszedłem o 19:30 na autobus na MZK i zgadnijcie, ile czekałem! Nie czekałem, poszedłem z buta na Zabobrze, bo następny autobus miałem o 20:30! MZK nie wozi powietrza! Ono nie jeździ w ogóle! Linia 27 to jakaś porażka. Wszystkie linie są bez sensu. 5 autobusów na raz, a potem przez godzinę nic, a po 19:00 nie ma szans nigdzie się dostać. Dno, dno, dno. We Wrocku czy w Krk nie trzeba sprawdzać rozkładu. Tutaj jego sprawdzenie i tak nic nie daje, bo autobusy albo są za szybko o 20 minut, albo się spóźniają godzinę. Dno, dno, dno, dno, dno.
~Mieszkaniec 1-09-2011 16:53
Dopiero doczytałem, że bilety mają zdrożeć. Drożej, niż w Krakowie? Gdzie mamy tramwaje, STM, autobusy i uwaga - nocne? Niż we Wrocku, gdzie na każdym przystanku jest automat, tramwaje jeżdżą co 5 minut, a w nocy jest więcej połączeń, niż w dzień? Niż w Warszawie, gdzie jest SKM, tramwaje, metro, autobusy i wiele innych? No chyba sobie żartujecie! Mam płacić 1,8 zł za czekanie godzinę, aby kolejną godzinę tłuc się w gorącym/zimnym śmierdzącym Jelczu pięć przystanków? I dopłacać drugie tyle za sztucznie wydzielone strefy (we Wrocku strefa miejska jest większa, niż wszystkie razem u nas). I przede wszystkim patrzeć na te jeleniogórskie mordy, geny z niższej półki, patologię i najgorsze ścierwo, które tutaj zostało i się rozmnaża? Uciekam stąd. To MZK powinno nam płacić. I miasto, za życie.
~ 1-09-2011 16:54
cięcia rozkładów jazdy i ich rozłażenie w czasie jest w gestii urzędu miasta i poszczególnych gmin, co wy chcecie od mzk ?!
~ 1-09-2011 17:24
zrobiono niszę czasową,żeby Pan RADNY Właściciel KRYCHY mógł wypełnić ten brak transportu. Będzie KRYCHA sobie już legalnie śmigać po mieście. Do tej pory MZK (Woźniak) nie wpuścił go na linie miejskie. Musiał bujać się po gminach. To są właśnie układy i lobby w ratuszu.
~pasażer 1-09-2011 17:26
od dawna korzystam z autobusów i takiego bajzlu jak teraz nie pamiętam, głowy miasta powinny pomyśleć o zmianie władz w MZK. Autobusy są dla nas mieszkańców.
~jelgór 1-09-2011 17:52
Rozsądna decyzja prezydenta. Nie można jeżdzić za grosze, a potem narzekać, zę miasto nic nie robi- ani dróg, ani latarni, ani chodników, dachów, parkingów czy imprez. Poza tym większość komentujacych w ogóle nie jeżdziła liniami zlikwidowanymi i dlatego zostały zlikwidowane. Chyba że mieli czapki niewidki. Kto chce wygód, musi kupić samochód. Ci, co już mają, nie będą sie zrzucać tak dużo na puste autobusy, ale potrzebują innych rzeczy np. parkingów czy dróg. Prezydent nie powinien przejmować się chwilowym oburzeniem tych, co nie rozmuieją budżetu, a najbardziej pamiętliwi mogą sobie przypomnieć lata komuny i długie spacery i oczekiwania, tyle że wtedy nie można było przesiąść się na samochód czy skuter, a wtedy nie. Panie prezydencie, odwagi, kierunek myślenia jest dobry!
~Do pasażera 1-09-2011 18:56
Ja tam pracuję i takiego bajzlu również nie pamiętam.
~Aniołeczek 1-09-2011 19:22
Droga Agrafko, bilet studencki podrożał o 18 gr,a bilet ulgowy podrożał o 33 gr, taka sama sytuacja z biletami miesiecznymi, pojawiaja sie studenckie, które maja 50% zniżki czyli kosztują 45 zł, a uczniowski, zwany ulgowym 50 zł. Jeśli nie potraficie tak prostych informacji odczytać z rozporządzenia, to nie wprowadzajcie mieszkańców w błąd. P.S. Miło by było również gdybyście nie usuwali postów, które wytykają Wam Wasze niekompetencje, a które poprawiają Wasze błędy.
