MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozegrany Teatr im. Norwida

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 maja 2010, 16:50
Aktualizacja: 17:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Na kilka przedstawień afiszowych zaprasza w tym tygodniu widzów Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze proponując naszym Czytelnikom wejściówki.

8 i 9 maja na dużej scenie będzie można obejrzeć musical „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”. To najnowsza propozycja teatru skierowana do widzów od lat trzech do stu trzech. Zabawna opowieść o perypetiach znanego z kreskówek dobrego zbója to dynamiczne, pełne rozmachu przedstawienie z muzyką w rytmie rocka, raegge i hip-hop. W roli głównej: Igor Kowalik. Początek sztuki o godz. 16. Na naszych Czytelników, którzy pół godziny przed spektaklem podadzą przy kasie hasło „Jelonka.com”, czekają dwa podwójne zaproszenia.

Od jutra do 9 maja na scenę studyjną wracają o godz. 19 „Pokojówki”, dramat Jeana Geneta. To psychologiczny portret dwóch służących, którzy – pracując pod presją znienawidzonej Jaśnie Pani – kreują okrutne widowisko, którego finałem ma być zamordowanie pracodawczyni. Ciekawe kreacje Katarzyny Janekowicz, Agaty Moczulskiej i – jak zwykle perfekcyjna – Irmina Babińska. Dla Czytelników po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy spektakl na warunkach wyżej podanych.

Podwójne zaproszenie czeka też na chętnych na „Kolację na cztery ręce”, którą będzie można zobaczyć w Pałacu Paulinum w piątek, 7 maja, o godz. 19. Dwaj geniusze baroku: Jan Sebastian Bach i Jerzy Fryderyk Haendel spotykają się na kolacji, która staje się pretekstem do dyskusji o tworzeniu, muzyce i życiu. W rzeczywistości kompozytorzy nigdy się nie zetknęli. Sztuka Barza uzupełnia tę lukę. Występują: Bogdan Koca, Marek Prażanowski i Piotr Konieczyński jako służący Schmidt.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lwowiacy uczcili Święto Niepodległości

O rozpadających się górach

Na stadionie już jasno

Oszust pod kluczem

Udany Piknik Strzelecki

Tu też świętowali

Będzie kręcone!

Stoi kolej na Kopę

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
852
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%