MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rowerowe retro w Bukowcu

Wiadomości: Region
Środa, 12 czerwca 2019, 14:03
Aktualizacja: Piątek, 14 czerwca 2019, 7:10
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Archiwum K. Tęczy
Zachęceni powodzeniem zeszłorocznego Rowerowego Rajdu Retro postanowiliśmy kontynuować go w roku obecnym. Dlatego grupa cyklistów zjechała do Kowar. Miejscem zbiórki była fontanna koło ratusza relacjonuje Krzysztof Tęcza.

Rowerzyści ubrani w stare stroje najpierw wyruszyli w stronę dawnej fabryki dywanów. Niestety zaraz okazało się, że nie będzie tak łatwo. W tandemie było zbyt mało powietrza, by obciążony dwoma osobami rower to wytrzymał. Trzeba było trochę dopompować tylne koło. Okazało się jednak, że nasi rowerzyści tak są pewni swojego sprzętu, że żaden z nich nie miał pompki.

W końcu jakoś udało się i wszyscy dotarli do „Muzeum sentymentów” zorganizowanego na terenie byłego zakładu dywanów. Zgromadzone tam sprzęty to nie tylko raj dla oglądających. To także przypomnienie dla osób dojrzałych kawałka ich życia. Dowodem na to niech będzie fakt, że niektórym podczas zwiedzania zakręciła się łezka w oku. Nie ma się co temu dziwić. Wszak dawniej świat był o wiele bardziej przyjazny dla ludzi.

Gdy nasi rowerzyści zwiedzali muzeum, udałem się do Bukowca, by przygotować ognisko. Dzięki pomocy kilku osób, które przybyły do Bukowca nieco wcześniej porozkładałem stoły i ławeczki. Szybko ułożyliśmy drewniany stos i gdy tylko na horyzoncie pojawili się pierwsi rowerzyści zapaliliśmy ogień.

Zabawa rozkręcała się, tym bardziej że część gości udała się na zwiedzanie parku. Niebawem spotkała nas niespodzianka, chociaż wcześniej była zapowiadana. Nie do końca jednak wiedzieliśmy czy się spotkamy. Przybyła grupa autobusowa (prawie 60 osób) szybko wmieszała się w nasze towarzystwo i dalej bawiliśmy się razem. Dodam tylko, że nowa grupa była prowadzona przez znanego wszystkim Druida Szalonego. Organizatorem wycieczki była Regina Chrześcijańska.

Okazało się, że przybyli do Bukowca uczestniczyli w objeździe Doliny Pałaców i Ogrodów w ramach X jubileuszowej wycieczki Rodzinnej Ad Remu. Ze względu na piękną pogodę po całym dniu spędzonym w autobusie wszyscy chcieli rozruszać kości. Nie było zatem trzeba nikogo namawiać na krótkie spacery.
Najważniejsze, że obie imprezy udały się i wszyscy wyjeżdżali z Bukowca z poczuciem spełnienia.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
25%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Pogrzeb cietrzewia?

Parkingi: ważne plany

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Rallyaction 13-06-2019 9:06
To było 2 tygodnie temu....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Po morskiej wyprawie

Remonty szlaków po czeskiej stronie gór

Bezpieczne wakacje – działania policji

Pomoc w otwarciu mieszkania

To parking MPGK?

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
973
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%