MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rowerzysta w opałach przy ul. Wolności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 9 czerwca 2008, 15:06
Aktualizacja: 15:07
Autor: carioca
Tylko refleksowi kierowcy autobusu miejskiego zawdzięcza zdrowie a może nawet życie prowadzący rower, który w poniedziałek po południu o mało nie wjechał pod pojazd.

Do incydentu doszło na przystanku przy urzędzie skarbowym (ul. Wolności) w stronę Jeleniej Góry. Rowerzysta zajechał drogę kursowemu autobusowi MZK. Kierowca w ostatniej chwili uniknął uderzenia w użytkownika jednośladu. Wykonał gwałtowny manewr kierownicą i zatrzymał pojazd.

Rowerzyście nic się nie stało. Autobus musnął mu jedynie koło. Wskutek hamowania jedna z pasażerek pojazdu przewróciła się i zbiła okulary. Okoliczności kolizji wyjaśnią policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Udany Piknik Strzelecki

Remont tarasu Karczmy Sądowej

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~_*Piipi na wygnaniu.. 9-06-2008 15:22
..-PRAWDA jest taka,ze ulica Wolnosci jest TYLKO dla pojazdow szybkich !!.
~Jcks 9-06-2008 15:42
".-PRAWDA jest taka,ze ulica Wolnosci jest TYLKO dla pojazdow szybkich !!. " NA wolności jest 50 km/h więc nie wiem czy to tak szybko! No chyba, że ty jeździsz szybciej. A rower to dla niektórych pojazd, którym dojeżdżają do pracy. Sam jeżdżę dużo na rowerze i wiem jak to jest, gdy kierowca autobusu wyjeżdża nagle z przystanku wprost pod koła samochodu czy też roweru. Nie wiem jak było w tym przypadku, ale wniosek jest tylko jeden: Obie strony powinny uważać!
~Zbigniew Leszek 9-06-2008 16:03
Fragment listu przesłanego dniu 03.06.2008 do Pana Prezydenta ,,(…) Chciałbym również zwrócić uwagę, że źle układa się nasza ( rowerzystów) współpraca z Miejskim Zarządem Budowy Dróg i Mostów. Najbardziej bulwersującą sprawą było zignorowanie nas przy zaproszeniu na odbiór oznaczonej drogi rowerowo pieszej w Cieplicach na ulicy Sobieszowskiej. A było to uzgodnione podczas spotkania rowerzystów w maju 2007 roku z Panem Prezydentem i w obecności Pana Dyrektora MZBDiM, że takie zaproszenie otrzymamy. Jest to nie pierwszy raz, kiedy Pan Dyrektor IGNORUJE ROWERZYSTÓW we wszystkich sprawach, które nas dotyczą. Przesłałem również do MZBDiM materiały dotyczące odmalowania DROGI ROWEROWEJ na Zabobrzu - do dzisiaj nie mamy odpowiedzi czy ktoś to odebrał i czy w ogóle jest w planie na ten rok odmalowanie jej.,, Temat Dróg Rowerowych wraca jak bumerang, może w końcu kogoś w ratuszu ruszy sumienie i pozwoli nam jeździć bezpiecznie po Jeleniej Górze. W myśl zasady – MIASTA SĄ DLA LUDZI. Prezes I-KTK-N,, Zbigniew Leszek
~Cypis 9-06-2008 17:11
Sam często jeżdżę Wolności do roboty i z powrotem. I mimo że ciągnę przyczepkę z "ładunkiem", to nigdy nie schodzę poniżej 90. A jak mnie ktoś goni, to wtedu już lepiej nie mówić...
~xxx 9-06-2008 17:35
<i> Ciebie to kompromituje :-) </i>
~xyz 9-06-2008 17:39
~xyz 9-06-2008 17:41
alke mi to droga na sobieszowskiej,rowerowa co za bredni ten odcinek chodnika z orlego do zorki nazywacie droga rowerowa??????????? puknij sie w czolo...
~zuo 9-06-2008 17:47
Prawda jest taka, ze madrzy rowerzysci jezdza Wolnosci po chodniku! Bezpieczenstwo przede wszystkim - a nie jazda ulica i balansowanie miedzy autami, "bo moge i mi sie nalezy"
~AGGA 9-06-2008 17:51
Nie wiem dlaczego wzdłuż Wolności nie można zrobić ścieżki rowerowej?? Po obu stronach ulicy są chodniki, na których prawie nie widać pieszych. Wystarczy oznakować, przerobić krawężniki i powstałaby bezpieczna trasa łącząca Jelenią z Cieplicami. A może się mylę???
~mieszkanka 9-06-2008 19:17
