MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Rozanieleni w kolorach tęczy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 15 grudnia 2008, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Ania
Fot. Ania
„Tęczowe Anioły ” to cykl obrazów Marii Maczkowskiej, które od minionego piątku można oglądać w Klubie Nauczyciela przy ulicy Bankowej. Wernisaż wystawy zgromadził wielu jeleniogórzan, a anielska tematyka przyczyniła się do szybkiej integracji i składania sobie życzeń nawet przez tych, którzy się nie znali.

Pani Maria malarstwem zajmuje się od zawsze, jej dzieła pokazywane były w całym kraju i za granicą. A dlaczego w jej twórczości pojawiły się anioły? – Przybliżam ludziom niezwykłą siłę istot światła i pomoc, którą mogą udzielać ubierając świetliste energie w barwy i kształty – pisze malarka.

Każdy może doświadczyć działania anielskiego potencjału, który chroni, inspiruje i towarzyszy nam w życiu codziennym. Można z nimi porozmawiać w chwilach smutku lub też podzielić się małymi radościami. One zawsze nas wysłuchają i jeśli tylko mogą, pomagają nam jak umieją. I my dostrzegamy wokół siebie coraz więcej aniołów, kupujemy je, zabieramy do domów, gdzie zostają z nami już na zawsze.
Niewielu wie, że na specjalną prośbę pani Maria tworzy anioły również dla innych.

Podczas wernisażu Alina Obidniak, wieloletnia dyrektorka Teatru Norwida, podzieliła się z zebranymi kilkoma wybranymi utworami o szczęściu, stwarzając w ten sposób niepowtarzalną atmosferę. Później w mniej oficjalnej części zebrani goście, wśród których znaleźli się nauczyciele i uczniowie jeleniogórskich szkół podziwiali dzieła Maczkowskiej.

– Większość zgromadzonych gości to moi przyjaciele, którzy doskonale znają moje obrazy, a wielu z nich przynajmniej jeden ma w swoim domu. Zależało mi jednak na tym, żeby spotkać się i w iście intymnej atmosferze przeżyć wspólne, szczęśliwe chwile – powiedziała Maria Maczkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy program "Moja woda"

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Maseczki dla szpitala

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~uczennica 15-12-2008 9:01
moja ulubiona p.Marysia Maczkowska, nauczycielka ktora zawsze bede pamietac:-)
piipi 15-12-2008 17:30
..a wielobarwna tecza jest mostem do serca !!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bezpieczne place zabaw

Czyżby Andrzej Duda?

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
642
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%