~piechowice 1-09-2011 19:45
nie wiem jak liczyli te potoki pasazerow;/ koncze prace o 18 i do tej pory jezdzilam zatloczona 9 o godzinie 18,04 teraz nie mam tego autobusu... na autobus do domu musze czekac 45 min... ehh... zal.. nie dosc ze za bilet musze zaplacic prawie 40 zl wiecej... to jest po prostu skandal!!!!
~karpniczanka 1-09-2011 19:55
Drogi Panie Wójcie !!! a czym ludzie mają dojechać na godzinę 6 do pracy skoro autobus o 5 jest zabrany !!!??? paranoja ! Kłaniają się Karpniki w których zlikwidowaliście już prawie wszystko ośrodek zdrowia szkołę , najlepiej zabijcie dechami i napiszcie jedna wielka dziura !!! p.s a tak a propo biletów które tak podrożały. Czy podrożała również opłata za jazdę bez biletu ??? ha ha ha , pewnie zatrudnią więcej kanarów żeby trzepali ludzi za brak biletu !!!
~jg 1-09-2011 20:41
Linia nr 1 - został nam jeden autobus na godzinę, przesiadka na Małej Poczcie praktycznie niemożliwa, bo autobus przyjeżdza 1 minutę po "stadzie" innych. Linia nr 25 - ostatni autobus o 17.05. MZK nie pozostawia wyboru. Bilety droższe, ale i pasażerów będzie mniej, bo nie mają czym jeździć - i będą dalej generować straty !!!
~JA 1-09-2011 21:53
Możemy tylko podziękować naszej władzy,że tak o nas dbają i robią wszystko, aby nam w Jelonce żyło się lepiej.Ha,Ha,Ha......... , a jak dalej tak pójdzie i na stołkach będą tacy decydenci, to będziemy mieli jeszcze "lepiej". A jak to ładnie brzmi,że wszystko jest robione dla naszego dobra, a w sumie robią z nas idiotów i mają nas głęboko gdzieś. Obłuda,obłuda i idiotyzm!!!!!
~prawda na100 1-09-2011 22:00
powoli dociera do mas, że liczy się PiS a jakiekolwiek przejawy władzy PO/SLD kończą się jak widać na obrazku na przystanku
~(____) 1-09-2011 22:16
To hańba i zgroza.Jak dojechać po pracy po 22 do domu do Wojanowa????? Oto jest pytanie dla tych którzy wymyślają takie rozkłady.
~Pasażer 1-09-2011 22:17
Kompletna głupota. Autobusy faktycznie przestaną wozić powietrze, gdyż z miejscowości podmiejskich nie będzie czym jechać i nie będzie wyboru. Okrojono nawet bardzo uczęszczane autobusy (33 w strone gruszkowa z tunelu 0 15:25 zawsze pękał w szwach). Rozkład "zoptymalizowano" tak że nie mam ani czym dojechać ani czym wrócić z pracy do Łomnicy. Jeszcze jeden smaczek- przystanek Łomnica szkoła g. 7:22- linia 3,11,20 odjeżdżają stadem w ciagu minuty po czym mamy godzinę przerwy. Nie mówiąc już o podwyżkach. W tej sytuacji proponuje wszystkim którzy tak jak ja nie są zadowoleni ze zmian zwyczajnie zasypać MZK skargami. Może dotrze do tych pajaców zza biurka że stanie po 1,5h na przystanku nie wszystkim się uśmiecha. Osobiście od nowego miesiąca przesiadam się do auta (koszty porównywalne...)