Prawda jest taka że rowerzyści jeżdzą jak chcą !!! ich żadne znaki nie obowiązują ,jak jest czerwone to jadą chodnikiem ,a póżniej sami pchają się pod koła !!!i póżniej zgrywają pokrzywdzonych ! Ktoś ich wogle kontroluje czy mają jakieś uprawnienia do jazdy po ulicy ????
~Olka 9-06-2008 19:57
Zgadzam się z AGGĄ,wystarczy tylko przerobić krawężniki i oznakować te chodniki i można już bezpiecznie jeździć nawet z dziećmi.Zarówno wzdłuż ulicy Wolności jak i Wojska Polskiego,myślę,że znalazłoby się więcej takich chodników do "przeróbki"w Jelonce
~_*Piipi na wygnaniu.. 9-06-2008 20:05
..-do-(_Jcks..)....prawda jest ROWNIEZ taka,ze Nasz Cypis tam 90 km/h...jezdzi,a to dotyczy ROWNIEZ innych Jelonkowych.Tam predkosc jest ograniczona:40km/h.-Mily Jcks,chcialam TYLKO w moim poscie zaznaczyc,ze ul:Wolnosci jest BARDZO niebezpieczna dla rowerzystow.Powodem tego niebezpieczenstwa sa TYLKO kierowcy,a ktorzy ..jak Cypis jezdza !!!.-Spokojnej "podrozy" po Wolnosci.piipi.
~peps 9-06-2008 20:11
to jest tak ze jak jedziesz ulica to cie moze auto zabic a jak chodnikiem to kochani pilicjanci ci wlepia mandat
~Do ~mieszkanka 9-06-2008 21:05
Tak, mają. Poczytaj PoRD-dowiesz się nawet dlaczego powinni jeździć ulicami...
HankaOdRumcajsa 9-06-2008 21:15
....marzy wam sie......
~Serwus 9-06-2008 21:33
Panie Zbyszku! Niech Pan poda jakisz telefoniczny numer kontaktowy, bo z Panem jako Prezesem Klubu Rowerowego jest pilna potrzeba szbykich kontaktów. Nawet jeden z grafficiarzy w dzisiejszym nicku postawił zarzut , że "nie ma nawet Klubu Rowerowego".. dlatego maluje po ścianach. A [przecież kierowany przez Pana Klub przejawia tyle inicjatywy io jest tyle ciekawej pracy, nawet dla takich znudzonych mopsów jak pseudografficiarze. Ponadto jest pilna potrzeba włączenie się, a właściwie obudzenia z letargu Projektantów " Założen strategicznego rozwoju miasta ( nazwa jest nieco inna i dłuższa, ale celowo uzywam skrótu) W roku ubiegłym w lipcy zapadła Uchwała tubylczej Rady Miejskiej o przsąpieniu do prac ww założeń... i cisza... Niepokojąca cisza, bo znając mentalność tubylczych urządasów - wysmaża kolejnego knota opartego o wyliczenia statystyczne i powstanie taka bzdura jak w dotychczasiowych planach zagospodarowania przestrzenneg, gdzuie Wąchock może uchodzić za stolicę Ludzi Myślacych. Pilnie trzeba wjść z programem ścieżek rowerwych ale rozsądnych uwzględniających nien tylo wydumane założenia z których i koń by się uśmiał, ale ostatni zapoznawszy się z kilkoma rzeczonymi planami zdechł ze śmichu.. Kontakt interrnetowy nawet na podane przez Pana adresy i prywatne osobiście dla mnie analfabety komputerowego jest zbyt trudny, tym bardziej, że zachodzi potrzeba osobvistego kontaktku i pracy na szczegółowych mapach, jakimi męgę dysponować. Z Kresowym pozdrowieniem: Serwus Pod Spodem ( czyli PS. przepraszam za błędy, ale jestem, analfabetą...a moja Mancia nie chcy mnie do kumputra za czensto puszczać bo gada, co byki robi, Ale gdzie ony som - możey załozy hodowli - Ha?!?!
~Maruda 9-06-2008 21:39
Moim zdaniem dobre pomysły ma AGGA w przedmiocie adaptacji chodników - przynajmniej mniej uczęśzczanym np od Sobieszowa do co najmniej ul. Zeromskiego, czy rejon Zabobrza do wyjkorzystania równie ż jako drogi rowerowe z oznaczeniem pierwszeństwa pieszych. Wprawdzie obawiam się tabunów głupoli trenującyh jazde na jednym kółku czy podobne hustorie. No i obawiam sie naszych " artystów ze salonego teatru" czyli POsłów majsterkujących przy ustawie o drogach publicznych i ruchi drogowym... Znów tradycyjne różne Palikoty, Niesilowskie i inne " mondre głowy" wymysla kolejne nonsensy..
~Zbigniew Leszek 9-06-2008 22:26
