MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Równanie bruku na śródmiejskim trakcie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 listopada 2011, 14:45
Aktualizacja: Wtorek, 29 listopada 2011, 8:03
Autor: RED
Fot. RED
Po niedawnych pracach ziemnych związanych z przyłączeniem jednej z kamienic do sieci ciepłowniczej, na fragmencie ulicy 1 Maja trwają roboty brukarskie.

Nawierzchnia z kostki na części ulicy 1 Maja leży już od 10 lat. Wówczas także wymieniono rury kanalizacji burzowej. Jednak przez ten czas wiele razy zdarzało się, że trzeba było na nowo zakładać podziemne instalacje lub wykonywać inne prace, co wymagało zdjęcia kostki i wykopów. Miejsca, gdzie pracowano, „odznaczają się” do dziś nierównościami.

Czy podobnie będzie na rozkopanym niedawno fragmencie ulicy 1 Maja na wysokości Hotelu Europa? – Kostkę ułożono fatalnie – skarży nam jeden z Czytelników. Rzeczywiście: jeszcze w ubiegłym tygodniu robota nie wyglądała najlepiej. Dziś brukarze równali nawierzchnię i – pozostaje mieć nadzieję, że uczynią to solidnie.

Z drugiej strony jeleniogórską specjalnością wydaje się układanie nowych nawierzchni bez uwzględnienia faktu, że wcześniej należałoby zadbać o wymianę tego, co pod nimi…

Ogłoszenia

Czytaj również

Szybko zapomniany staw?

Zofia Czernow i Robert Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Dachowanie volvo w Karpaczu

