MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Rozkład pasażerów

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 13 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 13 października 2007, 10:53
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Wygodniej i szybciej z centrum i Zabobrza do Cieplic oraz Sobieszowa?

Jak poinformował Leszek Chmielewski, szef marketingu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, 12 października wprowadzono korektę do rozkładu jazdy autobusów nr 6, 7 9 oraz pochodnych linii 17 i 26.

Zmiany zostały wprowadzone po uwzględnieniu uwag pasażerów przewoźnika, którzy narzekali na zazębiające się kursy i nieodpowiednie godziny odjazdów.

Czy rzeczywiście korekty okazały się trafione? Na ten temat mogą się wypowiedzieć jeleniogórzanie i goście, którzy na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~nuift 13-10-2007 11:39
taa....... 7ka jeździ teraz pera minut wcześniej i już nie zdążam
~smiech 13-10-2007 11:49
super marketing MZK wyśmiewany w ogólnopolskiej telewizji –> w teleexpresie Orłoś zacytował ogłoszenie MZK że zmianie ulegną rozkłady bo autobusy jeżdżą w stadach! jak zwierzęta! i to cały komentarz naszego MZK!
~Sobieszowianin 13-10-2007 11:50
Jak dla mnie jedyną korzystną zmianą w rozkładzie jazdy autobusów nr 7 jest przyśpieszenie z 5:19 na 5:07 autobusu na Sobieszów "Muflon".
~xxx 13-10-2007 13:15
W tej chwili cięzko się odnieść do tych korekt ale moim zdaniem w soboty i niedziele powinien być kurs lini 6 z Kiepury przed 6 rano. Powinien być taki kurs około 5:50 z Kiepury. Bo pierwszy odjazd w soboty i niedziele jest dopiero o 6:13. Moim zdaniem dużo za późno. Sam już nie raz musiałem chodzić na 7 i do tego jeszcze kawałek lecieć w cieplicach z buta. Ktoś przed godziną 6 autobusami jeździ skoro w dni robocze są takie kursy 4 a w soboty i niedziele ani jednego ( mimo tego że ludzie pracują również w soboty i niedziele)
~xxx 13-10-2007 13:20
A co z linią 12?? po wakacjach miała być rewolucja jeżeli chodzi o rozkład jazdy. Owszem zmieniono rozkład 6,7,9 itd ale 12 wogóle nie ruszyli. Mimo tego że ludzie z Zabobarza nie mają jak dojechać na KK czy do Urzędu Pracy. Większość krusu 12 konczy bieg przy Kiepury. Moim zdaniem przynajmniej jeden kurs na godzine powinien być przez Tesco do Podchorążych. MZK ma kilka nowych mniejszych autobusów które mogłby by te kursy obsługiwać. Kurde ludzie przecierz tam jest Kolegium Karkonoskie na które chodzi dużo ludzi. Z Zabobrza, okolic dworca PKP nie ma tam prawie wogóle dojazdu.
~xxx1 13-10-2007 13:40
czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy MZK Jelenia Góra planuje zakupić w najbliższym czasie jakieś nowe autobusy?? Dlaczego po jelonce nie jeżdżą takie autobusy jak po innych miastach polski np. takie Solarisy: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2–109804.html http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2–102731.html czy takie Many: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2–195676.html http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2–147865.html W czym jelenia góra jest gorsza że u nas jeżdżą stare rozwalające się Jelcze i już skrzypiejące również rozwalające się powoli Volvo a w innych miastach ludzie jeżdżą nowymi autobusami.
~123 13-10-2007 14:46
Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje ;)
~maniak 13-10-2007 15:18
jak zawsze wszystko jest robione dla tych ludków z Zabobrza, którzy choć mieli by autobus spod klatki schodowej to i tak by na niego sie niewyrobili lub bylby o nieodpowiedniej porze !!! Czemu najwiecej narzeka Zabobrze ?
~dama27 13-10-2007 15:28
to dobrze że zmieni sie rozkład moze lini 9 bedzie jezdzic czesciej.
