MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 2 października
im. Dionizego, Sławomira

Rossrabiacy z Mysłakowic chwycili za gąbki i wygrali

Wiadomości: Mysłakowice
Czwartek, 30 kwietnia 2015, 7:46
Aktualizacja: 7:50
Autor: Mea
Fot. Zespół Szkół w Mysłakowicach
Gimnazjaliści z Mysłakowic są wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Rosswijające wakacje Rossmanna”. Za m.in. nagranie filmu „Rossrabiacy z Mysłakowic – Chwyć za Gąbkę” wygrali wycieczkę do Warszawy i udział w warsztatach: dziennikarskich, kulinarnych, sportowych oraz artystycznych.

Uczniowie Jacka Ziarkowskiego, nauczyciela języka angielskiego, znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „ROSSwijające wakacje Rossmanna". W nagrodę wyjadą na 10-dniowe wakacje marzeń sfinansowane przez firmę Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o.

W konkursie wzięło udział blisko 350 dwudziestoosobowych grup gimnazjalnych z całego kraju. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym zadanie polegało na nagraniu krótkiego filmu dokumentującego zachowanie „sztucznego tłumu ludzi” gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym, w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.

Bohaterem filmu naszych gimnazjalistów była gąbka. W celu jego nagrania wybrali się do Karpacza, gdzie w sali gimnastycznej odbywał się turniej piłki siatkowej ze sporą ilością publiczności. Świetnie się bawili także podczas spaceru po deptaku oraz wizyty w hotelu Artus. Wszędzie gdzie się pojawiali robili małe zamieszanie m.in. poprzez stroje i publiczne wykonanie specjalnie na tę okazję ułożonej piosenki "Chwyć za gąbkę". Drugi etap dotyczył budowy makiety sklepiku szkolnego oraz rozwiązania quizu umieszczonego na stronie organizatora.

Jurorzy obejrzeli wszystkie konkursowe filmy i przyjrzeli się każdej z wykonanych prac. O ostatecznym rezultacie konkursu zdecydowała składowa głosów oddanych na projekty przez internautów oraz ocena konkursowego jury, złożonego z profesjonalnych pracowników działów promocji, marketingu i komunikacji firmy Rossman.

Uczniowie z Mysłakowic w zrealizowanym filmie pt. „Rossrabiacy z Mysłakowic Chwyć za Gąbkę” dali popis zaangażowania, kreatywności, estetyki i zgodności z tematem przewodnim konkursu. Dzięki tym atutom znaleźli się w gronie nagrodzonych 50 zespołów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Minister z wizytą w KPSW

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~absolwent 30-04-2015 11:46
Gratulacje 😊 fajny nauczyciel to i wygrana musi być
~Trusia 30-04-2015 14:15
Gratulacje i pozdrowienia dla Pana Jacka- tez był moim wychowawcą. Bardzo dobry nauczyciel i człowiek !
~:) 30-04-2015 16:20
gratulacje i pozdrowienia dla Pana Jacka przesyła Słońce Karkonoszy ;)
~myslakowiczanin 1-05-2015 13:18
Brawo dla całego zespołu!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa atrakcji KPN

Senator zachęca do głosowania na maszty

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Kiedy zniknie ten wykop?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
501
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%