MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Rosyjskie inspiracje w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 lipca 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Tydzień temu Japonia – wczoraj Rosja. Mowa o kraju, z którego pochodzą bajki czytane dzieciom podczas środowych porankowych imprez w Bibliotece Dziecięco–Młodzieżowej w Książnicy Karkonoskiej.

Maluchy wysłuchały tym razem dwóch baśni rosyjskich. Były to „Jezioro złotych ryb” z książki „Baśnie carskiej Rosji” oraz „Fujarka” z powszechnie znanej pozycji "Bajarka opowiada". Dzieci były zafascynowane niepowtarzalnym magicznym światem kultury wschodu.

Przy okazji dziewczęta i chłopcy rzucili się w wir zabawy. Tu inspiracją była popularna pamiątka – matrioszka, zwana też babą. Te popularne figurki składają się na rosyjską zabawkę złożoną z kilku wydrążonych w środku lalek, włożonych jedna w drugą. Bogato zdobione, uosabiające najczęściej dziewczęta w strojach ludowych, są symbolem Rosji i najczęściej kupowanym souvenirem.

Każde z dzieci mogło pobawić się niecodzienną zabawką, aby zainspirować się i w kolejnej części poranka samemu zaprojektować i zrobić własną matrioszkę. Dzieci musiały wyciąć je z papieru oraz barwnie przystroić.

Cotygodniowe spotkania w Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony najmłodszych jeleniogórzan i ich opiekunów. Kolejna bajkowa impreza wakacyjna – już w nadchodzącą środę.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Koderzy ze Ścięgien

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Pożegnanie starszaków

Maturalny maraton wystartował

Spotkali się z Beatą Kempą

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%