MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Rowerowe migawki w Galerii Skene

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 października 2010, 13:43
Aktualizacja: 13:44
Autor: RED
Fot. Organizator
Miłośnicy jazdy na rowerze oraz zainteresowani fotografią nie powinni przegapić jutrzejszego wernisażu wystawy pokonkursowej „Bikeshot Festiwal 2010”. Zdjęcia z rowerem w roli głównej będzie można podziwiać od jutra w holu Teatru im. Norwida.

– Czy istnieje fotografia rowerowa? Oczywiście, że nie. Fotografia to fotografia. Ale przecież mówi się o fotografii górskiej, reportażowej, podróżniczej, portretowej, podwodnej, sportowej... To wszystko są tematy fotografii – wyjaśnia Janusz Jaremen z Fundacji Magna Silesia, gospodarza Galerii Skene. Na tej samej zasadzie zdjęcia z rowerem w roli głównej to stosunkowo młoda gałąź całej wielkiej dziedziny utrwalania obrazu z pomocą materiałów czułych na światło.

Janusz Jaremen podkreśla, że mijająca dekada stała pod znakiem gwałtownego rozwoju zarówno cyklizmu, jak i fotografii. – Pragnęliśmy twórczo pobudzić środowisko fotografujących cyklistów. Eksperyment się udał. Na konkurs wpłynęło aż 1.475 prac!

– Udało się stworzyć wyjątkowy, spójny tematycznie obraz przesycony indywidualnymi spojrzeniami, dostarczając widzom wspaniałych doznań i wiedzy o tym czym dla wielu z nas jest rower, a czym fotografia – podkreślają organizatorzy. Część prac konkursowych będzie można obejrzeć już od jutra, 30 października. Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 17 w Galerii Skene, w holu Teatru im. C. K. Norwida przy al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (2) Dodaj komentarz

tracęgruntpodstopami 29-10-2010 17:45
"(...)dziedziny utrwalania obrazu z pomocą materiałów czułych na światło" - klisza to klisza, ale matryce CCD, CMOS czy FOVEON to raczej urządzenia elektroniczne, nie materiały, poza tym trzeba będzie zobaczyć zdjęcia :D
~pis 29-10-2010 19:32
ja juz widzialem i musze powiedziec ze niestety zupelnie nie zgadzam sie z wyborem zwycieskich prac ... w galerii bylo wiele lepszych a fotografia ktora wygrala to jest jakas porazka ... Coz niby o gustach sie nie dyskutuje ale w tym przypadku szanowne jury polecialo ostro po bandzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkania z tradycją

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Teatr Odnaleziony zaprasza na premierę spektaklu  

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%