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~x 28-11-2011 15:17
zarabiscie!!!!!! lekkie auta z zaopatrzeniem i to sie sypie po roku. sa poniemieckie bruki swietne do dzisiaj i to pod kolami ciezkich samochodow. wykonawca winien usowac takie buble na wlasny koszt. pora nauczyc sie uczciwej roboty.
~kaliska 28-11-2011 15:18
Bardzo prosze wskazac mi osobe, ktora tę kostkę tu zarządziła! CAŁE CENTRUM tym brukiem uslane! W obcasach się nie da przejść, buty pozdzierane, obcasy zryte a cud, że jeszcze sobie nóg nie łamiemy! Sprawdziły by się nawet takie płyty jak w Cieplicach, ale nie.... niech się Jeleniogorzanki męczą. . w imię kurcze czego Pytam? no Czego?
~WYSOKI OBCAS 28-11-2011 15:31
do x z godz 15:17 a widzisz , bo poniemiecka kostka , np. taka jak leży na ulicy Drzymały , to jest kostka szlifowana , o bardzo zbliżonych rozmiarach tolerancja wymiaru wynosiła 1 - 1,5 milimetra , do tego dodaj niemiecką precyzję i efekt jest widoczny do dziś. A dzisiejsza kostka , lub coś kostko podobnego jest tylko ciosana nie trzymająca jakich kolwieki wymiarów. Nigdy powiem, jeszcze raz nigdy z g_wna pomarańczy nie ukleisz.
~m000000000 28-11-2011 15:37
czemu nie piszecie o morderstwie pod atrapa
~j.g. 28-11-2011 16:29
do WYSOKI OBCAS - wypisujesz głupoty - jest kostka wymiarowa I gatunek i kostka niewymiarowa II gatunek- ta pierwszą układa się prosto (Plac Piastowski) - ta druga ze względu na rożne wymiary układa się w łuku (ulica 1 Maja) - Niemcy dla lepszego i szczelniejszego wypełniania kostki brukowej używali mułu rzecznego. Krótka instrukcja układania
~Obserwer 28-11-2011 17:20
Panie Prezydencie Zawila obiecywal pan ze zrobi cos z autami jezdzacymi po Majowce i co wielkie GGGGGG , ze o notorycznie parkujacym aucie niby inwalidzkim na Placu Piastowskim wiza wi Politechniki gdzie jest z tylu parking tak i za budynkami na przeciw jest z tylu parking moze wszyscy kuracjusze tez zaparkuja na w/w Placu ,niszczac bruk i krajobraz. Pozdrawiam
~TP22 28-11-2011 18:03
W sobotę wieczorem się przeszedłem po mieście i w centrum mijałem w polu widzenia co 200 metrów po dwie osoby. A to przecież weekend, znaczy się w innych miastach ludzie mają najbardziej rozrywkowy czas. co jest nie tak,że w jeleniej tak być nie może, że pod cerkwią widać raczej pijaczków i dresiarzy i stale oni tam stoją od lat, a ludzi nie ma??? Doszedłem do MPIK i już mi się chciało wracać, po przygnębiło mnie to totalnie, zwłaszcza,że pamiętam jak niegdyś wyglądały sobotnie wieczory nawet za tak trefnego systemu jakim była komuna!
~drapi 28-11-2011 18:08
No cóż, jak wybierając wykonawców kierują się tylko najniższą oferowaną ceną to jest tak jak widać na załączonym obrazku...
~Jel.. 28-11-2011 19:02
to prawda po tej kostce jest trudno chodzić
~her Flik 28-11-2011 20:16
to są fotki z ul 1 Maja , o Ja pier... ale się miasto wyludniłoooooooo !!!!!!
~GAPA 28-11-2011 20:27
RUSKI DOBRZE MÓWI ,POLSKI JUŻ NIEMA,MAMY ZA TO TUSKOLAND.CZY W TYM KRAJU JEST JAKIŚ PREZYDENT?
~ali 28-11-2011 21:32
Jak w tym mieście może być dużo ludzi, jak robi się co raz bardziej niebezpieczniej. Władze zamiast zajmować się pierdołami to powinni zacząć coś robić z tą pseudo gangsterką w Jeleniej Górze, żeby taki wypadek który zdazył się teraz z soboty na niedziele pod atrapą nie miał już nigdy miejsca. Za czasów komuny może nic nie było w sklepach i o wszystko trzeba było walczyć,ale takich cyrków jak się dzieją dziś napewno nie było. Proponuję Panu Zawile przejść się może od czasu do czasu po naszej starówce i zobaczyć wiele mankamentów nie tylko tragicznie ułożoną kostkę-przecież firmy które to robią są przez kogoś wybierane, a także zabłądzić do paru klubów w Jeleniej Górze.Może odpowie sobie na pytanie czy czuje się bezpiecznie. Panie Prezydencie proszę zacząć coś robić-Jelenia Góra umiera
~Daffer 28-11-2011 21:53
Aktualnie nawierzchnia jezdni ul. 1-go Maja nie została jeszcze zgłoszona do odbioru. Trwają prace polegające na odbudowie nawierzchnii. Firma, z Jeleniej Góry która wcześniej wykonywała remont nawierzchni niestety wykonała swoje prace jak Państwo widzą na zdjęciach. Obecnie prace prowadzi firma z Opola.
rymcycymcy 29-11-2011 0:57
Dziewczyny w trampkach nie mają problemów z tymi nierównościami ! ;) ...dziasiaj widziałem ! ;)
~ja 29-11-2011 8:49
Niech jeszcza trochę auta pojeżdżą po tym bruku, to znowu trzeba będzie wymieniać- za nasze podatki - żeby było jasne, bo przecież nie z pieniędzy tych, którzy swoimi samochodami jeżdżą. Każdy "byznesmen" musi furą podjechać pod swój sklep, bo przecież trudno parę kroków zrobić, a i nie honor, kiedy samochód jest. To jest mentalność naszej zaściankowej nowobogackiej klasy dorobkiewiczów. Oraz wiernych, którzy samochodami chyba wjechaliby do kościoła, gdyby mogli. We wszystkich maistach europejskich obowiązują zakazy wjazdu do centrum. A u nas się nie da ...
~4R 29-11-2011 12:53
W całym centrum Jeleniej Góry pojawiają się chodniki i ulice z kostki. KTO zatwierdził odbiór takich nawierzchni, tak wykonanych?!. Proponuję takiej osobie (zresztą to cały sztab ludzi zajmuje się tym...) przejechać się do Krakowa, Goerlitz i wielu innych miast i zobaczyć jak można ułożyć kostkę. Równo, pięknie, nic nie czuć jak się prowadzi wózek z dzieckiem.
kwakwa 29-11-2011 15:45
...połci przeciwna, dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane...
~x 29-11-2011 20:54
18;30. jest cos nie tak, masz racje. tutaj predzej spotkasz nacpana gowniazerie lub w zulku dostaniesz w pysk. kto siedzi po nocach i dlugimi wieczorami w przybytkach zwanych chyba bajzlami(atrapa, i inne gowno) gdzie nastrojowe kawiarenki i restauracyjki gdzie mozna bylo wypic lampke winka lub dobra kawe, nie lure. zpomnijmy o tym. to juz nie wroci. mamy glownie posrana mlodziez balujaca na haju i nic wiecej. nie znajdziesz miejsca by sie fajnie zrelaksowac z przyjaciulmi czy nawet z rodzinka. to pustynia bez mo...lnych zasad . gdzie lepiej to drozyzna, gdzie normalnie to juz padlo, zostaly mlodziezowe cpalnie i miejsca gdzie nie slychac z posod krzykow nawalonych malolatow wlasnego glosu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Rzeźby dla Kowar

Trwają porządki w Mysłakowicach

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
916
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%