~pasażer cd. 1-09-2011 22:22
Zapomniałem wspomnieć że we Wrocławiu gdzie nie ma podziału na strefy i są tramwaje bilet ulgowy kosztuje... 1,20zł! A tabor nowoczesny, klimatyzowany a do tego można na tym samym bilecie skorzystać z tramwaju. Ale przecież wg. MZK jazda zatłoczonym zdezelowanym Jelczem po godzinnym staniu na przystanku to czysta przyjemność za którą warto cierpieć... Jeszcze raz namawiam do wysyłania skarg do MZK. Może to coś zmieni (choć szanse raczej marne- klient nie ma nic do powiedzenia bo nie ma żadnej alternatywy ale warto spróbować)
~Jel.. 1-09-2011 22:25
nie dość że gówniane emerytury to jeszcze miesięczny w sobotę i niedzielę droższy.Kto to wymyślił?Zobaczcie jak w innych miastach to wygląda my oczywiście na samym koniuszku.Do du.... z takimi rządami będę w soboty i niedziele chodzić piechotą zajmie godzinę ale trudno. Co mają zrobić rodzice , których dzieci muszą jeździć do szkoły (3 strefy) będą pracować tylko na bilety miesięczne chory kraj i nic dziwnego że młodzi dają dyla stąd
~Zdzich 2-09-2011 2:23
Linia nr 3 chyba do likwidacji się zbliża, bo połowa kursów wycofana. Najbardziej trafi to pewnie w uczniów łomnickiej, jak i jeleniogórskich szkół. Dla przykładu uczeń kończący lekcja 14:15-14:20 najbliższy autobus do domu ma dopiero o godzinie 15:38. Uczniowie z Łomnicy, który kończą zajęcia 13:35 najbliższy autobus w kierunku Mysłakowic mają dopiero o godz. 14:26. Szczytem szczytów jest zaś sytuacja w której przez ferie i wakacje linia nr 3 nie jeździ przez 5 godzin w godzinach szczytu. Brawo. Ciekawy jestem kto tak badał ruch.
~ 2-09-2011 5:08
A GDZIE TE TRAMWAJE PANIE ZAWIŁY PREZYDENCIE
~Greg 2-09-2011 5:35
Uiwerzcie mi - Zawiła tych pomysłów z Chin nie przywiózł... Tam jest autobus co 10 minut... Dziękujemy Panie Prezydencie...
~ 2-09-2011 8:41
Przestaną wozić powietrze, a zaczną wozić śledzie w beczce
~podatnik 2-09-2011 8:43
Panie prezydencie niech pan sie nie przejmuje głosami ludu. Powiedz pan lepiej jak Skoda Superb jezdzi i czy przypadkiem nie trzeba nowej kupić bo ta już pewnie ma ze 3 lata i zaczyna myszka trącić
~1x2x3x 2-09-2011 9:10
proponuje protest zbiorowy i petycję, to jest skandal żeby tak było.!!!! jak dojeżdząc do pracy/szkoły/domu ???? hulajnogą? czy może niech pan prezydent nas wozi swoją furmanką ??? albo niech on sie przeżuci z auta na autobus i niech zobaczy jak jest fajnie . a poza tym Z JAKIEJ RACJI SĄ PODWYŻKI SKORO LIKWIDUJECIE AUTOBUSY I ZMNIEJSZACIE LINIE !!!!!!!!!???????
ebee 2-09-2011 9:19
Zadziwia tępota tych, co winią Chadżego za ten stan rzeczy. Przecież to nie Chadży zarządza MZK. Gdzie są ci,co tak wychwalali za mądrośc i działania w obronie obywateli Roberta Prystroma ? A przecież to "Robciu" zasiada w RR MZK i jest autorem tych zmian. A Chadży prowadzi swoją firme bez dotacji, bo nie ma Związków Zawodowych, kolesi w Administracji oraz w Radzie Miasta. A MZK istnieje tylko dlatego, że koleżeński układ nie dopuszcza konkurencji w mieście. Ale sądząc po ostatnich posunięciach tej firmy i to może nie wystarczyć. Im szybciej ten nieudolny twór zbankrutuje, tym lepiej. Szybciej będzie mormalnie. Pozdrawiam, EBEE
~Yogy 2-09-2011 9:52
A co z linia numer 1 czyli do Jeżowa. Widzę że pan Dudek. Już zapomniał jak prawie że błagał o głosy na siebe w wyborach. I co wygrał i znów olał ludzi. Siedzi na stołku kase zbiera. i koniec dobroci. Co go obchodzi ze ludzie nie maja jak dostac sie do pracy lekarza szkoły. Małżonka ma czym dojechac on też i tyle co gam tam ludzie. Obalic takiego wujta
~do wykluczon 2-09-2011 10:32
rencista jest osobą uprawnioną do przejazdu na biletach ulgowych...
