MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Rotariański gubernator wesprze seniorów i dzieci

Wiadomości: Kowary
Czwartek, 13 lutego 2014, 7:52
Aktualizacja: 7:57
Autor: Mea
Fot. CUMiPZ “Przedwiośnie”
– Możemy liczyć na wsparcie finansowe naszych działań ze strony Janusza Poręby, gubernatora dystryktu polsko–białorusko–ukraińskiego Rotary Clubu – mówiła Elżbieta Zakrzewska, dyrektorka CUMiPZ “Przedwiośnie” w Kowarach. Odbyło się tam spotkanie z gubernatorem.

Podczas wizyty gubernator zwiedził Salę Rotariańską w CUMiPZ “Przedwiośnie”, gdzie znajduje się sprzęt do ćwiczeń i rehabilitacji i rozmawiał na temat budowy Rotariańskiej Ścieżki Zdrowia przy Centrum Usług Medycznych oraz Profilaktyki Zdrowotnej dla pacjentów i mieszkańców Kowar.

- W Kowarach działa Interact, czyli klub młodych rotarian, którzy wspierają działalność naszego szpitala i również uczestniczyli w spotkaniu. Interact pomaga pacjentom Dziennego Oddziału Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży w szpitalu MSWiA w Cieplicach. Gubernator zadeklarował wesprzeć finansowo wymianę młodych rotarian z Izraela, którzy przyjadą do Jeleniej Góry w kwietniu, by pomóc małym pacjentom naszego szpitala – mówiła Elżbieta Zakrzewska.

- W Jeleniej Górze mamy trzy kluby rotariańskie. Należę do klubu z siedzibą w Cieplicach, który wspiera seniorów. Dlatego też rozmawialiśmy również o wspieraniu przez cieplickich rotarian osób starszych i organizacji dla nich wykładów i warsztatów. Ponadto gubernator zapewnił też o dofinansowaniu Rotariańskiej Śnieżki Zdrowia dla mieszkańców Kowar i pacjentów „Przedwiośnia”, która ma wkrótce powstać przy szpitalu – powiedziała Elżbieta Zakrzewska.

Konferencja poświęcona emerytom, rencistom oraz osobom starszym, odbędzie się w CUMiPZ “Przedwiośnie” w Kowarach 13 lutego w godz. 10:00-15:00. Skierowana jest do pracowników DPS- ów, lekarzy specjalistów i rodzinnych, opiekunów osób z chorobami otępiennymi oraz pielęgniarek środowiskowych, ale udział w niej bezpłatnie może wziąć każdy.

Kolejna konferencja odbędzie się 19 lutego o godzinie 10:00 pod nazwą ”Integracja środowisk senioralnych” skierowana do: Klubów Seniora z powiatu dolnośląskiego oraz z województwa dolnośląskiego, Związków Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytetów III Wieku , Kół Gospodyń Wiejskich, Związków Kombatantów RP, osób indywidualnych. Najpierw odbędą się warsztaty w kołczowaniu, czyli treningu pamięci, z carvingu, czyli rzeźbieniu w warzywach i owocach oraz z jogi. Później będzie wykład i rozmowa o aktywizacji seniorów.

Poruszana tematyka to m.in.: choroby cywilizacyjne w tym cukrzyca, integracja środowiska senioralnego, działalność Fundacji Pomagam żyć innym, psychiatria w wieku podeszłym – zajmująca się zaburzeniami depresyjnymi, zaburzeniami zachowania osób z chorobami otępiennymi, zaburzeniami urojeniowymi. W tym spotkaniu również każdy zainteresowany może za darmo uczestniczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

„Zielony” przystanek

Likwidacja schroniska

Mina na Zabobrzu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 13-02-2014 10:11
no coz buduja sciezki zdrowia dla ludzi z problemami psychiatrycznymi , cukrzycą - to najlatwiej - a kiedy doprowadza do normalnosci region ktory kiedys mial tyle zakladow pracy i ludzie pracujac nie mieli czasu na chorobe typu cukrzyca czy depresja bo nic tak nia zapobiega tym chorobom jak praca praca praca
~....... 13-02-2014 20:00
Czas aby tematy zastępcze zakończyć. Zderzyć się z bezrobociem, bezdomnością, nędzą i głodnymi w Kowarach. Żebranie to nie zajęcie dla posła. Prawo każdego do pracy i chleba zamiatacie pod dywan...
~?? 13-02-2014 21:35
Czy ta mala osobka jest ubezwlasnowolniona , czy co ???? zawsze widze ja "pod kuratela " p. Zakrzewskiej . Ponoc do EP sie wybiera ?? litosci .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolorowe wakacje w MDK

Przestrzega przed glifosatem

Mobilizacja przed II turą

Podgórna jest nadal zarośnięta

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
3
Tak
67%
Nie
33%
Nie wiem
0%