MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Rozbił głowę o krawężnik. Pech na śliskim przejściu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 9 grudnia 2010, 17:31
Aktualizacja: 18:53
Autor: Angela
Fot. Angela
W Jeleniej Górze tuż przed godziną 16.00 na przejściu dla pieszych w al. Wojska Polskiego (skrzyżowanie z Mickiewicza) w okolicach sądu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Wbrew początkowym przypuszczeniom mężczyzny nie potrąciło auto: poślizgnął się i doznał urazu głowy.

Kiedy około 60-letni jeleniogórzanin poślizgnął się i upadł, nissan sunny jadący w stronę Cieplic był już za przejściem dla pieszych. Świadkowie początkowo wskazywali, że pieszy został przez samochód „zahaczony”. Policja i ratownicy medyczni oraz sam poszkodowany wykluczyli jednak tę wersję.

- Kiedy samochód przejechał już przez przejście dla pieszych, jeleniogórzanin chcąc przejść przez jezdnię poślizgnął się, upadł i uderzył głową w krawężnik. Ma lekkie obrażenia głowy, ale nie chciał jechać do szpitala. Został przekazany rodzinie – powiedział Marcin Sajdutko z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policja ostrzega zarówno pieszych, jak i kierujących, że w mieście jest bardzo ślisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Syn i ojciec zatrzymani za narkotyki