~jasne 13-10-2007 16:07
co się zmieniło w kursie lini nr 9? Bo jakoś nie widzę zmian... jak jeździły te dziewiony tak i jezdżą, a wieczorami i tak trzeba czekać 1h lub dłużej jak się nie zdarzy...
~ciepliczanka 13-10-2007 16:15
co do rozkladu linii nr 6 to dla mnie jest niezbyt odpowiednia bo nie zdazam na autobvusy, powinny byc 5 min pozniej jak cos w godz 13–15. chcialabym aby powrocila 6 z zabobrza do cieplic o 23:25 wtedy bylo dobrze a teraz to male odstepy czasu sa autobusu. na piatek, sobote i niedziele tamten autobus by sie przydal poniewaz duzo mlodziezy wraca pozno do domu z miasta.
~alicja 13-10-2007 16:39
Ja dojeżdżam do Piechowic do Sobieszowa.Zdecydowanie za mało jest dziewiątek.Czasem kończę pracę (pracuję w różnych godzinach) i muszę czekać prawie godzinę na połączenie.Szkoda,że przez Piechowice Dolne jeździ mniej autobusów niż przez Średnie (zakręcają koło osiedla i jadą przez Pakoszów),czasem to spore utrudnienie,gdy trzeba się gdzieś dostać na konkretną godzinę,a z Piechowic jedzie przecież tylko 9.
~rymcycymcy 13-10-2007 17:02
A po co wam te autobusy. Tylko smrodzą spalinami. Nawet całkiem przyzwoite BMW można kupić za nieduże pieniądze i szybko i przyjemnie docierać na zakupy lub do znajomych.
~justysia 13-10-2007 17:17
Dojeżdżam do gim.1 z zabobrza 6, godzina odjazdu jest git9rano) ale za to jak wracam z przystanku Teatr po 7 godz. lekcyjnej(14.30.!) a autobus mam 14.34.! no to sorry ale czasmai musze biec żeby zdążyć. Po wprowadzenie nowego rozkładu mam o mintute pozniej ,chociaz liczyłam na więcej;/pfff...
~masakra 13-10-2007 19:12
zmienili rozkład 7 na niekorzyść bo studenci KK nie mogą sie teraz przesiąść na żaden autobus żeby dojechać na Anieli Krzywoń np. kiedyś jak przyjeżdzała 7 o godz.7:32 to za moment możnabyło się przesiąść na 1 a teraz trzeba czekać 20 minut!!!!
~do masakra 13-10-2007 19:37
PRZESADA!!!!!!!!!!!!! z Podwala do tego śmiesznego "KK" szybciej sie dojdzie niż dojedzie autobusem, zanim ten przejedzie przez światla, a poza tym rozgrzewka z rana pzez zajeciam jak znalazł.
~Rafał 13-10-2007 19:44
LUDZIE!!! nie marudzcie tylko bo jakiego by nie zrobili rozkladu to zawsze bedzie tak ze komus bedzie jakas godzina nie pasowala. tak jest w calej polsce, swiecie....... pzd. dla podroznych
~podgórzynianka 13-10-2007 20:05
Pytania do MZK. Czy w ogóle jest przewidziana jakaś linia między Podgórzynem a Sobieszowem?! Czy z Podgórzyna do Sobieszowa i odwrotnie, ciągle będziemy jeździć przez Cieplice???
~pfff 13-10-2007 20:31
haha no świetnie. teraz ludzie z piechowic, którzy rano przesiadają się w sobieszowie w 7, która jest teraz o 7:04[muflon] mają nikłe szanse na przesiadkę :|
~gemba 13-10-2007 20:35
Choćby nie wiem jak kombinowali, to zawsze będzie ktoś niezadowolony. LUDZIE nie marudźta!!!
~Sandra 13-10-2007 20:36
Jest beznadziejne połączenie 6, 7 z 18 czy 4!!!! Również 18 i 4 (z Podgórzyna) z ww numerami!!!!
~jelinek 13-10-2007 21:13
W dalszym ciągu w MZK nie mogą jeszcze zrozumieć, że już dawno minęły czasy redagowania rozkładu jazdy metodą uda się lub nie. Nadal nie korzysta się z a...lizy ruchu pasażerskiego, programów informatycznych, codziennej obserwacji.Linia numer 17 dalej nie jeździ jak przed tymi zmianami ulicą Podwale, zdecydowanie poprzednie rozwiązanie było lepsze.Na tej porannej linii jeździ pojazd przypominający z zewnątrz autobus. Wieczorny kurs linii numer 6 z Zabobrza do Cieplic, przy MZK jest ok. 19,00 tak zorganizowany, że pasażerowie są zmuszeni do przesiadki traktując ich jak przesyłki towarowe. Poza tym w kioskach RUCH trudno nabyć bilet jednorazowy, z wypowiedzi sprzedawców wynika, że sprzedaż jest nieopłacalna.