~~studentka 2-09-2011 13:58
a czy ktoś podczas zmian rozkładow jazdy lini nr 2,3,11 itd pamietał ktoś o studentach, którzy mają sesję egzaminacyjna kiedy szkoły podstawowe, gimnazja, serdnie mają wtedy ferie? czym bedziemy dojezdzać na uczelnie? i niby wszytsko jest dla ludzi? robicie z nas bydla!! TERAZ ZOBACZYCIE JAIE AUTOBUSY SĄ PEŁNE !! ALBO BEDA PUSTE BO LUDZIE PRZESTANA NIMI JEZDZIC. WSZYTSO PRZRZUCI SIE NA PRYWATNYCH PRZEWOZNIKOW ALBO NA PKS ! BRAWO !!
~olenka 2-09-2011 15:45
7.20 - autobus numer 3 jadący w kierunku Jeleniej Góry nie zabiera uczniów już na pierwszym przystanku w Łomnicy, gdyż cały autobus wręcz pęka w szwach. Brawa również dla tych, którzy pozbawili nas autobusu do domu po 7 lekcji (kończy się 14.15). Kolejny jest o 15.35! Brawo!
~Linia 4/18 2-09-2011 18:51
Pozdrawiam dzisiejszy autobus nr4 (14.10 z Teatru), który na XXlecia nie zabrał około połowy pasażerów z przystanku bo nikt nie mógł się tam już nawet wcisnąć a to dlatego, że dano nam najmniejszy "busik", ludzi było 2 razy więcej niż powinno a autobus aż trzeszczał. Następny autobus 15.42, taki sam. Polecam.
~ 2-09-2011 21:50
do 02-09-2011 09:19 | ebee | - Pan Chadzy nie musi mieć "kolegów" w radzie miasta, bo on sam jest w tej radzie. Zastanów się, co piszesz. Poza tym prywatni przewoźnicy niczego nie rozwiążą, bo nie można mieć u nich biletów miesięcznych na wszystkie linie, tak jak w MZK. W MZK kupujesz jeden bilet i jeździsz wszystkimi autobusami w strefie, którą wykupiłeś. Poza MZK u nikogo tego nie ma. Na wojnie busiarzy w Wałbrzychu przegrali pasażerowie. Nie chcemy busiarzy w mieście. Oni są dobrzy jako konkurencja PKS, ale nie MZK. To tak, jakbyś zaproponować ludziom jeżdżenie taksówkami zamiast autobusami. Za drogi gips.
~Zdzich 2-09-2011 21:53
O porannym autobusie linii nr 3 także dziś słyszałem. Co mają powiedzieć małe dzieci z łomnickiej strony - nie wiem. Dla mnie te zmiany to prawdziwy hit, zobaczcie jaki sukces odniosło MZK. Autobusy już nie wożą powietrza, takiego, a jaki jest teraz natłok pasażerów... Przejezdni odwiedzający Jelenią Górę będą skłonni pomyśleć jeszcze, że do jakieś Warszawy czy innego Krakowa zajechali, bo tyle tu ludzi, że aż do autobusów się nie mieszczą. To, co zrobiło MZK zakrawa istną komedią. To chyba jeden z niewielu przypadków w których linii i kursów ubywa, cena ON stoi w miejscu, a cena biletów drastycznie wzrosła. Swoją drogą nie wiem dlaczego MZK jest sp. z o.o. skoro to ratusz jest autorem tych cudów. Gratuluję, ale dalszych tego typu sukcesów nie życzę, bo to zwykły wstyd na skalę krajową.
~ 3-09-2011 9:05
Dobrze ludzie mówili, że przekształcenie MZK w spółkę to koniec firmy. Jest gorzej i to dużo gorzej.
~rudamaruda 3-09-2011 11:03
Póki co nie mieszkam w Jg ale widzę, że od czasu kiedy mieszkałam nic się nie zmieniło poza podwyżkami cen biletów. Ceny chyba najwyższe w calym województwie, brak automatów z biletami na przystankach/w autobusach (w ZG były już w 2006 albo nawet wcześniej) . Nadal ten sam stan rzeczy- ul.W.Pola w stronę centrum - wszystkie autobusy 2,3,11, 20 jadą jeden raz na godzinę, wszystkie w odstepię 1-2 min ... szybciej piechotą te 4 przystanki niż za 2,6 zł ... potem wszyscy się dziwią że coraz więcej aut w mieście
~ 3-09-2011 11:53
Ktos musi utrzymac Spółę Zooooooooooooooooo.
~`miejscowa` 3-09-2011 23:07
Rezygnuję z kursow MZK.Kupie sobie wygodne buty i przelecę te kilka przystanków......