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Cieplickie place

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~! 9-12-2010 18:04
Teraz po notatkę policyjna i do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów po polisę OC i ciągnąć kaseeeeeeeeee!!! Niech zaczną odśnieżać!!! Ganiać też wspólnoty za nie odśnieżone chodniki. PS: Ja się pytam gdzie jest Straż Miejska !!!
~! 9-12-2010 18:10
Jak bydło wykupiło swoje pudełeczka za 1% to niech się kur..... teraz wezmą za odśnieżanie jak nie stać na zapłacenie komuś za te czynności. Ganiać te wspólnoty mandatami chociaż się kasa miasta powiększy!!! I nakładać mandaty na przedstawicieli wspólnot!!!
~Do autorki 9-12-2010 18:39
Skrzyżowanie Wojska Polskiego i Mickiewicza,a nie okolice sądu!
~Alex 9-12-2010 18:55
Może ktoś w końcu podejmie interwencję o odśnieżanie chodników bo są w skandalicznym stanie i o wypadek nie trudno.Ciekawe jak by to wyglądało gdyby ulice były w takim stanie jak chodniki-pewnie kierowcy wieszali by psy na służby drogowe.Jeżdżenie dziecięcym wózkiem to TRAGEDIA.Brawo dla władz miasta
~Greg 9-12-2010 19:04
Ekipy Odsniezajace mamy super ! Czekam az cos sie stanie u nas na Witosa - i natychmiast zgłaszam to do prokuratury
~rf 9-12-2010 19:18
po raz kolejny zauważam że to tzw "bydlo" jak pisze ktoś z 18.10 wykupiło mieszkania a nie chodniki, a nakladanie przez prawo obowiązku odśnieżania czy sprzątania nie swojego terenu a miejskiego jest niewolniczym wyzyskiem. niestety jest to jeden z wielu absurdów w tym chorym kraju.
~za 1 % 9-12-2010 19:28
Co, żal dupę ściska że za 1% f...rze z czynszówki ?????
~Schengen 9-12-2010 19:54
Tak często wygląda "wiarygodność" NAOCZNYCH ŚWIADKÓW.....
~nemo 9-12-2010 19:58
Odśnieżanie chodnika należy do obowiązków WŁAŚCICIELA POSESJI a nie miasta !!!!
~Koper 9-12-2010 20:26
Ten facet to patryk R.
~Anonim2 9-12-2010 20:33
On mieszka na Kiepury?
~koper2 9-12-2010 20:35
Tak , to własnie ten ! ale f...r .
~~ 9-12-2010 20:38
kto go uczył chodzić?
~ali 9-12-2010 20:39
Wszystko pięknie i ładnie, ale ciekawe kiedy ktoś mądry wpadnie na pomysł aby założyć światła na tym przejściu oraz na jeszcze ciekawszym przy ul. Wolności skrzyżowanie z Mickiewicza gdzie przejście na drugą stronę graniczy z cudem.
~ 9-12-2010 20:43
za odśnieżanie parkingów niech się wezmą f...rzy wypisujący kwitki za niedokonanie opłaty w odpowiednim czasie,przez tą breję dojść i wrócić z kwitkiem ze śmiesznej złodziejskiej maszynki w krótkim czasie to cud
~! 9-12-2010 22:25
Do za 1% f...rem to Ty jesteś kupiłeś gówno za 1% za chwile włożysz wszystkie swoje oszczędności na remont jak je w ogóle masz. Zostanie Ci tynk ze ścian do jedzenia ha ha ha. Może weź się za odśnieżanie cioto!!! PS: Ja postawiłem własny do i płace za odśnieżanie i wkur... mnie jak nie mogę wysiąść z auta bo taki burak jak ty nie ma funduszy żeby zapłacić komuś za odśnieżanie!
~ 9-12-2010 22:31
To kup sobie śmieszny pajacyku na gumce helikopter i masz problem z głowy.A na ten własny dom, na ile lat wziołeś kredyt?? 40-50???
~do Redakcji 9-12-2010 22:42
czy ktos kontroluje te komentarze?
~! 9-12-2010 23:13
do ~ Takie pieski co tak szczekają jak TY pracują u mnie. A dom nie na kredyt. Ty znasz to pojęcie kredyt ja nie!!!
~do nemo 9-12-2010 23:14
odśnieżanie chodników faktycznie należy do obowiązków właściciela posesji, ale tylko dlatego że w tym chorym kraju można ustanowić prawo zmuszające ludzi do pracy bez wynagrodzenia, co jest czystym wyzyskiem, sprzecznym z prawami człowieka. zdrowy rozsądek nakazuje raczej aby o teren do którego prawo własności należy do miasta dbało miasto, a nie właściciel terenu sąsiadującego. państwo i gminy wykorzystują tu swój atrybut władzy, wyręczając się obywatelami w sprawowaniu ich ustawowych funkcji, czyli w zapewnieniu porządku na terenach publicznych, a chodniki takimi właśnie są. Kto tego nie rozumie jest ślepym legalistą. Czy jak kiedyś ktos zapisze w ustawie że należy bić murzynów to tez uznasz to za słuszne???
