MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Rowerowa parada retro z nowymi atrakcjami

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 maja 2016, 7:40
Aktualizacja: 7:44
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Organizatorzy
Już po raz ósmy spod jeleniogórskiego Ratusza wyjedzie Rowerowa Parada Retro, której organizatorem jest Towarzystwo Izersko–Karkonoskie. – Zachęcamy do udziału również na współczesnych rowerach, ale w oryginalnych przebraniach – zaprasza Zbigniew Leszek, prezes TI–K. – To impreza na wesoło, więc nie zabraknie świetnej atmosfery i atrakcji – dodaje organizator.

W tym roku Rowerowa Parada Retro wyjedzie z Placu Ratuszowego 29. Maja o godz. 11.30. Tradycyjnie uczestnicy będą mieli do przejechania około siedem kilometrów i na finale spotkają się w Uzdrowisku Cieplice nieopodal hotelu Caspar, gdzie około godz. 12.30 rozlosowane zostaną nagrody. Nową atrakcją będzie kapela podwórkowa z Gryfowa Śląskiego.

W minionym roku udział w zabawie wzięło około 80 osób, z czego 40 wystąpiło w przebraniach. W każdej edycji część uczestników przyjeżdża też na zabytkowych jednośladach, bo taki był zamysł tej imprezy.

- Kiedy widziałem zabytkowe rowery chowane po strychach i piwnicach, a także wyrzucane na śmietniki, żal mi było tych dzieł sztuki dawnej motoryzacji – mówi Zbigniew Leszek. – Stąd wziął się pomysł, by chociaż raz w roku ponownie przywrócić je do życia. I tak powstała Rowerowa Parada Retro - z jednej strony jako radosne spotkanie, a z drugiej strony jako element edukacyjny dla młodszych pokoleń, które nigdy takich pojazdów nie widziały – dodaje Zbigniew Leszek.

Wśród rowerów dotychczas biorących udział w imprezie pojawiają się perełki. – Najstarszym dotąd rowerem była replika tzw. drezyny, czyli ponad 100-letniego drewnianego roweru – mówi Zbigniew Leszek.

W tym roku organizatorzy liczą na uczestników również z zagranicy. – Rozdaliśmy sporo ulotek o paradzie w języku czeskim i niemieckim podczas Targów Rowerowych w Pradze oraz na Międzynarodowych Targach Turystycznych TOURTEC – mówi Zbyszek Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mina na Zabobrzu

Mały Strażak dla jednostek OSP

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jankes_biker 12-05-2016 21:52
Brawo Zbyszku! Wspaniały pomysł

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Policyjna akcja "Pieszy"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
97
Tak
49%
Nie
39%
Nie wiem
11%