MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Równanie szans dla niepełnosprawnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 lutego 2010, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
Fot. .....
W dziale rehabilitacji przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ruszył nabór wniosków na dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego, likwidowanie barier w zakładach opieki zdrowotnej i placówkach edukacyjnych oraz zakup samochodów. O pieniądze można ubiegać się do 5 marca w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II”.

Zgodnie z uchwałą PFRON – u w 2010 roku z programu wyrównywania różnic między regionami II, mogą skorzystać organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, państwowe uczelnie medyczne oraz zakłady opieki zdrowotnej. Program został podzielony na cztery obszary działania: A, B, D i E.

– Obszar A dotyczy wyposażenia obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny. Realizatorem jest samorząd wojewódzki, więc wnioski, które możemy ściągnąć ze strony PFRON, należy składać do samorządu wojewódzkiego we Wrocławiu – mówi Sylwia Myślicka, kierownik działu rehabilitacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Na te zadania każda z osób niepełnosprawnych, które otrzymają dofinansowanie mogą liczyć na maksymalną kwotę do 14 tys. zł. Realizatorem obszarów B, D i E jest natomiast samorząd powiatowy, i wnioski będzie przyjmował dział rehabilitacyjny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Obszar B dotyczy likwidacji barier w zakładach opieki zdrowotnej i placówkach edukacyjnych. Na każdy projekt w tym obszarze przeznaczono 150 tys. zł. Zakup samochodów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych to obszar D, w którym wnioskodawcy mogą liczyć na 80 tys. zł dla 9 – osobowych mikrobusów specjalnie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i 70 tys. zł do zwykłych mikrobusów, a także 250 tys. zł dla autobusów.

Obszar E zakłada dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach samorządów powiatowych dotyczących rozwoju infrastruktury służącej edukacji osób niepełnosprawnych. Na ten cel można pozyskać kwotę do 14 tys. zł. na każdą osobę, która będzie stale korzystała z tej infrastruktury.

Wnioski do 9 marca 2010 roku można składać w dziale rehabilitacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przy ulicy Jana Pawła II, pokój 8 i 9. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 75 75 588 01, 75 75 588 02, 75 64 80 567 lub na stronie internetowej www.pfron.org.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Zarząd województwa z absolutorium

Powstanie dolnośląski szlak zabytków techniki

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 3-02-2010 8:59
to wlasciwie do ktorego 5-go czy 9-go marca???????
~gość1 3-02-2010 18:38
DO 5 MARCA 2010
~ana 3-02-2010 22:35
zapytac mozna ale czy faktycznie dofinansuja samochod osobie niepelnosprawnej i jaki trzeba miec wklad wlasny i czy trzeba byc niepelnosprawnym pracujacym bo zazwyczaj jest pieknie ladnie a potwm my niepelnosprawni zostajemy z reka w nocniku.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Koronnik już po operacji

Poszły konie na Śnieżkę

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%