MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Rowerem po śniegu? Tylko w Świeradowie – Zdroju!

Wiadomości: Region
Czwartek, 19 marca 2015, 8:28
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2015, 14:52
Autor: Org/Jel
Fot. Organizator
Już 22 marca w Świeradowie – Zdroju odbędą się kolejne zawody rowerowe Downhill. Tym razem jednak zawodnicy będą zjeżdżali po ośnieżonym stoku. Partnerem tych ekstremalnych zmagań są Interferie.

Downhill czyli zjazd, to jedna z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego. Polega ona na indywidualnych zjazdach rowerem po stromych, naturalnych i często bardzo kamienistych stokach lub ścieżkach. Przejazdy są zazwyczaj dosyć krótkie, a zawodnicy wyruszają z linii startu w krótkich odstępach czasu.

Zawody Downhill wpisały się już w stały kalendarz imprez organizowanych na świeradowskim stoku Ski&Sun. -Tym razem jednak dodatkowym utrudnieniem, ale też wyzwaniem dla uczestników zawodów będzie spora warstwa śniegu, która pokrywa stok. Od wydarzenia dzieli nas jeszcze co prawda sporo dni, ale sądząc po prognozach śniegu nam nie zabraknie – mówi Szymon Witkowski z Ski&Sun Świeradów – Zdrój.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Wystarczy mieć ukończone 16 lat, zarejestrować swój udział, a w dniu imprezy stawić się do godziny 10.00 w biurze zawodów. W puli nagród dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne, wypoczynek w Świeradowie – Zdroju, vouchery zakupowe, puchary oraz upominki od partnerów zawodów, w tym sieci Interferie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 19-03-2015 13:30
"Wystarczy mieć ukończone 16 lat, zarejestrować swój udział, a w dniu imprezy stawić się do godziny 10.00 w biurze zawodów." WTF? Nie trzeba mieć roweru, ani kasku?!
~jakitaki 19-03-2015 14:05
a po co tutaj rower i kask? będzie można pewnie zbiegać ze stoku, a zamiast kasku wystarczy ciepła czapka :D
~karrambaaa666 19-03-2015 17:25
świerk pada na ryj, żaden wyciąg nie pomoże tym bardziej jakieś rowery na śniegu... rowerem to się jeździ, ale jak śniegu nie ma świerki!
~do jakitaki 19-03-2015 18:00
widać nie wygrzałeś jeszcze porządnie na rowerze ale jak zaliczysz bliskie spotkanie z glebą i stracisz parę kłów to zrozumiesz po co kask na rower zamiast czapki:D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Trwa nabór do jeleniogórskiej Policji

Jest kapliczka św. Anny

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Otwarcie basenu w Lwówku

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
957
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%