Olga masz rację ja już od maja 2007 walczę o budowę drogi rowerowej - Wojska Polskiego - Wolności do Cieplic (Korona) pan dyrektor ,, obiecał ,, że ogłosi przetarg - śmiechu warte - to powinno być realizowane już w tym roku - czas ucieka. Ta impreza w sierpniu ,, 1 Światowe Dni Roweru,, to jaś kpina - promuje, albo bojkot tej imprezy, abo MASĘ KRYTYCZNĄ. My nie blokujemy ruchu, My jesteśmy ruchem.
piipi 9-06-2008 23:51
..do - (~Zbigniewa Leszka..]..a ja ~MARZE,aby mozna bylo do Szklarskiej Poreby dojechac..DROGA ROWEROWA.~Czy jest to juz w planie..
piipi 10-06-2008 0:14
..do - [~HankaORumcajsa..]..Oj,..Hania,ja rowniez marze,aby miec taka wspaniala miotle typ.nietoperz,..a takze takiego Rumcajsa typ.rozbojnik i synka do rodzicow podobnego.
~Rumcajs 10-06-2008 2:24
a jak już będzie ścieżka rowerowa do Szklarskiej, to do Jiczyna ją przedłużyć jak najbardziej trzeba. I proszę uwzględnić odpowiednią szerokość, żeby Cypis i krawężniki nie zahaczał przyczepką, lachudra jeden...
~ 10-06-2008 5:55
Brak kojców na rowery,brak parkingów strzeżonych na rowery,oznaczonej ścieżki rowerowej z Zabobrza do Centrum częste kolizje rowerzystów z samochodami. Ignoracja ludzi korzystających na co dzień z roweru przez służby miejskie.To jest właśnie rzeczywistość.Rowerzysta zawsze winien.
~karmazynowyklaun 10-06-2008 6:20
akurat jechałem tym autobusem i dobrze napisali. Gdyby nie kierowca to dużo by z niego nie zostało. Może kilka osób się w środku potłukło no ale na szczęście nic poważnego sie nie stało. świetny refleks panie kierowco ; ]
ebee 10-06-2008 9:23
Panie Zbigniewie Leszku ! Ma Pan rację Aga , też . Jestem z wami. Ulica Wolności to błachy problem. Można bez problemu utworzyć z ciągu chodników BEZPIECZNĄ trasę rowerową. Trzeba tylko chcieć ! A władza nie chce. Ma Pana i Pana idee głęboko w ..... Tak zresztą i nas wszyskich. Pod szkołą 6 - pisaliście o tym wczoraj od lat jest piekło. Dzieci są codziennie narażone na niebezpieczeństwo auta jeżdżą jak szalone ..... Na ulicy Wolności giną ludzie. Miasto opnowali graficiarze ... I co ? I nic , nic , nic. Tylko Pani Rzecznik Policji opowida o ...sukcesach .....!!
~lala 10-06-2008 9:54
BoaPL 10-06-2008 11:24
A mnie zastanawia stwierdzenie: "... rowerzysta zajechał drogę kursowemu autobusowi MZK. ...". Czy przypadkiem autobus nie wyjezdzal z zatoczki? Bo inaczej nie moge wyobrazic sobie jak rowerzysta mogl zajechac droge. Wymusil pierszenstwo czy co?
~Zbigniew Leszek 10-06-2008 14:21
Strona klubu kolarskiego www.i-ktk.zsem.pl kontakt ze mną - zbigniew.leszek@gmail.com zapraszam chętne osoby do współpracy - z kolarskim pozdrowieniem i do zobaczenie na wycieczkach rowerowych.
~marianna 10-06-2008 22:05
prawda jest taka że rowerzystów traktuje sie na drogach jak intruzów. Jeżdze na rowerze z zamiłowania i różnymi drogami.Często jest tak że kirerowca auta ma dużo miejsca do wyprzedzania a złośliwie zajeżdża drogę rowerzyście bo on jest "Panem i Władcą" drogi.Czasem mam ochotę dorwać takiego i choć jestem kobieta to skopac mu tyłek.Tak samo jestesmy uczestnikami ruchu jak auta.Trasy dla rowerzystów sa tak ubogie w naszej okolicy że zmusza to do korzystania z głownych dróg i nie da sie tego uniknąć.Wnioski nasuwaja sie same.Pozdrawiam wszystkich rowerzystów
~hemag 11-06-2008 15:06
Nieprzestrzeganie przepisów przez większość rowerzystów jest nagminne. Szczególnie jazda bez świateł. Co na to policja, bo jak dotychczas to nie widać działania z ich strony.
~pieszy do hemag 11-06-2008 19:06
nieprzestrzeganie przepisów, przez kierowców to codzienność. same święte krowy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

VI Bieg Niepodległości – utrudnienia w ruchu

Apel córki tragicznie zmarłego mężczyzny  

Motocykliści dla Niepodległej

Nowa sekretarz

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
830
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%