MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rowerzyści pamiętają o Katyniu

Wiadomości: BOROWICE
Piątek, 16 kwietnia 2010, 9:21
Aktualizacja: 9:34
Autor: TEJO
Fot. .....
Pamiątkowy obelisk upamiętniający ofiary Zbrodni Katyńskiej oraz Zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zostanie odsłonięty w nadchodzącą niedzielę w Borowicach.

– Symboliczna ceremonia rozpocznie się na cmentarzu jeńców wojennych w Borowicach, w niedzielę, 18 kwietnia w południe – informuje Zbigniew Leszek, prezes Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego.

Organizatorzy proszą rowerzystów o przybranie rowerów w kir i przyjechanie do Borowic na wyznaczoną godzinę. – Bądźmy w tym dniu szczególnym dla Polaków w miejscu, w którym godnie możemy uczcić te dwa tragiczne wydarzenia – apeluje Z. Leszek.

Fundatorem obelisku jest Gmina Podgórzyn, natomiast tablicy pamiątkowej Jeleniogórskie Forum Samorządowe oraz rowerzyści.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Gorące przyciski" w autobusach MZK

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Pamięci Henryka Tomaszewskiego

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Piip z Dziobem 17-04-2010 16:23
ŻENADA!!!! Czy ofiary Katynia (te z tupolewa też!) były również jeńcami obozu w Borowicach??? Co ma jedno do drugiego?? Panie Zbigniew czy Leszek (jak mu tam) - naucz się Pan najpierw historii, a dopiero później działaj, bo robisz Pan śmietnik z zabytków naszego regionu! Może jeszcze wmurujecie tablicę poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu na cmentarzu ofiar gór w Kotle Łomniczki??? Ja apeluję do rowerzystów i wszystkich innych: nie przyjeżdżajcie na ten durny zjazd organizowany przez paru sentymentalnych nieuków, bo zrobicie tylko pośmiewisko z regionu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mają w nosie pieszych

Wieczór wspomnień

Seniorzy świętowali

Boisko z budżetu obywatelskiego

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
315
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%