~! 9-12-2010 23:20
Do ~ tą resztę czyli 99% kup sobie słownik i naucz się pisać może jakieś lekcje bo z Twoją gramatyką kiepsko. GÓWNO JADZIE!!!
~~ 9-12-2010 23:44
Zgadzam się z przedmówcą ~do Redakcji. Rozumie, że warto wszystko publikować ale żeby pozwalać małolatą na takie wyzwiska. Jak widzę takiego typu posty (1%, f...r itp) na waszym portalu to coraz bardziej nie chce mi się patrzeć na tą stronę.
teessi 10-12-2010 6:00
A za co wspólnoty płacą ZGL-om?
~wypadki 10-12-2010 8:06
W Podgórzynie też był bardzo groźny wypadek. Pędząca około 30 km na godzinę KOBIETA, samochodem marki daihatsu feroza staranowała samochód fiat punto, którym właśnie porządna podgórzyńska rodzina udawała się na cotygodniowe zakupy do biedronki. Jakby tego było mało KOBIETA w ferozie została zaklinowana wewnątrz, nikt nie przybył by uwolnić KOBIETĘ z pseudoterenówki. Po 6,5 minutach walki z klamką kobieta o własnych siłach wyszła z samochodu, drzwiami po stronie pasażera. Natomiast podgórzyńska rodzina opłakiwała w tym czasie swoje małe żółte punto. Na miejscu pojawili się dzielni stróże prawa i mechanicy z warsztatu samochodowego... Jakby tego było mało ciągle padał śnieg. Płatki były duże. Pani z punto była w wielkim szoku, rzuciła się na policjantów, krzycząc, że powinni hamować na ręcznym... Panowie nie wiedząc co z tą Panią począć udali się na naradę do radiowozu, problem był nielada wielki... jednak wszystko skończyło się dobrze, panie się polubiły i żyły długo i sz
~ 10-12-2010 8:56
to co sie dzieje na chodnikach to jest zenada!!! chodzenie po nieodsniezonych chodnikach wykancza bardziej niz chodzenie po plazy... czy ktos za te warunki na drogach i chodnikach kiedys beknie za swoje nieudolne sprawowanie wladzy? moglo by tak byc chociaz wtedy MOŻE bardziej by sie starali...
~DoMen 10-12-2010 9:33
A co do Straży Miejskiej i tak nic nie robią więc mogli by zacząć odśnieżać - jest ich pewnie tylu że w ciągu jednego dnia pół miasta będzie czarna. Bo oni tylko potrafią jeździć po majówce w tę i z powrotem nic nie robiąc. Mam nadzieję że nowy prezydent zrobi porządek z tą instytucją i rozgoni ja, łącznie z super komendantem który nie ma prezencji, wykształceniA ani autorytetu.
~ 10-12-2010 9:56
No to oglądajmy się jeden na drugiego, nie odśnieżajmy w ogóle i czekajmy do wiosny.... Ludzie sami widzicie: jak liczycie centymetry - moje-twoje to śnieg sobie leży ludzie klną i tylko czekać aż zacznie się łamanie nóg i rąk. Nie mówię, żeby zwolnić służby miejskie czy ZGM-y z obowiązków. Można jednak wziąć łopatę i trochę odśnieżyć przy swojej posesji. Może sąsiad jeden i drugi się zmobilizuje i jakoś pójdzie.... A DO REDAKCJI: ŻENADA, ŻEBY POZWALAĆ NA TAKIE PYSKÓWKI !!! LUDZIE SĄ RÓŻNI ALE WY POWINNIŚCIE KONTROLOWAĆ CO ZAMIESZCZACIE !
ebee 10-12-2010 9:58
Wystarczy jeden impuls typu rozbita głowa i juz zaczyna się wzajemne opluwanie. 1% procentowcy - czynszowców, na to wchodzi podjeleniogórski bamber, który ma chate i furę pewnie też na kredyt i ma żal, że mu czynszowiec kawałka chodnika nie odśnieżył. Jak sie czyta takie komentarze, to nie wiadomo, czy śmiać się czy plakać. A gdzie Wasza życzliwość Szanowni internauci ? Kreujecie się na światowców, a słoma Wam z butów wystaje. takie właśnie wrażenie odnosze, jak czytam Wasze komentarze ! Przypuszczam też że powodem takiego zachowania jest najzwyklejszy brak zajęcia. Pozdrawiam, EBEE