~ 4-09-2011 12:24
To jest makabra że zabrano autobus linia nr 3 7.30 jak dzieci mają dojechać do szkoły. Ponieważ autobus który jedzie o 7.20 jest tak przepełniony że wszystkie dzieci nie mogą wsiąść.I spóżniają się na lekcje.A powrót też jest makabryczny dzieci ze szkoły Łomnica.Czeba coś poprawić w tym rozkładzie rano i popołódniu.
~ 4-09-2011 14:54
konkuręcja...BUS macie okazje do zarobku
~bnhjmkui 4-09-2011 20:24
no to nieżłe ,90 zł za smród ,brud ,spóznienie i łaskę kierowcy że się raczył zatrzymać ?????????chyba na piechote będę chodzić do pracy, dla zdrowia i uródy hehe
~Piotr lini nr1 5-09-2011 20:10
Linia nr 1 dowozi uczniów do gimnazjum nr 3, prawie punkt 8.00 - a jeszcze dojście i przebranie się, co będzie zimą?? A na 2 godzinę , czyli 8.50 to już z buta - fajna trasa spacerowa Czarne - Grunwaldzka. Odojeździe do pracy to już nawet nie wspomne. Pozdrawiam wszystkich odpowiedzialnych za zmiany w rozkładzie, oby Wam samochody jak najczęściej się psuły.
~Ryksza? 6-09-2011 13:13
Panie Prezydencie i reszta klakierów! Jesteście oderwani od społeczeństwa! Napewno na Pana nie oddam głosu.
~jg 6-09-2011 14:38
Autobus z Czarnego do szkoły 6.54 następny 7.45 ( którym nie ma szans zdążyć ). Jest jeszcze linia 25, ale o 7.12 jedzie ok. 30 osobowy autobusik, do którego chce wsiąść całe osiedle ( i wielu się to o dziwo udaje). Swoją drogą ciekawe jak się mają do tego przepisy bezpieczeństwa przewozu pasażerów, może warto byłoby się tym zainteresować.
~s. 6-09-2011 22:11
Podziękujmy radnym.
~lokomotywa 7-09-2011 8:15
komunikacja miejska to nie taxi - więc jak jedził autobus z 1 ludkiem to dobrze ze zmienili ten rozkład, ja za dojazd do pracy płacę 400 zł jak chcę szybko dojechać a inni chcą pacić 50 zł i mieć taxi za publiczną kasę
~jana 7-09-2011 12:04
tak nie może być ,gdzie sa nasi wspaniali radni którzy tak liczyli na nasze glosy, my teraz liczymy na nich
~ewq 8-09-2011 15:06
Co za idiota wpadł na pomysł aby sprawdzać obłożenie autobusów pasażerami w WAKACJE? Przecież połowa ludzi w wakacje jest na urlopach. Dzieci nie jeżdżą a emeryci są w sanatoriach. Jakiemuś ćwokowi zależy na psuciu opinii o pracownikach MZK? Chcecie ich pozwalniać?. Dziury w rozkładzie jazdy to naprawdę debilizm. Dlaczego nie może być stałego rozkładu jazdy np. równo co 15 min. autobus. Wystarczy zlikwidować połowę linii zastępując je liniami o większej liczbie przystanków. Po co nam 7,17 i 9 wystarczy od Piechowic na Zabobrze przez Wojska Polskiego i PKP puścić jeden autobus, a drugi przez Podwale z Trasą na Jagniątków - Piastów- Wojcieszyce-Goduszyn Dln- JPII-Maciejowa-Komarno oraz Jeżów przez Podwale-Wojska Pl na Łomnice. Ale co 15 minut! To am sens
~ 8-09-2011 17:46
taki problem maja tez dzieci dojerzajaca z ciepilc do podgorzyna ktore koncza zajecia o 13 musza czekac na autubus powrotny poltorej godziny wydostac sie ze wsi do miasta jest prawie niemozliwe juz nie mowiac o pojechaniu do lekarza czy na zakupy itp. I zabranie znizek rencista kiedys wystarczal dowod i legitymacja rencisty emeryta a teraz trzeba wozic dezyzje o grupie to skandal moze zabierzmy jeszcze znizki emerytom bo sie najezdzili. Tylko w jeleniej gorze miejscy rajcy ograniczyli ustawowe prawo zabierzcie im znizki i wezcie ich kalectwo moje tez chetnie kurcze oddam . MZK dla ludzi czy na odwrot? A co z pania wojt miala uruchomic komunikacje zastempczaom pozdrawiam mieszkanka podgorzyna
