MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rozegrali turniej tenisowy im. Jerzego Szmajdzińskiego

Wiadomości: Region
Czwartek, 21 czerwca 2012, 8:06
Aktualizacja: 8:13
Autor: Agrafka
Fot. Starostwo Powiatowe
Piosenkarz Stan Borys i Wiesław Paleń zwyciężyli w XIII Deblowym Turnieju Tenisowym Karkonosze–Mercure–Skalny Cup im. Jerzego Szmajdzińskiego, który odbył się w Karpaczu. Agnieszka Szmajdzińska – córka tragicznie zmarłego posła – wraz z tenisistą Stanisławem Habdasem zajęli trzecie miejsce.

Drugie miejsce zdobyli aktorzy: Tadeusz Borowski wraz z Krzysztofem Stawowym, natomiast czwarte miejsce przypadło jeleniogórzanom: Mirosławowi Witce i Robertowi Tadajewskiemu.
Honorowymi gośćmi byli: Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska wraz z dziećmi: Agnieszką i Andrzejem. - Jerzy Szmajdziński również brał niegdyś udział w tym turnieju, dlatego po katastrofie w Smoleńsku, gdzie tragicznie zginął, turniej ten został nazwany jego imieniem. Tym bardziej cieszymy się, że trzecie miejsce w deblu zdobyła jego córka Agnieszka - mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Podczas turnieju odbyła się również promocja książki „Sportowcy ziemi jeleniogórskiej 1945-2010”, na którą przybyli opisywani w niej sportowcy powiatu jeleniogórskiego m.in. były reprezentant kraju w koszykówce Janusz Wichowski, który na turniej przyjechał prosto z Francji, dwie olimpijki w saneczkarstwie: Halina Kanasz i Teresa Bugajczyk, które na promocję książki przyjechały z Niemiec, a także tenisista Lucjan Błaszczyk. Byli kolarze i zapaśnicy, którzy przybyli do Karpacza z całej Polski.

Czytaj również

Pożegnanie ks. Steca

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~melo 21-06-2012 10:46
sama elita!!!
~~~Agi 21-06-2012 17:49
Dlaczego dopiero dziś o tym piszecie skoro turniej rozgrywał się sobota, niedziela???? Myślałam że "Jelonka" to tylko newsy!!! Gratuluję p.Wiesławowi i pozdrawiam....
Vikusi̇a z Niemiec 21-06-2012 18:38
Przepiękne zdjęcia. Pozdrawiam fotografa.
~drpaieżca 21-06-2012 22:22
Ktoś kiedys powiedział: jak zostane posłem ziemi jeleniogórskiej nie dopuszcze do likwidacji garnizonu w mieście. Jakiś czas potem usłyszelismy cos w rodzaju "wicie, rozumicie..." na zasadzie co powiedział kandydat na posła ministra obrony nie obowiązuje.... Pamietacie? Ja pamietam
~Rafa 23-06-2012 4:22
Super impreza. Przez trybuny przewinęły się setki osób a zagrało kilkadziesiąt w tym wielu znanych z estrady i tv np. Stan Borys, Tadeusz Borowski, Zbigniew Górny. W Karpaczu dzięki Romanowi Prystromowi 13 turniej , poważni sponsorzy, budżet na pewno kilkadziesiąt tysięcy. Super reklama Karpacza i hotelu Mercury Skalny. Co ku jest burmistrz Karpacza pan Malinowski i starosta jeleniogórski pan Włodyga.A co tenisowo w Jeleniej Górze. Kozia dupa a obiekt super. Ale widziałem na trybunach dyrektora MOS pana Taraszkiewicza i jego przełożonego naczelnika wydziału oświaty i sportu pana Domagałe. Jeżeli byli służbowo , podpatrywali, robili zdjęcia , notowali uwaznie, pytali Romana Prystroma co i jak się to robi to super. Może coś splagiatują na Sudeckiej. A jak tylko pili wódę to się im wykasuje.
~Miki 23-06-2012 4:40
Informacja dla sympatyków tenisa. Od 25.06. 2012 w Legnicy na kortach klubu tenisowego SINET odbędą się mistrzostwa Polski seniorów w tenisie ziemnym . Wystartuje 32 panów i 32 panie w turnieju głównym. W poniedziałek i wtorek eliminacje do turnieju głównego. A dalej sroda i czwartek 1 i 2 runda , piątek ćwierćfinały, sobota półfinały a niedziela finał. tenisowa uczta. A co w Jeleniej Górze ? Na nieukończonym stadionie przy ulicy Złotniczej wyścigi kocich zaprzęgów o złota kocia kupę ufundowaną przez prezydenta miasta pana Zawiłe wybitnego znawcę kotów ,sportu i niewielu innych tematów. A co na kortach MOS przy Sudeckiej ? Cisza jak śpiewa Budka Suflera. Mistrzostwa Polski w Legnicy a kocia kupa i cisza w Jeleniej. Co za kontrasty. Jaki prezydent takie imprezy. Jakie miasto taka cisza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą powtórki wyborów!

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Jaki prezent dla taty pod choinkę wybrać? Oto garść pomysłów

Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?

Jubileusz TPD

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
643
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%