im. Henryka, Włodzimierza

Rozbite CCC

Piątek, 9 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 9 marca 2007, 23:39
Miłą niespodziankę sprawiły jeleniogórskim kibicom koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra wygrywając wyraźnie w meczu sparingowym z wyżej notowanym CCC Polkowice 87:68.

Areną spotkania była hala przy Szkole Podstawowej nr 11. Polkowiczanki przystąpiły do rywalizacji bez swojej liderki Monique Coker. Pierwsze minuty gry upłynęły pod znakiem koncertowej postawy jeleniogórzanek, które dzięki szybkim atakom i doskonałej skuteczności Jocelyn Penn ( 14 punktów w I kwarcie ) prowadziły w 5 minucie gry aż 17:2 a po 10 min. 28:15.W II kwarcie jeleniogórzanki spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Dobrą zmianę w tym okresie dała Agnieszka Kret. Po zmianie stron CCC zaczęło bronić strefą, jednak jeleniogórzanki szybko znalazły na nią receptę w postaci celnych rzutów za trzy punkty. W III i IV kwarcie AZS aż sześciokrotnie trafił w ten sposób do kosza rywala. Doskonale, a co najważniejsze bez strat grą swoich koleżanek kierowały Natalia Małaszewska i Magda Gawrońska. Ostatecznie pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem gospodyń. Mecz rewanżowy pomiędzy obiema drużynami zaplanowano na sobotę o godz. 10.30.

<b>AZS KK – CCC Polkowice 87:68 (28:15, 17:15, 23:23, 19:15)</b>

<b>AZS KK:</b> Penn 30, Gawrońska 17, Małaszewska 13, Scott 9, Kret 7, Beachem 6, Myćka 5, Balsam, Arodź, Dłutowska, Wójcik.