MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Rozbójnicy w spódnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 6 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2007, 6:58
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Dwie uczennice zbiły i szantażowały trzynastolatkę.

Poszło o paczkę papierosów, na które chętkę miały dwie nastolatki z jednej z placówek wychowawczych w Jeleniej Górze. Jak chciały ją zdobyć? Zaczepiły w Sobieszowie 13-letnią dziewczynę, która wracała ze szkoły z koleżankami.
- Uderzyły ją w twarz, zerwały złoty łańcuszek i zagroziły, że biżuteria przepadnie, jeśli do godz. 17 trzynastolatka nie przyniesie im wspomnianych papierosów – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dziewczynka o wszystkim opowiedziała ojcu, który powiadomił policję. Stróże prawa zaczaili się na dwie zdegenerowane nastolatki i złapali je na gorącym uczynku wymuszenia rozbójniczego. 15-latka i jej o rok starsza „kumpela” miały przy sobie zrabowany łańcuszek.

Gdyby były dorosłe, groziłaby im kara do ośmiu lat więzienia. Ale niestety, nie są. Zepsute moralnie jeleniogórzanki trafią przed oblicze Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~KOF89 6-10-2007 8:28
Ot i czałe wychowanie bezstresowe .
~rodzic 6-10-2007 10:03
zastanawiam sie juz od dluzszego czasu ile razy jeszcze bedziemy malolatow tylko glaskac i sie nad nimi rozszulac.Mam tez corke,ale bardzo duzo z soba rozmawiamy i wiem ze wyrosnie na dobrego czlowieka gdyz juz nasze rozmowu zaczynaja procentowac.A moze ktos by zwrocil uwage na srodowisko ktore jest dla nieletnich autorytetem,a przynajmniej byc powinno.RODZICE.
~Pedagog 6-10-2007 10:47
Po raz kolejny widać jak my dorośli jesteśmy bezradni wobec takich incydentów. Z drugiej strony to my dorośli doprowadziliśmy do takiego stanu rzeczy.
~edzia 6-10-2007 13:49
brawo za odwage dla dziewczynki i przemyslane posuniecie taty, bo ja niestety jestem zwyklym prostakiem i sama osobiscie zajelabym sie tym inaczej.
~Krystyna 6-10-2007 19:08
Zgadzam się z edzią,prawo w naszym pięknym kraju jest bezsilne,jeśli chodzi o nieletnich przestępców.W takich przypadkach jak ten,ja napiętnowała bym rodziców.Pełne dane osobowe,podane do wiadomości społeczeństwa,z pewnością podziałałoby to lepiej na nich ,niż sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Sytuacja w spółce Sanikom

Most do rozbiórki

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Interwencja w Jeżowie  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2182
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%