MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rowerami śladem tramwajów jeleniogórskich

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 27 kwietnia 2011, 9:06
Aktualizacja: 13:24
Autor: Angela
Plac B. Bieruta (dziś Niepodległości) – zimą 1963 roku. "Szóstka" wraca z Cieplic. Za chwilę skręci w al. 15 Grudnia (dziś Bankowa). Widać nieistniejący już zegar przy ulicy Wolności.
Fot. Wacław Narkiewicz
W najbliższy piątek z okazji 42. rocznicy likwidacji linii tramwajowej w Jeleniej Góry Bolesław Osipik, rowerowy ambasador Jeleniej Góry, organizuje przejażdżkę rowerową z licznymi atrakcjami na trasie.

Zbiórka uczestników wycieczki zaplanowana została o godz. 10.00 przed dworcem PKP w Jeleniej Górze, gdzie przez ponad 70 lat istniał początkowy przystanek linii tramwajowej. Trasa wycieczki będzie wiodła tam, gdzie niegdyś jeździły tramwaje: traktem śródmiejskim, przez plac Ratuszowy, ulicę Długą, Wolności aż do Cieplic i Sobieszowa.

- Po drodze odwiedzimy ekspozycję mieszczącą się w budynku biurowym przy zajezdni MZK w Jeleniej Górze. O godz. 14.00 w Domu Kultury Muflon w Sobieszowie odbędzie się moja prelekcja z przeźroczami na temat jeleniogórskich tramwajów. Ciekawe historie opowie też zaproszony Cezary Wiklik, obecnie rzecznik urzędu miasta w Jeleniej Górze, autor książki „Historia na szynach pisana”. Do uczestnictwa w rajdzie zapraszam wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry i okolic – zachęca Bolesław Osipik, organizator wyprawy.
Uczestnicy muszą mieć kaski i ubezpieczają się we własnym zakresie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożegnali Słońce

