MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozkładowa rewolucja

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 października 2006, 14:24
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Czy skończą się narzekania pasażerów MZK na „stadne” kursowanie autobusów ulicą Wolności? Przewoźnik zapowiada, że raczej tak. Na razie tylko w soboty i w niedziele.

Pasażerowie pomstują, że miejskie autobusy, zwłaszcza na ulicy Wolności jeżdżą „stadami”. – Bywa tak, że na raz podjeżdżają „siódemka”, „szóstka” i „dziewiątka”. Potem trzeba swoje odczekać na następny autobus – mówi Mirosław Mikłoszewicz, jeden z korzystających z usług MZK.

Od 21 października wprowadzone zostaną regularne, 25 minutowe odstępy czasowe pomiędzy odjazdami kolejnych autobusów danej linii przy jednoczesnym kilkuminutowym przesunięciu odjazdów autobusów jednej linii wobec drugiej – poinformował Marek Woźniak, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Będzie tak w sobotnio-niedzielnych rozkładach jazdy autobusów linii nr 6 i 7. Jednocześnie na linii nr 6 w soboty dodane zostały dodatkowe kursy umożliwiające powrót po godz. 23:00.
Na linii nr 7 w niedziele i święta, w godzinach 9:00 – 15:00 została zwiększona liczba kursów. Jak podkreśla M. Woźniak pozwoli to na poprawę połączenia Zabobrza z giełdą przy ulicy Lubańskiej.

Marek Woźniak zaznacza, że jest to na razie pierwszy etap zmian.
– Do końca listopada będą prowadzone obserwacje, jak wprowadzone nowości wpłynęły na poprawę komunikacji. Będą zbierane uwagi pasażerów na temat jej funkcjonowania w Jeleniej Górze i sąsiadujących gminach – podkreślił.

Zebrany materiał zostanie wykorzystany do kolejnego etapu prac nad wprowadzeniem regularności kursowania autobusów także w dni robocze.
MZK liczy, że pomysł spotka się z pozytywnym przyjęciem mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finisz remontu

Zgrzyt w KO – kandydatka rezygnuje

Wakacje okiem służb  

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~:):) 16-10-2006 10:52
powinno byc wiecej autobusów póznym wieczorem jak m łodziec nie chce wracac autobusem nocnym np ostatni autobus do piechowic przez sobieszów jest o 23:04 mogłby byc troche pózniej..
~mieszczuch 16-10-2006 11:54
No wreszcie!!! "Marek Woźniak zaznacza, że jest to na razie pierwszy etap zmian. ....Będą zbierane uwagi pasażerów na temat jej funkcjonowania w Jeleniej Górze i sąsiadujących gminach – podkreślił." Czyżby osobiście przez mówiacego te słowa uwagi będą zbierane.
~ALICE 16-10-2006 12:53
Gadanie!!! Z Czarnego prawie codziennie dzwonią, że "jedynka" o 12:04 nie przyjechała albo przyjechała 20 minut później a i tak niky sobie nic z tego nie robi! Tylko głupie gadanie! Najlepiej zmienić pana od ustalania rozkładów.
~KillBill 16-10-2006 13:15
Czemu 6 a nie 7? tym sposobem ogranicza sie ludzi mieszkajacych dalej... proszę to przemyslec!
~INA 16-10-2006 13:51
Powinno być jakieś połączenie z Zabobrza na ulicę Podchorążych.Może tak MZK pomyśli o tym ?Oprócz Kolegium jest tam gimnazjum a od niedawna Powiatowy Urząd Pracy.Dużo ludzi musi niestety iść z Zabobrza piechotą.
~PG 16-10-2006 15:45
ZABOBRZA NA PODCHORAZY TO LADNY SPACEREK PRZEZ TESCO
~pasażer 16-10-2006 15:48
Autobusy muszą kkursować po kilka autobusów bo mają tylko jedno koło zapasowe.
~sroka 16-10-2006 15:53
autobusy beznadziejnie kursuja
~Tomek 16-10-2006 17:23
Połączenie z dawnym CSR czyli ulicą Podchorążych jest bezndziejne!! Autobus nr 12 w ogole prawie nie kursuje! a wieczorem to juz masakra bo nie ma ani jednego autobusu:/
~mmm 16-10-2006 18:31
narzekajcie, ale ja gratuluje pomysłu przedłużenia 14 i 23 do orlego!!!!do szkoły nr 6 dzieci podjada i nie ma aż takiego tłoku jak zazwyczaj w 9
~"Gapowcz" 16-10-2006 21:53
wszyscy tylko narzekają, a nikt nie potrafi napisać konkretnie co zrobić żeby autobusy po Wolności nie jeżdziły stadami, przecież na tej ulicy spotyka się 10 lini jadących w różnych kierunkach, jeżeli miedzy autobusami różnych lini będą dłuższe przerwy to ludzie będą narzekać że muszą czekać na przesiadkę, i zawsze będzie narzekanie, a naj więcej to narzekają ci co jeżdżą za darmo! pasażer jesteś w błędzie autobusy komunikacji miejskiej nie wożą kół zapasowych!
~AGATA 17-10-2006 11:31
nie ma to jak pojezdzic rowerem i powdychac świeżego powietrza - aż żal że niebawem trza wsiąść w ten zaduch :(
~pg 17-10-2006 17:20
MOJA PROPZYCJA CO DO ROZKLADU JAZDY LINI 6 WDNI ROBOCZE KURSY CO 15 MINUT W WDNI WOLNE CO 25MINUT
~aborygen 17-10-2006 19:29
a może Pan Dyrektor jest za długo ze swoją ekipą i ją czas zmienić a nie pana od rozkładów, który pewnie na nic nie ma wpływu, może 20 lat to zadługo?
~do Tomek 17-10-2006 20:47
Kto wieczorem wałęsa się po "Pekinie" chyba tylko blokersi z Zabobrza. Z kamasza zdrowiej.
~B LEINAD 21-10-2006 11:52
Wydaje sie iz nadejscie tak rozwiazanego rozkladu jadzdy nadeszlo troche z pozno jakiesc 15 lat !!! i do tego potrzeba tylu specjalistow z ekonomi i specjalisty od rozkladu jazdy ? sa to rozwiazania oczywiste wiec po co placic z naszych podatkow dla Panow z marketingu, logistyki, i nie wiem jakich tam jeszcze maja specjalistow ! normalnie tragedia !!wezcie sie do pracy !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

Kandydaci PO

Zmiany w jeleniogórskim Schronisku dla Małych Zwierząt  

Mandaty pod "garnizonem"

Stop takim przepustom

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
604
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%