MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Rotarianie pomogli seniorom

Wiadomości: Kowary/region
Piątek, 24 czerwca 2011, 7:38
Aktualizacja: 8:26
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W minioną środę Rotary Club Jelenia Góra oficjalnie przekazał trzy altany dla Domu Pomocy Społecznej w Kowarach. Ich wartość to 42 tys. zł, które zebrano podczas balu i koncertu charytatywnego. Podczas uroczystości przekazania nie zabrakło występów muzycznych i smacznego poczęstunku.

Fundatorzy altan byli zadowoleni, że mogli przysłużyć się polepszeniu komfortu wypoczynku pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kowarach. Inspiracją do zakupienia "podarunku" był Interact, młodzieżowy klub rotariański w Kowarach, który współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Kowarach.

- Ponad rok temu wspólnie z młodzieżowym klubem Interact podjęliśmy decyzję o potrzebie stworzenia starszym mieszkańcom placówki, miejsca, gdzie mogliby spokojnie wypoczywać. Chcieliśmy zakupić otwarte altany, które dadzą schronienie zarówno przed słońcem, jak i deszczem. Pieniądze były zbierane podczas balu charytatywnego i koncertu. Dzięki hojności sponsorów udało się zebrać 42 tysiące złotych, co starczyło w pełni na zakupienie trzech altan – powiedział Mieczysław Ligęza, skarbnik Rotary Club w Jeleniej Górze.

W Domu Pomocy Społecznej mieszka obecnie 56 seniorów. Najstarsza mieszkanka w placówce, pani Maria, dożyła pięknego wieku 101 lat.

– Często domy pomocy społecznej kojarzą się negatywnie, tymczasem nasza placówka jest dowodem na to, że można jeszcze długo żyć w godnych warunkach, nawet w placówkach społecznych. Prowadzimy kluby zainteresowań, gdzie podczas zajęć panie pięknie haftują i malują obrazy, które są później prezentowane na wystawach. Od dawna marzyliśmy o tym, żeby zrobić zadaszenie na ogrodzie, by nasi podopieczni mogli częściej korzystać z pięknej pogody i przebywać na świeżym powietrzu. Dzięki klubowi Rotarian nasze marzenia spełniły się, za co jestem bardzo wdzięczna – powiedziała Alicja Trembułowicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kowarach.

Z nowego wyposażenia ogrodu cieszą się również, ci, dla których altany zostały zakupione.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak wspaniały dar. Teraz możemy spokojnie spędzać czas na dworze, nie straszny nam deszcz, ani upalne słońce – mówi Pani Anna z Kowar.
Po uroczystym przecięciu wstęgi wystąpił zaprzyjaźniony zespół „Śnieżynki” z czeskiego Domu Seniora z Liberca, który prezentował piosenki zarówno w języku polskim, jak i czeskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Balowiczka 24-06-2011 11:18
Piękna sprawa " ludzi dla ludzi " nie jest niektórym obojetne ,udzielenie wsparcia i pomocy innym z własnych środkow -składek. Od lat Rotary supia wspaniałych ludzi, którzy nie oglądaja sie na nikogo i oprócz własnych obowiązkow, zainteresowań i profesji członkow znajduja czas na kontakty z ludzmi i pomoc innym - są wrażliwi i konkretni w działaniu ,choć wcale nie musza tego czynić co robią i nie oczekuja poklasków .Take są idee rotariańskie . W ubiegłym roku zakupiono USG dla noworodków - to tez był piekny i potrzebny prezent. Brwo Rotary - oprócz spotkań i pieknych bali to są z Was i pozytki dla otoczenia. Działania do naśladowania dla innych.Kiedy nastepy bal i wspaniała zabawa ?
~fiku miku... 24-06-2011 14:59
http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/2,ID428225052,index.html
oskarl 24-06-2011 16:09
najlepszą metodą pseudo socjalistów na karierę jest jednych ograbić i innym dać...
~socjał 24-06-2011 17:10
jeszcze nie jeden zatęskni za systemem, gdzie człowiek bezradny czuł się bezpiecznie.
~do socjał 24-06-2011 17:35
I nie musiał brać jałmużny od jakichś "dobrodziejów", którzy własnym pracownikom płacą głodowe pensje, a darowują potem innym z wielką pompą i w świetle reflektorów... I piszą, że "nie oczekują poklasku".
~Obiektywna 24-06-2011 20:55
Czy zawsze ten nawiedzony nierób ,social,oskarl itd. celowo musi psuć powietrze i kpic z tak szlachetnych działań osób ktore czegoś dokonują jak właśnie rotarianie..Może autor tych tekstów p.Niedzwiecki ktory systematycznie napietnuje i szykanuje czlonkow klubu pod różnymi pseudo , niech sam określi swoje uczynki , stworzone miejsca pracy dla ludzi a nie wyciaga rękę po jałmuży do rotarian Za pomówienia już ma wyroki - widocznie jeszcze za małe . Zapewne drażnią p.Grzesia uradowane pensjonariuszki w altanach ,ktore są na zdjęciach i bardzo dziekują za ten pożyteczny prezent.
Piipi Jelonkowa 24-06-2011 22:04
~Starsze osoby są ..CUDOWNE ! .. i są słoncem z naszego dzieciństwa !
~także obiektywna 24-06-2011 22:18
Niedźwiedzki przesadza i to stanowczo z tymi postami, które są właściwie nie na temat, bo nie mają nic wspólnego z artykułami o rotarianach.Chwalebne było podarowanie aparatury dla noworodków. Jednak... już Bolesław Prus w Lalce wykpił bale charytatywne, na których niejedna toaleta balowiczki/balowicza kosztuje więcej niż całe zebrane pieniądze... Czyn tej zbiórki chwalebny i dobry, ale... szkolne nauki wrosły bardzo w pamięć... Czy Państwo nie poradzą sobie bez balów przy działalności charytatywnej? Urządzajcie je sobie na zdrowie, ale działalność charytatywna to co innego niż balangi, na których więcej kosztują napitki i jedzenie oraz wynajęcie sali, obsługi i orkiestry niż kwota zebranych na nich pieniędzy.Czy tak nie jest? Sami sobie Państwo odpowiedzcie.A pan Grzesio i mnie drażni.
~ERYK 24-06-2011 23:06
Tak mało wiemy o tej światowej organizacji Rotary - jest w tej organizacji wiele osobowości jak Nil Armstrong zdobywca księżyca ,Bill Geates ,i mnóstwo innych wielkich induwidualności - wszystkich łączy jedna ideea- w całym swiecie - powinnismy byc dumni że jestesmy zaliczani do tej znaczącej organizacji światowej, dlatego mamy też w Jeleniej Górze znakomitych wartościowych ludzi ktorzy pomyslą czasami o innych . Gratulacje dla zarzadu klubu za ich efekty dzialania.
oskarl 25-06-2011 9:46
Gdyby nie było takich Armstrongów, Gatesów, Chodorkowskich... to nie byłoby głodujących w Afryce. A swoją drogą, Popiełuszko też drażnił pewną "elitę"...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Ewakuacja w Szklarskiej Porębie

Zygzakiem po ulicy

Wpadka fałszerzy

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%