~diabelek 10-12-2010 10:31
A W ARTYKULE CHODZI O TO, ŻE STRAZ MIEJSKA NIE WYKONUJE SWOICH STATUTOWYCH OBOWIAZKÓW !!! SKORO TAKIE SŁOWNICTWO JEST TU DOPUSZCZALNE, TO W DUPIE MAM, KTO ZA ODŚNIEŻANIE JEST ODPOWIEDZIALNY, STRAŻ MIEJSCKA JEST OD TEGO, ŻEBY TEMATU DOPILNOWAĆ.
ebee 10-12-2010 11:21
Masz racje diabelek, ale wiesz tez zapewne , że SM nie lepi teraz mandatów za odsnieżanie,bo większość obszaru który powinien być odśnieżany nalezy do miasta, więc swojemu żywicielowi mandatu nie wlepi. Blokad też nie zakładaja, bo śnieg kopny, gdyż miasto nie odśnieżyło. I tak krąg się zamyka. Towarzystwo wzajemnej adoracji. No, ale jak przyjdzie wiosna i śniegi stopnieja dzielni chłopcy znów ruszą z "żółtym sprzetem" w miasto i ....będą wyniki. Pozdrawiam, EBEE
~diabelek 10-12-2010 12:48
ebee ... niestety "Jelonka" jest tylko po to, by napisać byle co w artykule, wziąć kasę za reklamy i ... znowu costam napisać ... itp itd ... jakoś nie widze, aby pojawiały sie artykuły (poza nielicznymi), w których jakakolwiek OSOBA odpowiedzialna ustosunkowuje sie do tresci oraz komentarzy ... może tak na przykład Angel.a kopnie sie teraz do siedziby straży (po kolana w śniegu) i zapyta, co ta para.policyjna służba na to ?? tzn na stawiane zarzuty niekompetencji, lenistwa i ogólnego braku zaangażowania w sprawy mieszkańców ??? bardzo chetnie bym poczytał, co osoby i instytucje oskarżane w komentarzach "na to?" skoro przedwyborcze gęby zniknely z jelonki, zrobiło sie ... jak to Piipi jelonkowa napisze ... ~/SMUTNO/
~ 10-12-2010 14:04
No właśnie dlaczego np. reporter nie pofatyguje się do prezydenta i odpowiedzialnych za to urzędników na rozmowę. Powinien przedstawić opinie forumowiczów, jeśli sami nie czytają to im poczytać co o nich myślą mieszkańcy. I niech się wypowiedzą dlaczego NIC NIE ROBIĄ !!!
mi87 11-12-2010 18:52
Jak zwykle tłum gapiów, i nawet pies i jakieś dziecko się zainteresowali :|
~diabelek 13-12-2010 14:29
i jak widać NIC , wiec np. reporter"zy maja to w dópje, nikt nie poszedł i nikt sie nie wypowiedział ...
~anonim- 13-12-2010 18:36
09-12-2010 18:10 | ~! | Ten ktoś ma rację.
~ 16-12-2010 15:12
Było nie było - panu może przysługiwać odszkodowanie. Proszę o kontakt osobę zainteresowaną lub znajomego poszkodowanego a pomogę w tej kwestii. tel:603073676
~andrzejd 27-12-2010 10:32
Leszek F. -zmarl w szpitalu
~Agnieszka F. 18-02-2011 11:37
Tak mój ojciec zmarł w szpitalu. Prawdą jest też że od wypadku do następnego dnia do 8 rano przebywał w domu. Czół się coraz gorzej więc zadzwoniłam na pogotowie, nie dość że na karetkę czekał aż 2 godziny to w szpitalu niezrobili mu potrzebnych badań między innymi tomografii mózgu. Po 3 godzinach zadzwonił i powiedział że lekarz kazał mu jechać do domu bo niby nic mu nie jest. Pojechałam z bratem po niego. Mój brat zauważył że jest z nim coraz gorzej, a w karcie wypisu był stwierdzony silny uraz czaszki, a LEKARZE nawet byli na tyle bezczelni że kazali brać mu taksówke i jechać do domu. Dzięki mojemu bratu Damianowi udało mi się załatwić skierowanie na tomografie i za to jestem mu bardzo wdzięczna, ale niestety przez LEKARZY IDIOTÓW którzy powiedzieli że żekomo nic mu niejest, minęło za dużo czasu i krwotok który dostał przy wypadku wywołał tak duże zmiany że niedało się już nic zrobić. Na oddział przyjęli go dopiero o 23 następnego dnia, gdyby rano go nie odesłali to może dało by si

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ponad kilogram marihuany nie trafi do sprzedaży

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Zatrzymany za serię przestępstw

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
485
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%