MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozkład jazdy po nowemu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 28 października 2009, 7:42
Aktualizacja: Czwartek, 29 października 2009, 7:50
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Pięć pociągów pospiesznych, zaklepane wakacyjne sobotnio–niedzielne połączenie z Trutnovem i od marca z Korzenowem (Czechy) oraz gęsta sieć skomunikowania regionalnego. Tak będzie wyglądał „jeleniogórski” nowy rozkład jazdy, który wchodzi w życie w grudniu.

Stolicę Karkonoszy połączą z ważnymi miastami w Polsce składy pospieszne prowadzone przez spółkę Intercity. Dojedziemy do Przemyśla (pociąg „Słowiniec” – odjazd z JG o godz. 9. 24), do Warszawy ( 20. 17„Karkonosze” ze Szklarskiej Poręby - i „Sudety” z Jeleniej Góry – 11. 30), do Gdyni (19. 46 z JG) oraz do Świnoujścia (19. 10 – wakacyjny ze Szklarskiej Poręby).

W rozkładzie uwzględniono także dwa przyspieszone osobowe pociągi spółki Przewozy Regionalne do Poznania Głównego: "Kamieńczyk" i „Szczeliniec” (ze Szklarskiej Poręby do Poznania). Ten drugi skład kursować będzie w okresie 19.XII-4.I , 26.VI-1.IX oraz 16, 23.I , 1.V, 3.VI.

Z Jeleniej Góry dotrą pociągi do Zielonej Góry przez Węgliniec, Żary oraz cztery osobowe pociągi spółki Koleje Dolnośląskie do czeskiego Korzenowa przez Piechowice, Szklarską Porębę. Połączenie to zostanie uruchomione po 1 marca przyszłego roku po oddaniu do użytku remontowanego właśnie odcinka torowiska w rejonie granicznym Polski i Czech. Odjazdy z Jeleniej Góry przewidziano na godziny: 7.27 , 10.33 , 15.06 , 18.05 ,w okresie 14.XII-28.II. Przewidziano także wakacyjne weekendowe połączenie do czeskiego Trutnova. Odjazdy z Jeleniej Góry : 7.29 , 11.48 , 16.45

Zwiększy się także oferta połączeń Jeleniej Góry ze stolicą Dolnego Śląska. Pociągiem przyspieszonym "Szrenica" do Wrocławia będzie można dojechać także do Węglińca i Legnicy. Według zapowiedzi od 14 grudnia trasę Jelenia Góra-Wleń-Lwówek Śl-Zebrzydowa-Bolesławiec-Legnica przejmuje spółka Koleje Dolnośląskie, która ma wprowadzić na torowisko nowoczesne szynobusy.

Na liniach, na których pociągi dziś biją rekordy powolności, nastąpi nieznaczne przyspieszenie. Do Wrocławia przez Wałbrzych pociąg powinien dojechać w trzy, trzy i pół godziny, a przez Węgliniec i Legnicę – w trzy i pół do czterech godzin. Do Szklarskiej Poręby z Jeleniej Góry dotrzemy koleją w godzinę (osobowy) i o pięć minut krócej (pospieszny)

Za informację dziękujemy Jelonkowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koniec z absurdalną "wyspą"?

To grozi tragedią  

Koniec objazdu na DK3

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Buhahahaha 28-10-2009 8:32
:-)))))) "... oraz gęsta sieć skomunikowania regionalnego."
wupe 28-10-2009 8:37
pożyjemy pojeździmy
~HansKloss 28-10-2009 9:03
sieć kolei w Polsce jest gęsta jak zarost młodego mężczyzny - jak powiedział kiedyś kolega w czasie małej biesiady;-)
~HansKloss 28-10-2009 9:18
sieć kolei w Polsce jest gęsta jak zarost młodego mężczyzny - jak powiedział kiedyś kolega w czasie małej biesiady;-)
~gosc programu 28-10-2009 10:41
A propo...kiedys czytalem artykul jak to kolej rozwija sie w Europie. Bylo wymienione kilka krajow UE i podane ile km torow przybylo w danym kraju. Jak nietrudno sie domyslec w naszej kochanej Polsce zamiast przybyc to ubylo km na ktorych jezdza pociagi.
~Abraxas 28-10-2009 11:06
Gwoli ścisłości to pośpiesznych nie będzie tylko TLK, a to dzięki przekształceniom w IC.
~k2 28-10-2009 11:27
wupe zgadzam się, hanskloss też masz rację, ale jak to mówią "wszystko wyjdzie podczas prania" , a jak wiadomo pranie czasami niewychodzi, pozdrowienia
~ale kino 28-10-2009 12:40
do Szklarskiej osobowy 60min a pospieszny 55min,jaja sobie ktos robi
~olo 28-10-2009 13:01
ładne to zdjęcie tylko szkoda że nie pokazali peronów jest się czym chwalić,sam miód
~kolejorzyk 28-10-2009 16:47
Pociąg osobowy "Szczeliniec" Jelenia Góra - Poznań Gł. będzie jezdził codziennie z Jeleniej , natomiast ze Szklarskiej Poręby Grn. pojedzie w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra oraz przez całe wakacje. Będzie nowy pociąg osobowy przyspieszony "Izery" Jelenia G-Lubań-Węgliniec-Bolesławiec-Legnica-Wrocław Gł. kursujący w weekendy dla studentów,oraz "Szrenica" weekendowy do Wrocławia Gł. przez Wałbrzych. Będzie dużo pociągów osobowych relacji JG-Szklarska Poręba G. : szynobusy i składy wagonowe . HITEM jest wakacyjny pociąg pospieszny Szklarska PorębaGórna-Szczecin Gł.-Świnoujście oraz całoroczny "Słowiniec" Jelenia Góra-Kraków - Przemyśl , będą pociągi do Korenova przez Szkl.P.G. oraz od czerwca do końca września do Trutnova przez Kamienną górę w każdy weekend.
~isiek007 28-10-2009 17:22
Ten studencki przez Lubań, Węgliniec to od razu chyba z noclegiem ha ha ha ha ha ... :-)
~ 28-10-2009 18:37
co z Górnym Śląskiem ? Krakowem?
~kolejorzyk 28-10-2009 20:20
będzie codzienny pociąg spółki Intercity Tanie Linie Kolejowe do Przemyśla Głównego przez Lubań Śl. - Węgliniec - Bolesławiec- Legnicę- WrocławGł. - OpoleGł.-Kędzierzyn Kozle-Katowice-Kraków Gł.-Rzeszów o 9.24 , do Krakowa będzie jechał ok.9h. Bilet normalny ok. 58zł.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Rok niespełnionych obietnic

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Radni KO przeciw kupcom?

Trwa remont Krakowskiej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%