~DINO 8-09-2011 22:01
JA PROPONUJE ZWOLNIĆ JESZCZE ZE 100 KIEROWCÓW ZEBY MOŻNA BYŁO DAĆ PODWYZKI TYM 120 OSOBOM W BIURACH ABSURD W SKALI KRAJU NASZE MZK KTÓRE ZWALNIA LUDZI PRZYNOSZĄCYCH ZYSK KOSZTEM BEZPRODUKTYWNYCH BIUROKRATÓW
~KJR 8-09-2011 22:12
to jakieś nieporozumienie... we Wrocławiu bilety są tańsze, więcej autobusów i tramwajów, a poza tym dokładają nowe linie (33 PLUS i szykują się kolejne) i to wszystko za cenę 1,20zł za bilet ulgowy, a nie 1,60. Bilet całodniowy ulgowy na wszystkie linie kosztuje jak w JG 5zł, ale tam łatwo przyjść na przystanek i złapać autobus/trampka, a przesiadka w JG, albo trafnie akurat na autobus, który potrzebujey jest NIEMOŻLIWE
~abc 12-09-2011 18:15
po podwyżce to na pewno będą wozić powietrze:(
~if 16-09-2011 17:24
Jestem mieszkanką Podgórzyna ,w swojej naiwności myślałam że za likwidacją ponad 36 % kursów 4 stoi MZK a tu się okazuje, że to nasze gminne władze postanowiły zaoszczędzić sporą kwotę zmuszając swoich podatników do dużych niedogodności w przemieszczaniu się .Skrócono kurs 4 ok godz.13,00 do zajezdni ,kursem tym sporo ludzi jeżdzić do pracy na godz.14,00.Musimy się przesiadać w lecie to nie problem ale w zimie jest to ogromne utrudnienie.Proszę pomyśleć o przedłużenie tego kursu do PKP.
~mirek sz. 18-09-2011 15:14
Interesująco wyglądają teraz poranne kursy po godz. 7.20 linii 1 do Jeżowa. Nie zlikwidowano żadnego, za to opóźniono ich start o 10 minut. Autobusem tym jeżdżą studenci Kolegium Karkonoskiego oraz młodzież z Gimnazjum, a teraz jeszcze z Technikum Elektronicznego przy ul. Grunwaldzkiej. O pracownikach firm i instytucji rozpoczynających pracę o 8.00 nie wspomnę. \\\"Dzięki\\\" tej zmianie wszyscy pakują się do pierwszego autobusu dojeżdżającego do Kolegium i obu szkół tuż przed 8.00 a następny jedzie całkowicie pusty, co na pewno \\\"uzasadni\\\" jego rychłą likwidację. Bardzo sprytnie...
~zorro 20-09-2011 7:53
po co wam autobusy kupcie sobie rolki
~ja 27-09-2011 21:54
a czy ktoś,kto ustalił tak głupi rozkład i np.zabrał dużo kursów linii nr 4 pomyślał o kobiecie,która została wczoraj na przystanku z dzieckiem w wózku,bo nie było dla niej miejsca w autobusie?Zrezygnować z mzk,pani wójt Podgórzyna!!!!!!
indianerka 28-09-2011 0:20
@ Ryba: ...miejsce siedzące jest ale dachu nie ma :)
~zbulwersowan 29-09-2011 10:51
od 1 września rozkłady jazdy minimalne, kursy zmniejszone, okrojone.Do obsłgi będzie potrzeba mniej taboru- autobusów czyli mniejsza ilość kierowców, mechaników bo MZK -spółka ma podobno problemy finansowe. Zmniejszy się ilość pracowników fizycznych natomiast administracja się rozrasta.Od 1 września prezes Woźniak przyjął sobie zastępcę ekonomistę (25 lat pracował bez zastepcy). Od 1 października przyjmuje sobie doradcę, W OSOBIE WŁASNEJ ŻONY za skromne wynagrodzenie 30.000( trzydzieści tysięcy złoty). Podwyżka biletów była konieczna, żeby ten folwark Woźniaka istniał. Co na takie działania Prezydent i Rada Miasta??/cisza????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Podgórna zarasta!

Ulica Tabaki gotowa

Palą kable – spalą las!  

Koniec objazdu na DK3

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
310
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%