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Shakalaka. 27-04-2011 10:02
Fajny pomysł, oby pogoda dopisała..
~abe 27-04-2011 10:05
Fajny, fajny ale większość pracuje w piątek.
rymcycymcy 27-04-2011 10:31
Jak nie śladami papieża, to śladami tramwaja :) ...oj, ci kolarze jacyć mało kreatywni ;)
~asd 27-04-2011 10:34
rowerzyści, będę z Wami duchem bo ciałem niestety w pracy.
~bikess 27-04-2011 10:43
Czy rowery w czasie prelekcji beda pod nadzorem ?
~proszący 27-04-2011 11:44
PIĄTEK ! ? ? Porażka, przeca większość w robocie będzie tyrała na cukier i chleb :-( Duzy był problem, zeby w sobotę ten piknik zrealizować ? Pewnie TAK, bo w MZK nikt nie pracuje w sobotę więc kto by oprowadzał . . . PORAŻKA ! ! !
~ 27-04-2011 11:59
o znowu rocznica,a kiedy i o ktorej msza sw i poswiecenie calej trasy
aristo 27-04-2011 12:20
Biedny to kraj, który z braku własnych osiągnięć musi świętować rocznice klęsk. Tylko dlaczego ograniczać się tylko do tramwajów. Przecież jest jeszcze kilka innych zlikwidowanych elementów poniemieckiej gospodarki, jak chociażby szlaki linii kolejowych, czy elektrownie wodne. We Francji słynny jest szlak zamków nad Loarą. A u nas, trzeba po polsku - szakiem zdewastowanych dworków i zameczków. W drogę rowerzyści, długa trasa przed wami.
~Rex 27-04-2011 13:39
PLIS przesuncie to na Sobotę lub niedzielę to się wybiorę ale niestety piątek pracuję jak większość. Co do MZK to można tam podejść i się zapytać i napewno nic przeciwko nie będą mieli by na chwilę otworzyć ekspozycję w weekend. Zapewne znowu będzie zerowa frekfencja bo większość pracuje.
~ludź 27-04-2011 14:25
I jeszcze jakaś mała imprezka np. Z OKAZJI LIKWIDACJI KOLEI DO KARPACZA
~ 27-04-2011 15:27
DOLNOŚLĄZAK. Pomysł znakomity. A ponieważ autortet "Tramwajarz-Motorniczy /Wiklik/ macza w tym palce - imprezka godna uwagi i polecenia. Nietrafnie wybrany termin. Wg mnie imprezka mogłaby stanowić element promocji J.G. i innych miejscowości Kotliny Jeleniogórskieji. Wpisać się na stałe w program turystyczny i uatrakcyjnienia "WIELKIEJ MAJÓWKI 3-NIÓWKI". W weekend majowy do podkarkonoskich kurortów zjeżdża ogrom turystów. Oprócz atrakcji u kowboja i przedeptywania centralnych traktów Szklarskiej i Karpacza nie słychać by jakiś samorząd w Kotlinie zechciał turystycznie sie uaktywnić "pod Śnieżką" .Ciekawe co porabia Komisja Turystyki i dyrektor d/s turystyki Starostwa Powiatowego. Czyżby szykowali jakąś wystawę, plakaty i foldery na po świętach. A może szkują sie na wyjazd do Berlina, nie zdając sobie sprawy, że na 3-DNIÓWKĘ MAJÓWKĘ turyści przyjadą do nas.
~ 27-04-2011 16:03
ad.~ludź. Likwidacja torowiska w Karpaczu to samowolka rady i burmistrza Karpacza. Porażka. Natomiast likwidacja jeleniogorskich tramwajów......????? Nie mam zdania. DOLNOŚLĄZAK
~Miś 27-04-2011 16:27
Ale głupota idzie wielka majówka a oni robią imprezy w dniu pracy... I niby jak tu się wybrać TOŚ TO SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~lony-wojtek 27-04-2011 17:07
CIEKAWE ILU ROWERZYSTOW I POLICJANTOW WEZMIE W TYM DNIU NARKOTYKI NA HANDEL,TO JEST IDEALNY DZSIEN DO HANDLU,NIK poWINIEN SIE TYM ZASINTERESOWAC,WSZYSCY ROWERZYSCI I POLICJANCI ICH ZONY DZIECI DZIADKOWIE I BABCIE POWINNI BYC PRZESZUKANI!!! POrzadek musi byc w tym kraju,dziekuje i hejo bajo mowie wam!papapapa
~K.Pik 27-04-2011 17:21
Impreza coroczna organizowana przez Bolesława Osipika. Imprezy organizowane przez jeleniogórskich cyklistów Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego w maju znajdują się na stronie jeleniogórskiego klubu kolarskiego.
~ 27-04-2011 19:31
A tak przy okazji - to tramwaj na fotce, według mnie, nie wraca, tylko JEDZIE DO CIEPLIC, tak myslę, patrząc na pantograf.
~badyl 27-04-2011 19:33
Tramwaje w Jelonce powinny jeżdzić do dnia dzisiejszego !!!! Teraz kiedy ceny paliw sięgają zenitu miasto powinno się zastanowić nad przywróceniem tego środka transportu. Gdzieniegdzie tory jeszcze są .....i wieszaki do lin na ul. 1-go maja też wiszą na murach !!! NO TO DO ROBOTY !!!!!!
~badyl 27-04-2011 19:51
Ciekawe gdzie się podziały te piękne latarnie z drugiego zdjęcia ??? Może ktoś pamięta ..........
~cieplik to moje 27-04-2011 20:36
popatrzcie jaka kostka na ulicy jest równa,nie to co asfalt
rymcycymcy 27-04-2011 21:21
27-04-2011 19:31 | ~ | ...u mnie pantograf w przeciwnym kierunku, tzn wraca z Cieplic ;)
~jajko 27-04-2011 23:01
A mogę bez kasku ?
~M_ek 29-04-2011 15:36
Byłem w Muflonie. Ciekawie, poczuciem humoru. Dziękuję P. Cezariuszowi za sympatyczną i miłą rozmowę po prelekcji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Wystartowała gra miejska

W setne urodziny Tomaszewskiego

Ważne zmiany w podatkach  

Bilety do Term Cieplickich za pół ceny! (komunikat)

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
412
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%