~.kierowca 13-10-2007 21:41
jakby nie bylo to i tak wam bedzie żle.ROWERY ALBO ROLKI SOBIE KUPCIE I JEZDZIJCIE SAMI.....OSZCZEDNOŚC NA BILETACH A I KASIURA W KIELNI.POLAK=WIECZNY NARZEKACZ
~Normalny 14-10-2007 11:03
W jeleniej Górze niebędą jeździły nowe autobusy i pasażerowie niebędą zadowoleni dopuki niezmieni się Dyrektor i cała świta kierownicza której jest tam nadmiar Potrzeba ich zastąpic nową młodą dobrze wyszkoloną kadrą przyokazji opołowe mniejszą która pokieruje firmą w nowoczesny sposób i otworzy ją na rynek i stanie się firmą liczącą na rynku bo zachoeują się jak moonopoliści a to już nie te czasy żeby im niezależało na pasażerach a te zmiany rozkładu o pokazują kopetencje całego kierownictwa i dyrekcji MZK
~pandzia13 14-10-2007 12:11
Jak dla mnie to powinno być kilka więcej połączeń z Podchorążych na Czarnoleska,bo ja autobus jedzie 8:22 a następny dopiero o 13:02 no to chyba coś jest nie tak przecież to są prawie 4 godziny!!!
~przechowalnia8@interia.pl 14-10-2007 13:32
Do Dyrektora Woxniaka!!! Wielokrotnie rozmawiałem telefonicznie z Kierownikiem Hanczarkiem (tel. 7648736 wewn. 117) robiącym w MZK za "odpowiedzialnego" od ruchu itepe. Przedstawiałem mu daty, numery, trasy, rodzaje wykroczeń... I co? Ano G... czyli NIC !. Ten osobnik jest albo po prostu niekompetentny i go wszyscy w firmie – łącznie z prostymi robotnikami – olewają, albo to łgarz pierwszej wody. Nie wiem co gorsze. Kłamie, oszukuje, obiecuje, prawie jak polityk. Aż dziw, że nie startuje w jakichś wyborach. Dziesiątki wykroczeń które mu udokumentowałem, jak były, tak są. Np. Autobus 9, który ma ojazd z pętli w Sobieszowie o 6:47, odjeżdża sobie np. o 6:44, kiedy akurat 7 przyjeżdża. Ostatnio wielokrotnie dochodziło do tego, że 7 zajeżdżała na pętlę planowo o 6:45, a w tym samym momencie kierowca 9 wrzucał migacz i...odjeżdżał 2–3 minuty przed swoim czasem olewając wszystkich, co biegli by zdążyć na przesiadkę. "Kierownik" Hanczarek pitolił mi przez telefon, że SPRAWDZIMY TO NA KOMPUTERZE KTÓRY MA KIEROWCA W AUTOBUSIE. I nastepnie 4 dni z rzędu (1–4 października) 9 odjeżdżała przed siódemką. Kierowcy bardzo często nie stają na znaku STOP na krzyżówce – bardzo niebezpiecznej – zaraz za pętlą w kierunku Piechowic).Chamstwo i arogancja wobec pasażerów w MZK nie ma granic. W piątek 12.10, siódemka wyjechała z Kiepury dużo wcześniej. Sporo osób nie zdążyło do pracy przez to. Możesz Pan Panie Hanczarek to sprawdzić? NA KOMPUTERZE jak Pan się nim usprawiedliwia. To był autobus nr 746, (odjazd z Bacewicz 6:07). Ten sam kierowca w dodatku na przystanku MUFLON wyszedł sobie (mimo że wyjechał przed czasem, to był w Sobieszowie sporo opóźniony –jechał jak żółw) po gazetkę do kiosku zostawiając autobus otwarty i na chodzie. ( Żeby było smieszniej.: tegoż dnia 9 o numerze 698 jak hamowała, to jej się otwierały drzwi – drugie od przodu – jak przyspieszała, to się zamykały. No istny małpi cyrk.) Dość tego, Sporzadzam wykaz tego wszystkiego (i to tylko na jednej linii i o jednej godzinie wyjazdu!!!) Wykupienie biletu jest zawarciem umowy o usługę. Jeśli jest ona źle wykonana (a takim czymś jest przedwczesny wyjazd z przystanku, palenie papierosów w autobusie, zostawianie pojazdu bez opieki na chodzie itp.) to umowa jest przez MZK nie dotrzymywana. I mając materiał w postaci zdjęć, dowodów z "komputera Pana Hanczarka" (rozumiem, że nie zostaną one sfałszowane, prawda??? – jest na to odpowiedni paragraf!) zażądam odszkodowania za straty fizyczne (spóźnienia do pracy, wyczekiwanie prawie pół godziny w deszczu i zimnie na następną 9)! i mo...lne (stan podenerwowania, uwagi przełożonych o niepunktualności, itp.) Może to wreszcie nauczy MZK traktowania