MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Rozbójnik Rumcajs dzieciom! VIDEO

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 czerwca 2010, 13:28
Aktualizacja: Sobota, 26 czerwca 2010, 9:20
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Mnóstwo pozytywnych emocji doświadczyli dziś najmłodsi widzowie, których Teatr im. Norwida zaprosił w Dniu Dziecka na barwny musical „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”. Ogłoszono także wyniki konkursu na najlepszy rysunek przedstawiający bohatera widowiska.

Aktorzy zapewnili dzieciom prawie dwie godziny rozrywki i zabawy. Wrócili na scenę z „Rumcajsem” po dłuższej przerwie, co nadało przedstawieniu świeżości. Nie bez znaczenia były też reakcje najmłodszej widowni. Wiadomo, że taki właśnie widz jest najtrudniejszy, bo – jeśli sztuka nie podoba mu się – głośno to manifestuje. W przypadku musicalu Katarzyny Gaertner w reżyserii Kazimierza Mazura nie wchodziło to w rachubę. Roześmiane miny dziewcząt i chłopców wyrażały radość z wydarzenia, która przybrała swoje apogeum, kiedy na finał z balkonów wypuszczono nadmuchane baloniki.

Dzieci – nie bacząc na teatralne konwenanse – tłumnie rzuciły się na confetti wystrzelone z armat. Po ukłonach obległy też bohatera przedstawienia: Rozbójnika Rumcajsa. Igor Kowalik podziękował młodej widowni za przybycie i za owacje. – Bez was nie byłoby teatru. Jesteście tu bardzo ważni, bo dzięki wam my, aktorzy, możemy się rozwijać i nasza praca ma sens – mówił tytułowy rozbójnik do dziewcząt i chłopców. Złożył im też serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Wręczono później nagrody w konkursie ogłoszonym z okazji premiery widowiska. Ponad 200 prac wpłynęło w ramach zmagań. Niestety, nie wszyscy nagrodzeni pojawili się dziś w teatrze. Prace oceniała komisja, w której skład weszli: Jowita Bednarek (przewodnicząca) oraz Irena Kornacka, Jan Polívka, Igor Kowalik i Izabela Datkun.

Główne nagrody zdobyli w kategorii przedszkolaków młodzi twórcy z Przedszkola nr 2 w Piechowicach: Ola Górska, Dawid Miller i Martyna Wysocka. Wśród uczniów podstawówek najbardziej wygrał Szymon Szczodrak z pierwszej klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Karpaczu. W kategorii gimnazjów laury zdobyła praca Macieja Adamsa, Przemysława Krzyżaka, Kamila Bartusia i Patryka Łuczka z Gimnazjum im. W. Rutkiewicz w Janowicach Wielkich.

Wyróżnienia przyznano Agacie Pilarskiej z „zerówki” w Miejskim Przedszkolu nr 10 w Jeleniej Górze, Ewie Drozdowskiej z klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze oraz całej klasie trzeciej janowickiego Gimnazjum im. Wandy Rutkiewicz. Grand Prix trafiło do Ani Mukalled z klasy V a jeleniogórskiej dwójki.

Nagrodzone prace można oglądać w foyer teatralnym na okolicznościowej wystawie w Teatrze im. Norwida. Jeszcze dziś o godz. 18 „Rumcajs” wróci na scenę w kolejnym przedstawieniu dla dzieci oraz ich rodziców.
W roli tytułowej wystąpi Igor Kowalik. Grają poza tym Elwira Hamerska-Kijańska Magdalena Kępińska, Elżbieta Kosecka, Iwona Lach, Anna Ludwicka, Marta Łącka, Małgorzata Osiej-Gadzina, Robert Dudzik ,Andrzej Kępiński, Kazimierz Krzaczkowski oraz Tadeusz Wnuk. Autorem choreografii jest Julian Hasiej, a barwne kostiumy opracowała Elżbieta Terlikowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wiadukty prawie gotowe

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 1-06-2010 21:52
Chciałam podziękować i pogratulować aktorom za wspaniałą "robotę". Kazda rola została rewelacyjnie odegrana i jestem pełna podziwu dla kunsztu, precyzji i pełnego ciepła podejścia do małych widzów :) A spektakl rewelacyjny :) Zarówno dla małych jak i dużych dzieci :)
~zdenek smetana 1-06-2010 23:18
ale Rumcajs, kurcze, to miał brodę !!!!
~ 1-06-2010 23:23
..szkoda,ze zabili Naszego Janośika ! ..on na pewno by pamiętał o dzieciach !
~imon 3-06-2010 7:37
jeśli chodzi o sztukę aktorską, to wszystkow porządku, natomiast organizatorzy konkursu plastycznego wykazali się indolencją. Nagrodzone dzieci otrzymały zaproszenie imienne na przedstawienie na godz. 12-tą. kiedy przybyły do teatru, przedstawienie było w trakcie. dzieci nagrodzonych za czołowe miejsca niestety po przedstawieniu nie było, a te z wyróżnieniami czekały na wątpliwej jakości nagrody (tabliczka czekolady) przy pustej widowni i bez, choćby, przedstawiciela jury. piękne uhonorowanie Dnia Dziecka ?!
~ana 20-06-2010 14:56
Piekne przedstawienie gratuluje.............radosc dzieciom satysfakcja doroslym...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Referendum coraz bliżej

Uratowali tonącego

Bardzo słabe wyniki matur

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
837
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%