ludzi po ludzku. Każda umowa zawiera element który ma za zadanie uwzglednić tak zwane przyczyny losowe. I to rozumiem. Ale wcześniejsze odjeżdżanie z przystanków, palenie papierosów i zasmradzanie autobusu, opuszczanie pojazdu "na chodzie", a także nagminne rozmowy ze spotkanymi znajomymi w szczytowym okresie ruchu, to skandal i zagrożenie dla ludzi. TAK DALEJ NIE BĘDZIE. Założymy się Panie Hanczarek? Skoro tyle razy mnie pan olał, to postaram się Panu wyprostować spojrzenie na obowiązki służbowe. I to bardzo prosto. Zakład stoi? P.S. Czytałem wypowiedź Pańską Panie Dyrektorze M. Woźniak ( 2007–07–10 14:38:33), gdzie katuje Pan jakiegoś internautę za nieścisłości. Proszę więc o skatowanie mnie za powyższe w sposób równie arogancki i bezsensowny. I przy okazji o popatrzenie n.p. na odjazdy autobusów zpod Małej Poczty w kierunku Zabobrza (jak to ma się ma do pańskich słynnych 6 minut). No i o spojrzenie na odjazdy z pętli Sobieszów, skąd wywalił Pan odjazdy 15;11 i 15;21. Teraz jak nie zdążymy na 15;03 (wg rozkładu) to czekamy prawie pół godziny na nastepny. Ma Pan pasażeróm gdzieś. Proponuję więc usiąść i pomyleć, a nie tylko opitalać.
~do Redaktorów Jelonki 14-10-2007 14:31
Skoro mają się w tym wątku wypowiadać ludzie na temat rozkładu jazdy, co im się podoba a co nie to może by tak usuwać wypowiedzi które są nie na temat. Bo połowa komenatrzy to jest krytyka tych którzy chcą podać różne propozycje zmian rozkładu tak żeby był większy pożytek. Natomiast kiedy się czyta takie komentarze żeby sobie rowery kupić to aż się nie chce nic konkretnego pisać. Może szanowni redaktorzy byście wybierali tylko te konkretne komentarze i tylko je umieszczali.
~PRACUJACA 14-10-2007 16:39
Jedna mala uwaga Niektorzy ludzie pracuja w soboty i niedziele do godzinny 22. Wiec powrot z Zabobrza (Sygietynskiego ZUS) do Cieplic jest bardzo utrudniony poniewaz jedyna 6 jedzie o godz 22.45 czyli praktycznie rzecz biorac czeka sie 45 minut na autobus!!!!!! Moze by tak tym sie zajac a nie przesuwaniem autobusow o minuty!!!!!!
~do Pracująca 14-10-2007 20:26
Popieram w 100 procentach. Ludzie pracują na kilka zmian np. od 6 rano do 14 i od 14 do 22 przez 7 dni w tygodniu. No i jak się popatrzy na rozkłady jazdy autobusów to do roboty można dojechać ale co najwyżej na około 6:30 i to tylko w dni robocze bo w weekendy to już w ogóle koszmar. Autobusy MZK powinny kursować już od godziny 5 do godziny 23 z konkretną częstotliwością. A nie że czym bliżej wieczoru to częstotliwość spada. Jeżeli mają jeździ poza godzinami szczytu co powiedzmy 20 minut to niech będą kursy o 22:00, 22;20, 22:40 i 23 ale z jednej pętli do drugiej. Natomiast o 23 powinny wszystkie zjeżdżać do zajezdni. W tej chwili jest tak że autobusy już od 19 zjeżdżają do zajezdni i wychodzi na to że z jednego końca miasta do drugiego jest 1 kurs na godzine bo reszte zjeżdża do zajezdni.
~do pracująca 15-10-2007 8:05
Słusznie zauważyłaś. Ludzie pracują też w niedziele i to na zmiany. W niedziele z Cieplic a dokładnie spod ul. Daniłowskiego czy os. XX–Lecie nie ma odpowiedniego połącznie. Jest tylko "6" o 21,06 i chyba "9",lub "14" też zaraz po godz. 21, ale następne autobusy to są tuż przed godz.22 tym co chcą się dostać do pracy –one wogóle nie pasują
~xxx 24-11-2007 10:07
i tak 7 jest zawsze przepelniona,nie ma czym oddychac i wszyscy ludzie sa scisnieci jak w konserwie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Monitoring w Radomicach

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Nowy program "Moja woda"

Trwa budowa punktu widokowego

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2208
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%